Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

FMIC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patynn

thx, skoczę do chłopaków od tuningu --- zobaczymy co mi zaadoptują :vw:

jak się przerobię to opiszę czy było warto :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie warto ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

wiesz jak zmierzyć temperaturę zasysanego powietrza, pomijając VAG-a ? Jest taka opcja w kodach climatronica ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakarod a co ma piaskowanie rur z ic do turbiny ? Przeciez przez ic idzie powietrze pompowane przez turbine a nie zasysane.

 

patynn kup sobie na allegro kabelek koszt tylko okolo 120 pln. Koledze przy oryginalnym smic temp po programie dochodzi do 60 stopni, u mnie nie przekracza 34. Zwroc uwage ze IC od iveco czy innych wynalazkow maja ramiona skierowane w tyl, a Ty potrzebujesz w bok. Dla jeszcze lepszego efektu mozesz sobie zostwic oryginalny boczny tak jak ja to zrobilem. Opis masz tutaj : Jak dobrze pokombinujesz i pomyslisz to mysle ze bedziesz mial to zrobione duzo lepiej(a przedewszystkim duuuzo taniej) niz w naszych firmach tuningowych. U mnie koszt zamknal sie na okolo 1 tys zl.

 

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics7/fmic-oryginalny-intercooler-tdi-130-vt15660.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...

Jaki najlepiej zamontowac fmic w passacie z silnikiem afn??

Czytalem troche i podobno pasuje od ktoregos iveco...

 

Kto w lublinie moze to zamontowac??

nie widze problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

Mamm rozumiec ze na dozynkowej 44 zamontujecie mi dodatkowy intercooler??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

ok o wiecej nie pytam i niebawem sie wybiore na dozynkowa :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

wielkie dzięki worthersee, pomysł niezmiernie mi się spodobał :ok: Muszę szybko się za to zabrać, ciepło się robi a moc jakby maleje... A może wciąż mi mało, hehe :-) ???

Przy okazji zapytam. Przy uruchamianiu porannym mam dziwny odgłos klekotania, dziwny plastikowy dźwięk z buczenim. Myslałem że rozszczelniony dolot przy filtrze powietrza ale nie. Po ok. 1 minucie pogłos milknie. Jak uruchomimy silnik z rozebraną obudową filtra pow. to uzyskamy zbliżony efekt buczenia, a klekot to już nie wiem skąd...?! Przebieg 60 000km, auto z salonu. VAG nie wskazuje błędu. Co to może być ??? Dzięki za wszelką pomoc, salon nie kuma co w trawie piszczy !!! Co za leszcze tam pracyją... :vw::vw::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pakarod a co ma piaskowanie rur z ic do turbiny ? Przeciez przez ic idzie powietrze pompowane przez turbine a nie zasysane.

 

 

Heh jasne ale drobiny w rurkach to zawsze niebezpieczenstwo, ze przy roznych zbiegach okolicznosci moze sie cos zjebac. Nie zglebialem sie w to specjalnie tylko jakis czas temu ktos mnie przed tym przestrzegal i zapamietalem sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jeszcze polerowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

chyba muszę poradzić sobie sam z FMIC... Byłem u specjalistów, powiedzieli 3500zl za interek + robociznę !!! Od takich propozycji odechciewa się przeróbek !!! Póki co nie mam zbyt wiele czasu więc adaptacja nowego organu trochę potrwa, lecz opiszę wszystko dokłądnie jeśli zabieg się uda - we własnym zakresie. :cwaniak:

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patynn, opisuj ;) chętnie poczytam...

 

orurowanie z kwasówki u normalnego "specjalisty" to koszt rzędu max do 1000zł. Do tego dochodzi dorwanie odpowiedniego gabarytami IC ;) Co innego jak chcesz to zrobić w firmie "tjuningowej", w której nie masz "układów" albo "znajomości" :[ Taki kraj...

 

a efekt, który opisujesz kilka postów wyżej to normalna sprawa w tym silniku :| Dźwięk znika po kilkudziesięciu sekundach pracy, a po przejechaniu pierwszego kilometra znów wraca na - dosłownie - kilka sekund. Brzmi to jak odpowiednik dieselowskiego EGR-a :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do passata B5:

 

rdzeń długość 60cm, wysokość 15cm, grubość 6-7cm

boczki najlepiej aluminowe - jeden do 10cm długości

mocowania od góry do alu belki zderzaka

rury fi 50-52 z kwasówki

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do passata B5:

 

rdzeń długość 60cm, wysokość 15cm, grubość 6-7cm

boczki najlepiej aluminowe - jeden do 10cm długości

mocowania od góry do alu belki zderzaka

rury fi 50-52 z kwasówki

 

Pozdrawiam.

Od Iveco 2.8TDI podejdzie?Bo w tym tygodniu zaczynam czarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma takie wymiary jak podałem to wejdzie, ja generalnie zdejmuje wymiary i dorabiam gotowe coolery. Tak jest w końcowym efekcie najlepiej. Takie coolery pasują idealnie, mają metalowe boczki wytrzymujace duże ciśnienia i są sprawdzone na szczelność.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ma takie wymiary jak podałem to wejdzie, ja generalnie zdejmuje wymiary i dorabiam gotowe coolery. Tak jest w końcowym efekcie najlepiej. Takie coolery pasują idealnie, mają metalowe boczki wytrzymujace duże ciśnienia i są sprawdzone na szczelność.

 

Pozdrawiam.

myślę że dobrze kojażę Cię,mam zamiar montować cooler z Adamem z Zambrowa,chyba ostatnio był u Ciebie na strojeniu do rana:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jasne, to dobrze trafiłeś... Adam poradzi sobie spokojnie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość patynn

Odświerzam temat, może komuś przybyło doświadczenia i chce się podzielić ?!

Fotki, ceny, możliwości mile widziane :-)

Ja się gryzę, chcę mieć coś dobrego, zero prowizorki...

W tym tygodniu odwiedziłem VTG, skutecznie mnie zniechęcili :dobani: ---> za taką kasę to jeszcze starczy na kolektor jak dobrze poszukam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności