Skocz do zawartości
Gość artias

Jak wyłączyć air bag (poduszka powietrzna) pasażera?

Rekomendowane odpowiedzi

i nieznalazłem żadnego wyłącznika

więc pewnie jedynie wyjęcie wtyczki pomoże ale to generuje głąd w komp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze odłączyć wtyczkę i podłączyć rezystor 2,2 Ohm wiwczas zasymuluje podpieta poduchę i bkefu nue będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to się czasem VAGiem nie robi ?

 

W celu umożliwienia używania fotelika dziecięcego, skierowanego tyłem do kierunku jazdy, istnieje możliwość zablokowania, a następnie ponownego uaktywnienia czołowej poduszki bezpieczeństwa pasażera, za pomocą VAG. Po zaprzestaniu używania fotelika, poduszka bezpieczeństwa powinna zostać ponownie uaktywniona.

Wyłączyć można tylko czołową poduszkę bezpieczeństwa pasażera. jeśli istnieją poduszki boczne lub kurtyny będą nadal aktywne. Opcja odłącznia poduszki jest przystosowane fabrycznie w powyższym celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra odłącze podłącze rezystor dajmy nato że będzie ok ale co jak pan w białej czapce zatrzyma mnie do kontroli i zapyta czy jest dezaktywowana poduszka i oczywiście żebym pokazał jak to się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze to wylaczenie VAG-iem poduszki pasażera w B5 skutkuje świeceniem się lampki poduszek na zegarach (jako info zd jest jedna wyłączona)

Z rezystorem poduszka jest fizycznie odłączona i nic na "blacie sie nie świeci".

Panu w "białej czapeczce" mozesz powiedzieć ze dezaktywowana VAG-iem.

Nie jest w stanie udowodnic.

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapyta czy jest dezaktywowana poduszka i oczywiście żebym pokazał jak to się robi

 

To niech Ci kupi laptopa + oprogramowanie serwisowe i mu pokażesz :sciana

 

Jedź do ogarniętego mechanika, zmieni Ci kodowanie sterownika i będziesz miał wyłączoną poduszkę pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobra odłącze podłącze rezystor dajmy nato że będzie ok ale co jak pan w białej czapce zatrzyma mnie do kontroli i zapyta czy jest dezaktywowana poduszka i oczywiście żebym pokazał jak to się robi

 

Mówisz mu jak to się robi i tyle. Mnie bardziej interesuje po co chcesz fotelik z przodu wkładać ? Z tyłu chyba bezpieczniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niepomieszczę całej rodziny z tyłu hahaha dla tego jestem zmuszony starsze dziecko umiejscowić z przodu bo nowy potomek w drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyłącznik poduszki w schowku i kontrolkę jej wyłączenia w lampce oświetlenia wnętrza. Mam pytanie odnośnie tej kontrolki i jej działania. U mnie jest tak że niezależnie od położenia wyłącznika poduszki czy jest na ON czy na OFF kontrolka wyłączenia poduszki zaświeca się tylko na moment po włączeniu zapłonu i gaśnie. Kontrolka na zegarach działa normalnie, błędów w sterowniku brak. Czy po wyłączeniu poduszki ta kontrolka nie powinna sygnalizować jej deaktywacji? Mam Higline z 2004r z półfisem. Jak to jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kontrolka przy lampce oświetlenia świeci się cały czas jak poduszka jest wyłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez piasek1985

U mnie kontrolka przy lampce oświetlenia świeci się cały czas jak poduszka jest wyłączona.

Tak samo u mnie świeci cały czas...

Czyli u mnie chyba wyłącznik poduszki nie działa. Trzeba będzie sprawdzić. Ciekawe czy VAG pokazuje że jest wyłączona??:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dla rozjaśnienia. Mam możliwość zakupu wyłącznik poduszki pasażerza 6Q0919237A do VW Passat B5/B5FL. Co oprócz tego muszę jeszcze zakupić, czy tylko wystarczy ściągnąć schowek i go podpiąć? tylko w które miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie jak to ustrojstwo zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności