Skocz do zawartości
Gość stark

Nie działa podswietlenie pokreteł od dmuchawy i ogrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ja też mam problem z brakiem podświetlenia pokręteł do nawiewu ALE nie świeciły mi od kiedy kupiłem samochód później nagle zaczęły świecić dosłownie na godz i zgasły.. nie świecą się do dziś;]

więc nie jest to raczej problem żarówki gdzie zatem szukać przyczyny?

z góry dziękuje za pomoc;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stark zadał pytanie. Ja też utknąłem w tym momencie - w załączeniu zdjęcie. Chcę się dostać głębiej aby wyczyścić wszystkie światłowody. Odkręciłem 4 śruby mocujące panel 3 pokręteł (oznaczone czerwonymi kółkami) oraz 2 śruby mocujące duży kawał plastikowej ramki (oznaczone żółtymi kółkami). I tu się zatrzymałem. Panelu nie można wyjąć bo przeszkadza plastikowa ramka. Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie?

IMG_1.jpg

Edytowane przez onore
Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w B3 robiłem to niedawno, i aby wyjąć na wierzch panel nawiewu musiałem wymontować radio i odkręcić całą frontową część kokpitu, zasadniczo nie ma jakiś wielkich trudności,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja u siebie w B3 robiłem to niedawno, i aby wyjąć na wierzch panel nawiewu musiałem wymontować radio i odkręcić całą frontową część kokpitu, zasadniczo nie ma jakiś wielkich trudności,

 

 

Chyba i mnie taka droga czeka, ..... czyli dużo więcej odkręcania i skręcania :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz pokazane jak m.in. rozmontować środek kokpitu aby dobrać się do regulacji nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to ja też wykorzystam już ten wątek i się podłączę.

 

Standardowo nie mam podświetlenia nawiewu(pokręteł) i na dodatek nie mam zapalniczki. Włączniki przeciwmgielne i ogrzewania szyby są ok.

Do podświetlenia i zapalniczki nie dochodzi prąd. I teraz pytanie czy bez wybebeszania można zobaczyć z czym to się łączy. Nie wiem skrzynka bezpieczników jakieś inne połączenie?

 

Dziękuje z góry za pomoc

 

Edit by Vire

Już nie aktualne okazało się że kabelek w kostce(tej którą podłacza się do podświetlenia był upalony..)

Edytowane przez vireless

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie działało podświetlanie tylko środkowego pokrętła ;/ przy naprawie cięgien rozebrałem biały plastik pod którym znajduje się światłowód, wyciągnąłem go i wyczyścilem

 

ja miałem to samo, wystarczyło wyciągnąć i umyć światłowody, i stała się jasność na wszystkich pokrętłach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

IMG_0161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej_mario

Pozwolę się podpiąć w temacie. Mój problem jest zbliżony.

 

Nie działa u mnie podświetlenie:

-zegarów,

-przełącznika świateł,

-przełącznika nawiewów/podgrzewania,

-zapalniczki.

 

Przy przełączaniu świateł, czasami, wszystkie wymienione elementy potrafią "mrugnąć".

Myślę, że można wykluczyć uszkodzony przełącznik świateł, ponieważ wymieniłem go na inny (używany), wątpie, że ktoś mi sprzedał uszkodzony, a nie mam możliwości sprawdzenia w innym Passacie.

 

P.S. Po włączeniu przycisku ogrzewania tylnej szyby przycisk się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie działa u mnie podświetlenie

A podświetlanie tablicy rejestracyjnej działa? Jak nie to bezpiecznik nr 3

Ściemniacz nie skręcony na minimum?

Prąd na wskażniki płynie przez ściemniacz więc albo on fiksuje albo kabelek we wtyczce włącznika padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo się wypięło za skrzynką bezpieczników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności