Skocz do zawartości
Gość faza74

ile moze kosztowac naprawa turbosprezarki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość faza74

witam wszystkich,mam posbe-ile kosztuje naprawa turbinki w 1.9 tdi 110km.[sa zapieczone kierownice]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w WARSZTACIE jest manual .... koszty jakie ponioslem to 100zl za wyjecie i wsadzenie turbiny przez mechanika oraz uszczelka na odplywie smarowania w kwocie 7zl w ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faza74

a normalnie naprawa w warsztacie na gotowo ile moze mniejwiecej wyniesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Kosztowało mnie niecałe 200 ale u gościa, którego znam. Kiedyś sporo czytałem na forum o czyszczeniu kierownic i zdaje się, że chyba nie więcej jak 300 za to żądają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Warszawie "megacar" za czyszczenie zatartych kierownic zapłaciłem jeszcze więcej bo 600zł ale potrzebowałem autka więc nie miałem czasu na szukanie a ich mam blisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksowa naprawa to ok. 800zł. ale proponuje stac i patrzec co robi i co wymienia. Kiedys gdybym nie został i pilnował zapłaciłbym 800 a tak tylko 150 bo była sprawna i tylko zapłaciłem za sprawdzenie,czyli lopatki,łozyska i pod wys. ciśnieniem szczelność. Także dobrze radze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro była sprawna to po co ją ruszałeś? Przecież nikt normalny nie wyciąga turbiny gdy nic się z nią nie dzieje a jeśli już coś się dzieje to znaczy że nie jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro była sprawna to po co ją ruszałeś? Przecież nikt normalny nie wyciąga turbiny gdy nic się z nią nie dzieje a jeśli już coś się dzieje to znaczy że nie jest sprawna.

 

Jeszcze wtedy nie miałem pojęcia,samochód nie chcial ciagnąć i nikt nie potrafił zdiagnozować dlatego zostało sprawdzić. Okazało sie całkiem coś innego.Teraz wiem i nikt mnie w konia nie zrobi.To jest tak dopuki jezdzisz i nic nie wymaga naprawy to sie tym nie interesujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją oddałem do regeneracji przez pomyłkę. Sprawa wyglądała tak że czyściłem układ dolotowy przy składaniu rurki spalin do EGR słabo dokręciłem tą rurkę przy kolektorze wydechowym i miała przedmuchy, przy tym głośno piszcząc. Ja w strachu myślałem że turbina padła i dlatego jest ten pisk.

Na drugi dzień gdy już załatwiłem termin regeneracji zabrałem się za demontaż turbo i zauważyłem swój błąd przy montażu. Dokręciłem wszystko i było elegancko. Lecz jak już ugadałem się z gościem od turbin to nie chciałem się wycofywać bo i tak słabo ciągnęła, puszczała olej i miała zniszczony wirnik po zimnej stronie. A lepiej wcześniej niż później. Koszt regeneracji wyniósł 600zł z wymianą wirnika.

Z tego co pamiętam, za samo czyszczenie turbiny wołali 250zł. Firma Reg-Star spod Mielca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności