Skocz do zawartości
Gość hveti

Metaliczny dźwięk z okolic pokrywy zaworów ???

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że dziecko jednak urodziło się wcześniej bo nie opisujesz postępów.

Swoja drogą gratulacje.

No chyba że problem się sam rozwiązał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało że się nie rozwiązał to się pogorszył w sensie że nie ma już praktycznie lepiej-gorzej tylko cały czas do dupy. a do tego jakież znowu problemy ze sprzęgłem przypuszczam że z wysprzęglikiem. w środe najdalej czwartek oddaje auto na naprawę bo już fioła dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te wtryski w końcu sprawdziłeś ? Bo pamiętam że miałeś zamiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam dalej zamiar. Właśnie zostawie u niego samochód, niech podmieni wtryski, zmieni kąt wtrysku bo na próbę ustawiliśmy na 44-48, zrobi coś z tym sprzęgłem. Jak podmiana wtrysków nie pomoże to mi zostaną 2 rzeczy. Pompa (w sensie chyba sam nastawnik) i coś od sprzęgła czyli wtedy zwalanie skrzyni i wtedy się może coś okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do kola jednomasowego to sam jestem po taki zabiegu i musze wam powiedziec ze jestem zadowolony. zrobilem na tym zestawie okolo 3000km i nie zauwazylem nic niepokojacego. zestaw kosztowal mnie 340zl - kolo jednomasowe, tarcza i docisk od B4 + lozysko. przed wymiana samochod wpadal w wibracje tak jak to jest u was, po wymianie wibracje byly mniejsze, ale nadal byly. w akcie desperacji przestudiowalem jeszcze raz forum i wpadlem na post zwiazany z lacznikiem elastyczny. wymienilem ten oryginalny przy turbinie, niby cos tam pomoglo ale to jeszcze nie bylo to co byc powinno. pomoglo dopiero wspawanie dodatkowego lacznika na wysokosci skrzyni biegow. problem zostal rozwiazany w 100%. dlatego przed wymiana sprzegla polecam wspawanie dodatkowego lacznika elastycznego. koszt 50zl za lacznik 55mm srednicy i 200mm dlugi + 30 zl wspawanie. aha jeszcze jedno wczesnie tez slyszalem jakies dziwne dzwieki w samochodzie po zabiegu z lacznikiem dzwieki zanikly.

Edytowane przez walek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już myślałem że temat umarł.

-chris miał wtryski sprawdzać ale się jeszcze nie pochwalił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie sprawdzał bo ni ma piniendzy bo sprzęgło wymienił z jednomasem :D a auto chodzi dalej raz lepiej raz gorzej. wczoraj jak wysiadłem, to na wysokości drzwi kierowcy słychać było z okolic TYŁU silnika dźwięki jakby ktoś dwoma siekierami walił po sobie (obuchami). Po 10 minutach jazdy duuuuuuuuuuuuuuuuuużo ciszej. Będę może w przyszłym tygodniu coś rozkminiał bo jakaś kaska ma wpaść :)

 

Zauważyłem na pewno że jak tak fes źle chodzi, to ciężko wchodzą biegi, czuć przed włożeniem biegu opór, w momencie wrzucenia biegu słychać PUK ciche. Ja już nie wiem bez kitu co temu traktorowi jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_chris_

Więc trochę czasu minęło i pora spytać jak postępy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 90% to coś od sprzęgła. może wysprzęglik, może pompa/ tłucze się na łączeniu skrzyni z silnikiem, od strony silnika jakby mocniej. Teraz 4 dni było idealnie. Na zewnątrz trochę za głośno, ale w środku było przyjemnie. Od wczoraj lipa. Dzisiaj z rana się umówiłem na przyszły tydzień mam nadzieje że ostatni raz już....

 

A u Ciebei jak? Widzę że wirusik:D Ile kosztował? Ja już bym chciał virusować, ale najpierw chce usunąć to klepanie co by coś się nie zwaliło na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepanie pojawia się i znika. Ostatnio albo byłem przyzwyczajony albo przestało. po zmianie oleju i zlaniu wody z filtra paliwa (na moją prośbę bo chciałem sprawdzic czy coś tam jest) przez mechanika zacząłem znowu słyszeć. A zmieniłem z castrola 10w40 na motula 10w40.

 

Na razie jeżdzę. Mam zamiar nagrać filmik i wrzucić na różne fora.

 

A wirusik u rogalottiego - http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1264034#post1264034

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem klepanie w moim pasku.

silnik rozgrzany.

 

Na zewnątrz.

[ame]

[/ame]

 

 

i w garażu.

 

[ame]

[/ame]

 

więc proszę teraz o sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam wrażenie że ma wpływ na to dawkowanie paliwa. Jadę na 2400obr/min lekko ujmuję gaz (nie pouszczam całkiem) i sądzę ze całkiem paliwa nie odcina tylko zmienjsza się dawka - klekot cichnie, minimalnie dodam i znowu go słysze.

Może to wtryski lub pompa?

Na vagu błędów brak, korekcję w normie (ale one raczej nie świdczą o wtryskach), czarnego dymu brak.

I jeszcze jedno jak odpalam zimne auto to klepanie jest cichsze. Nie sprawdzałem dokładnie po jakim czasie się pojawia ale fakt faktem przez pierwsze 30 sek (wyjazd z garażu, zamknięcie drzwi) jest ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Ci proponuje zainwestować 200zł w DOBRE sprawdzenie pompy w wtrysków. tylko nie i jakiś papraków tylko w sprawdzonym serwisie. Jeśli to wykluczysz a bedzie dalej kicha to będziemy się zastanawiać tutaj. może szklanki, ciśnienie oleju małe.... nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kierunek poszukiwań na układ wtryskowy wynika z metody eliminacji poszczególnych możliwości a nie wynika z wrażeń słuchowych po oglądnięciu filmiku?

 

W sumie jak sam wiesz film nie oddaje wszystkiego, więc chyba opcja sprawdzania po kolei jest nieunikniona, jest najkosztowniejsza niestety.

W okolicy mam taką firmę:

http://www.bosch-diesel-serwis.pl/

mam nadzieje, że jest dobra tylko pewnie nie prędko ich odwiedzę bo godziny pracy mają takie jak ja więc ciężko będzie się dopasować (urlop).

Wpadł mi jeszcze pomysł do głowy żeby obsłuchać stetoskopem pompę vacu (chyba jest gdzieś z tyłu silnika od strony filtra oleju).

Czy pompa vacu też moze dawać takie dźwięki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie znam się ale nie wydaje mi się. jakby to było cos z pompą vacum, to byś nie miał wspomagania na hamulce. wiesz na filmie to jest u Ciebie o niebo ciszej niż u mnie i przypuszczam że jak ktoś z normalnie chodzącym AFNem nagra filmik, to nie będzie różnicy :P

 

Odnośnie tej eliminacji. Jeśli masz zaufanego mechanika, umów się z nim zostaw auto na cały dzień i niech grzebie. Powinien znaleźć. U mnie nikt nic nie może znaleźć, ale przynajmniej nikt mnie z kasy nie kroi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy wasze problemy ze stukami nie wynikają ze zużytego wałka rozrządu. Przecież wałek rozrządu otwiera i zamyka zawory poprzez swoje krzywki, które naciskają na popychacze poszczególnych zaworów.....tak? Wiec jeżeli na wałku będą zjechane krzywki lub będzie miał nieregularne krawędzie - to jak ma nie stukać. Jak krzywka na wałku nie ma kształtu "stożka" tylko trapezu.... no to nie dziwne że słyszycie pukanie/stukanie/itp. Jeden z Was na pierwszych stronach postu napisał, że wymienił popychacze i nie ma różnicy...pewnie, że nie będzie... bo co z tego że wymienił popychacze jak wałek ma "trapezowe" krzywki...no więc wali jak waliło. Poniżej podaję link do wątku o wałku rozrządu ze zdjęciami wałka zniszczonego (http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=308233&highlight=zu%BFyty+wa%B3ek).

Dodam, że np. w audi z tymi wałkami była afera, bo ścierały się za szybko, a przecież audi to też samochód z Wolfsburga;) pozdrawiam

Edytowane przez truskaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy osłuchując silnik (bez rozbierania i oglądania szklanek/wałka) da się coś stwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy osłuchując silnik (bez rozbierania i oglądania szklanek/wałka) da się coś stwierdzić?
albo EGR ci to robi albo szklanki pukają ale to musi mechanik w realu obsłuchać a pompę VACUM raczej bym zostawił chyba że cieknie paliwo z niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mechanik :-(

Mój mechanik. Kiedyś przy okazji czyszczenia egr, kolektora zleciłem żeby wymienił mi plecionkę, wyciął kata i znalazł przyczynę klepania.

Na plecionkę i kata kręcił nosem że trzeba spawać itp. (raczej woli robić mechanikę)

Odnośnie klepania mówił że nie wie co to(ale to było jakiś czas temu, może się podszkolił :-) ). Sugerowałem żeby osłuchał wtryski luzując przewody.

Przy odbiorze auta stwierdził ze dalej nie wie co to a luzowanie przewodów powoduje że silnik nie równo chodzi i wtedy klepanie jest zagłuszane.

Wiec mechanika zostawiam na koniec.

 

Zaopatrzyłem się (pożyczyłem) w stetoskop i będę nasłuchiwał tylko żeby mi ktoś podpowiedział gdzie ten kij przytknąć bo dźwięki się przenoszą i trudno coś ustalić.

1. Wtryskiwacz macać po główce, z boku, może jeszcze niżej na silniku?

2. Pompę wtryskową - z tyłu (tam jest chyba przestawiacz)?

3. Zwory, szklanki etc.?

4. Sprzegło, dwómas (jeśli może byc źródłem takich dźwięków)?

5. inne miejsca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności