Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

Zwiekszenie mocy w afn 110 koni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pablo Escobar

Witam...

Chcialbym zwiekszyc moc w swoim autku ktore ma 110 koni,a na mysli mam wymiane turbo i intercolera na wieksze,a dokladniej mam na mysli od modelu 130 konnego...

Jak czytalem trzeba takze nowy soft do komputera..

Z tego co sie orientuje,a orientuje sie malo to do 90 konnych wklada sie wtryski od 110 konnych,a do mojego 110 konnego jakie wtryski wlozyc?

Czy zamiast nowego softu mozna zalozyc wieksze turbo,intercoler,wtrsyki i podlaczyc power boxa czy musi byc nowy soft??

Czy moze byc wszystko co napsalem wyzej wieksze i do tego nowy soft + powerbox czy to juz za duzo ??

Prosze o wyjasnienie mi co po kolei zrobic zeby zwiekszyc moc autka wraz z wymiana turbo itd..

Ijeszce jedno pytanie czy jak bym teraz wgral nowy soft przy normalnym turbo itd to wymianie turbo na wieksze musze znowu nowy soft??

Z gory dzieki za pomoc i wyrozumialosc,ale to moj pierwszy tdi i nie bardzo znam sie na tym,a mocy juz brakuje ;-)

I jeszcze bym sie zapomnial;-) wiem ze disle maja krotkie biegi,ale czy mozna zmienic w moim autku skrzynie na taka z dluzszymi biegami czy nie ma takiej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo musisz poczytac zebys pare rzeczy pojal, bo narazie to wiesz ze dzwoni, ale nie wiesz w ktorym kosciele. szukajka na forum, google i chlonac wiedze, a potem bedzie z gorki.

 

power boxa to sobie do pilota tv podlacz :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

A jesli chodzi o ten temat to duzo juz czytalem,ale jednoznacznej odp na swoje pytania nie znalazlem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze Cie bo rozwalasz ludzi... ;]

poczytaj o:

Wtryskach ASV

turbawka AWX, ASZ

FMIC

program/soft/wirus (tak po kazdym modzie musisz robic korekte softu)

powerbox

przelozenia skrzyni mozesz zmienic tak jak mozesz zmienic cala skrzynie na 6.

Koszt modyfikacji o ktorych piszesz moze siegnac nawet polowy wartosci Twojego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100
Chcialbym zwiekszyc moc w swoim autku ktore ma 110 koni...

Witam.

Też jeżdżę ze 110 konnym silnikiem i też wydawało mi się na początku, że auto jest wolne, mułowate i że za 130 konnym silnikiem to by było to ... do czasu, kiedy wymieniłem przepływomierz. Auto stało się żywe, bez porównania zwinniejsze i zaczęło bez problemu osiągać wysokie obroty na poszczególnych biegach.

Wg mnie takie osiągi jak są teraz w zupełności wystarczają do jazdy po naszych drogach. Mimo, że jeżdżę automatem to czasem lubię pościgać się z kimś na światłach :P a największą radość mi sprawia, gdy podczas pokonywania konkretnej górki wszystkich mądrali oglądam we wstecznym lusterku :cwaniak:

Tak więc uważam, że jeśli auto masz sprawne w 100% i wtedy odczuwasz dyskomfort jazdy samochodem spowodowany za słabymi osiągami to wówczas zacznij myśleć o zwiększeniu mocy, jeśli coś jest nie tak to sugerowałbym naprawę tego co masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

Ok rozumiem ze sugerujesz ze u mnie jest cos nie tak,ale jest wszystko ok bo autko bylo sprawdznae z kazdej strony,a wiec jest ok a tym bardziej ze mam porownanie do octavi z 2001 roku ze 110 konnym silnikiem ktora ma prawdopodobnie powerboxa jesli to wlasnie montuje scoda bo robione to bylo w serwisie,a mial byc to chip tuning tzn oni to tak nazwali 5 lat temu....

 

Dalej nie dostalem odp na swoje pytania...

Duzo tu czytalem ale nie ma nigdzie konkretnie co po kolei trzeba zrobic ....

 

A wiec pomoze ktos ???

 

Ch odzi mi o to w jakiej kolejnosci co robic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski asv

turbina awx

przelotowy wydech

fmic

soft

 

jak to bedzie malo to:

 

mocniejsze wtryski

pompa 11m

korekta softu

 

i 713 koni pod maska :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to zobaczyć :)

 

1.9 TDI 713 KM :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power box to podstawa,i mozna uzyskac 700kmz litra :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wtryski asv

turbina awx

przelotowy wydech

fmic

soft

 

jak to bedzie malo to:

 

mocniejsze wtryski

pompa 11m

korekta softu

 

i 713 koni pod maska :rotfl:

 

Tak tylko zeby ladniej wygladalo to imo wydaje mi sie, ze zamiast wydechu lepiej wymienic pompe na 11 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadz tylko turbo i zmien softa a bedziesz pod ogromnym wrazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

n0w3y_pl, w zupełności wystraczy pompa 11, fmic i soft - masz spokojnie 150 PS,

Jak już ktoś tu napisał - w dieslu największe efekty osiąga się kombinując z paliwem, a nie z doładowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
n0w3y_pl, w zupełności wystraczy pompa 11, fmic i soft - masz spokojnie 150 PS,

Jak już ktoś tu napisał - w dieslu największe efekty osiąga się kombinując z paliwem, a nie z doładowaniem.

 

akurat do 150 konikow to trzeba wieksza suszarke dac, bo ta oryginalna w afn jest dychawiczna i powyzej 4 tys jest klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

souler, czy ja wiem - samym softem robią 145 PS, więc po wymianie pompy 150 jest spokojnie do osiągnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
souler, czy ja wiem - samym softem robią 145 PS, więc po wymianie pompy 150 jest spokojnie do osiągnięcia.

 

no tak, ale powyzej 4 tys nie ciagnie, poza tym na tej malej turbinie wyjdzie ci walniecie niutona z dolu i sprzeglo cierpi. inna rzecz, ze przy ori icku bedzie bardzo cieplo. mozna sie postarac i zrobic 160 na tych gratach, tylko, ze skonczy sie nieciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić co to ta pompa 11, bo juz kilka razy o tym czytałem ale nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

souler, a jaki AFN ciągnie powyżej 4 tyś? Niutony od dołu? A teraz to gdzie niby są? Max moment mam przy 1900 obrotach - niżej nie pójdzie, a wyżej to ja nie chcę. Ori intercooler leci na smietnik na przyszłą wiosnę, ale jemu to i tak nie robi różnicy - 110 czy 145 PS.

160 PS na niedłubanym AFN to samobójstwo - 150 PS i 300 Nm to max a rzekłbym, że nawet za dużo.

ali-g, pompa 11 to wydajniejsza pompa wtryskowa, montowana w m.in w 1,9 TDI AHH - daje wieksze możliwości w podkrecaniu silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
souler, a jaki AFN ciągnie powyżej 4 tyś?

Jak to jaki? Dlubany ;)

 

 

Niutony od dołu? A teraz to gdzie niby są? Max moment mam przy 1900 obrotach - niżej nie pójdzie, a wyżej to ja nie chcę.

heh ja mialem prawie 400Nm przy 1900 wiec wydaje mi sie, ze pojdzie :P Wszystko kwestia tak naprawde co lubisz. Jedni pisk opon a inni narastajaca przyjemnosc do samego konca ;)

 

Ori intercooler leci na smietnik na przyszłą wiosnę, ale jemu to i tak nie robi różnicy - 110 czy 145 PS.

Bredzisz. Sprawdz temperature przy 110KM i 145KM przy pelnym ogniu a zmienisz zdanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Bredzisz. Sprawdz temperature przy 110KM i 145KM przy pelnym ogniu a zmienisz zdanie ;]

przy tej temperaturze to nawet jakby miał ich 15 to i tak nie pojedzie :)

No niestety jak chcesz jeździć dynamicznie to trza się pobawić z chłodzeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co robic 145KM skoro nie chce sie jezdzic dynamicznie? To tak jakby kupic sobie evo i jezdzic nim po bulki... :evil::evil::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności