Skocz do zawartości
Gość hveti

Metaliczny dźwięk z okolic pokrywy zaworów ???

Rekomendowane odpowiedzi

fakt treść linka była inna a odnośnik inny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej też miałem passata z takim silnikiem :) + chip , a powiedz kiedy wymieniałeś olej silnikowy i na jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem w zeszłym tygodniu na motula x-cess 5w40. nie poprawiło się NIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybór oliwy bardzo dobry , jak swojego kupiłem lałem mobila i tez miałem właśnie taki klekot jak i Ty, po zmianie na motula jakoś ciszej zaczął mi ten motor chodzić :) , co do specyfików to nie będę sie wypowiadał bo tego nie lałem zdania są podzielone jedni leją i wszystko ok drudzy leją i coś jest potem nie hallo http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11365&highlight=molly , co bym doradził wyjeździj paliwo które masz w baku , gdy zapali się rezerwa zatankuj troszkę lepsiejszego paliwa Shell V-Power , pojeździj , jeśli nie będzie żadnego efektu to bez wizyty u pompiarza się chyba nie obędzie .

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak jak mówisz w sierpniu jak jechałem nad morze. 2 baki v-power extra wyjezdzone do zera nie było żadnej poprawy. jak leciałem całą drogę to raz lepiej raz gorzej było ;/ byłem u 7 mechaników od diesli już i każdy to słyszy ale nie wie co to jest. najgorsze to że auto nie kopci nie ma problemów z zapalaniem, spalaniem, przyspieszaniem no tylko głośno chodzi ;/ ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samym v power nic nie zdzialasz,lalem to bez przerwy w niemczech i holandi (kilkanascie pelnych baków) i dzwiek nic sie nie zmienial,z przykroscia musze stwierdzic ze dzwiek u mnie powrocil,ale wiem juz ze cos jest nie tak w ukladZie paliwowym,poniewaz po wlaniu stp do pompowtryskow dzwiek ustal ale po przejechaniu 600 km na kolejnym baku bez stp dzwiek powrocil.Moze nie jest tak intensywny jak przed czyszczeniem ukladu ale jest.

Ja stawiam na wtryski,szkoda ze ze znajomych nikt nie ma tego silnika bo przelozyl bym na chwile jego wtryski i zaraz bym wiedzial dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to u mnie zauważyłem że np dzisiaj rano jak zapaliłem to silnik po 3 sekundach zamiast się wyciszyć zrobił się .... głośniejszy. lol. i czuć było wibracje po siedzeniu. wydaje mi się żę to jednak będzie dwumas i szklanki. jeśli tak to padaka na maxa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz koerkcje na vagu?

Pytam bo nie dostałem odpowiedzi czy wtryski które mająkorekcję OK mogą klepaćczy to prametry niezalezne od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu są jakies logi.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=80193

 

jutro zrobię komplet logów takich jak zaraz po kupnie, jak pojade do mechanika to na pewno lepiej mu będzie coś wykminić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema tam tej grupy która mnie interesuje.

Chodzi o grupę 13.

U mnie jest to tak

http://vaglog.rtnet.pl/r_afaello_15870.html

Jak będziesz u mechanika to weź zapytaj sięgo czy klepać mogą wtryski które wg Vaga wyglądajana dobre.

Edytowane przez r_afaello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem to tak,moga byc dobre parametry na kompie.ja takie mam ale koles mowil czy sprawdzane byly tez pod kontem powrotu wtrysku czy cos takiego.a tego komp nie pokaze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to podziel się informacją co wydumał mechanik jak już obejrzy auto.

Czuje, że też mnie czeka wizyta (podobno 40zł /wtrysk za sprawdzenie lub 130zł/wtrysk za naprawę).

Logi są z czerwca.

Termostat już nowiutki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak byłem u dr diesla ostatnio to 150zł za wszystkie wtryski powiedział. sprawdzenie i czyszczenie i 100zł montaż/demontaż. jak odwiedzę tego drugiego to po osłuchaniu dam znac tutaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i byłem wczoraj u doktora. Została postawiona pierwsza diagnoza, bo wszyscy poprzedni mechanicy rozkładali ręce. Gościu stanął przy silniku, przyniósł laptopa, a najpierw mnie wysłuchał co się dzieje. Podłączył lapa, popatrzył i stwierdził to co ja mówiłem wszystkim mechanikom, że po wejściu do vaga, wybraniu sterownika silnika i wejścia w basic settings nie zmienia się kąt wtrysku. Ta wartość czy w blokach pomiarowych czy w basic settings jest cały czas taka sama i wynosi około 65 (swoją drogą nie wiem czy nie za dużo ale to nic). W każdym razie stwierdziliśmy, że on sobie musiał wpaść tak jakby w ten tryb basic settings i już nie wyszedł z niego. 2 rzeczy jedyne które regulują kąt wtrysku to właśnie przestawiacz/regulator kąta wtrysku to jest chyba N108 i komputer silnika. Jeśli chodzi o ten "zaworek" to mogło się zdarzyć tak, że ten tłoczek co jest w pompie obok tego zaworka już się łuszczy i mogły podejść opiłki metalu pod ten zaworek i on się nie przestawia. Albo po prostu mógł się on uwalić i tyle. Zaproponował mi wyciągnięcie, wyczyszczenie jego ew wymiana i jeśli będą na nim opiłki to wyczyszczenie miejsca gdzie on jest i zaraz po zapaleniu jeśli to było powodem już będzie widać różnice. cena 200zł. jeśli komputer silnika no to sam sobie podmienie i sprawdzę też, bo efekt musi być natychmiastowy. Drugi jak mu powiedziałem co jest uwalone zaproponował za 250-300 zł czyszczenie całej pompy z kompletem nowych uszczelek i tego zaworka ew wymiana na używany. ale powiedział mi żebym se kupił piwo siadł pod garażem i kombinował i wyciągnął ten zaworek, przyjechał do niego on mi da inny i żebym podmienił i sam sobie sprawdził.

 

Zaznacze:

1. Byłem u mechaniorów siedzących w autach z grupy VAG, jeździli pasztetem, słuchali go itd. i żaden nie stwierdził dwumasy, szklanek czy czegoś podobnego co jest na tyle specyficzne że ktoś naprawiający VW wyczaiłby to od razu

2. U mnie klekotanie dobiega właśnie z centralnej części silnika (pokrywa zaworów, pompa, wtryski, te okolice) i właśnie to może być spowodowane złym spalaniem(kątem wtrysku). Diesel jak ma zły kąt wtrysku to właśnie klepie strasznie.

3. To jest jedyna diagnoza która uwzględnia fakt że silnik nie reaguje na vagu na zmianę z measuring blocks na basic settings. Szklanki, dwumasa, turbo i wszystko inne nie ma na to wpływu a właśnie to jest tutaj ważne.

 

Czy ktoś z kolegów wymieniał ten zaworek lub wie jak to się robi żeby mnie naprowadzić? Wiem tyle że trzeba odkręcić jakies mocowanie co jest pod pompa, odkręcić rurki do wtrysków i jeśli jest 10 pinowa wtyczka to trzeba ciąć chyba 2 kable co idą do tego zaworka i odkręcić 2 śrubki od zaworka i on ma jakoś wyjść.

 

Jeśli nie dam rady sam, to się umówię bo mam bliżej do tego machera za 250-300zł na czyszczenie i ew wymianę, bo tamten może i lepszy (samo to że z lapem podchodzi a ten to się boi kompa, ale mówią na niego dr diesel:P) ale mieszka ode mnie 50km i nie będę miał jak mu auta zostawić ;/

 

Problem nie został wyeliminowany! Narazie jest to jedyna diagnoza jaką ktoś postawił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Idąc za twoim tropem zacząłem szukać jakby to sprawdzić.

Natknąłem się na taką wypowiedź

Miałem podobny przypadek zdiagnozowałem w sposób manualny nie podpinając pod Vag-a .

Chodziło o elektrozawór w pompie wtryskowej który znajduje sie na dole pompy i reguluje kątem wtrysku w zależności od obrotów . Sprawdzić go idzie poprzez odłączenie kostki pompy do której idą trzy kable czarno-biały brązowy i czarno-żółty,o ile dobrze pamiętam. Należy podpiąć pod brązowy minus tak żeby nie zetknął sie z innymi a pod czarno żółty plus bezpośrednio z akumulatora na wyłączonym silniku.Powinno być słyszalne cykanie zaworu podczas gdy będzie podawany plus do kostki. Jeśli tego nie ma oznacza że elektrozawór jest nie sprawy. :611:

 

Ja niemam na tyle zdolności manualnych żeby to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie u mnie ostatnio jak vagowałem paszteta na zimnym silniku było słychać to cyknięcie i wtedy delikatnie zmieniał pracę, ale tak czy inaczej do dupy chodzil:P dzisiaj sobie to obczaje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykne nawet fotki :D swoją drogą boje się tylko że sobie nie dam rady z wyciągnięciem jego jak coś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności