Skocz do zawartości
majek666

rozmiar opon do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Locutus85

PYTANIE !!! Co bedzie jak z tylu beda troszke wyzsze opony ;> mam na mysli przod 215/45 s tyl 225/45 czy z napedem na przod bede czul jakas roznice ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RIS

Jak na tył założysz wyższe,to w sumie nie ma wpływu na przedni napęd, będzie w sumie robił ( bo przy tym co piszesz,to opona jest szersza a co za tym idzie na tym samym profilu wyższa ) większe opory tarcia. Ni epowinno być większej różnicy, może Ci ewentualnie obcierać o nadkola ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka !

 

Mam okazję kupić ładne felgi do swojego passka. Tylko nie wiem czy będą bez problemu pasowały i czy nie będą za twarde???

Rozmiar to Felga 7 cali et 38 opony 195/50/15

 

Jak ktoś ma takie oponki u siebie to proszę napisać czy są twardsze na dziurach od oryginalnych, oraz czy taki profil nie jest za niski na nasze dziurawe drogi???

 

czekam na odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka !

 

Mam okazję kupić ładne felgi do swojego passka. Tylko nie wiem czy będą bez problemu pasowały i czy nie będą za twarde???

Rozmiar to Felga 7 cali et 38 opony 195/50/15

 

Jak ktoś ma takie oponki u siebie to proszę napisać czy są twardsze na dziurach od oryginalnych, oraz czy taki profil nie jest za niski na nasze dziurawe drogi???

 

czekam na odp.

7J OK 38 OK musisz jeszcze patrzeć na średnicę otworu centrującego pasek ma 57,1 o ile dobrze pamiętam jeśli będzie większy otwór za gorsze kupujesz plastikowy pierścień centrujący. Co do opon bazując na moim orginale 185/65/14 to oponka o której piszesz będzie przekłamywać licznik o 3,5% czyli jadąc 100km/h pokaże 96,5km/h. Co do profilu ja śmigam na 40 i nie narzekam.

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7J OK 38 OK musisz jeszcze patrzeć na średnicę otworu centrującego pasek ma 57,1 o ile dobrze pamiętam jeśli będzie większy otwór za gorsze kupujesz plastikowy pierścień centrujący. Co do opon bazując na moim orginale 185/65/14 to oponka o której piszesz będzie przekłamywać licznik o 3,5% czyli jadąc 100km/h pokaże 96,5km/h. Co do profilu ja śmigam na 40 i nie narzekam.

Pozdrawiam Miłosz :provw:

 

 

Dzisiaj kupiłem felgi wszystko pasuje - ale faktycznie muszą być pierścienie centrujące bo felgi miały większy otwór . Ale poprzedni właściciel dał mi do nich pierścienie które pasowały do passka i już śmigam na aluskach :-)

ps. Naprawde fajnie się jeździ na takich kapciach auto jest sztywniejsze, ale za to stabilniejsze lepiej się trzyma drogi .

Wielkie dzięki za pomoc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zylajr82

Czy mogę użyć do paska opon 175/70 R 14(letnie).Mogę tanio odkupic,a nie wiem czy będą pasować,bo nie ma takich w instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę użyć do paska opon 175/70 R 14(letnie).Mogę tanio odkupic,a nie wiem czy będą pasować,bo nie ma takich w instrukcji.

Przekłamanie na liczniku będzie 0,7% więc podejdą ( prawie orginał ) ale auto będzie wyglądać jak taczka (wysokość opony 10,5 cm ) no i gorsze właściwości trakcyjne.

Pozdrawiam Miłosz :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę użyć do paska opon 175/70 R 14(letnie).Mogę tanio odkupic,a nie wiem czy będą pasować,bo nie ma takich w instrukcji.

 

Teoretycznie rozmiar ok ... tylko jak na letnie to troche za wąskie . Raz ze Pasek bedzie glupio wyglądał na takich wąskich gumach a dwa ze prowadzenie (przyczepność ) spadnie .

Ja bym kupował minimalnie 185 ( do swojego kupilem 195 choc mam slabszy silnik - ale auto fajniej wyglada :D )

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Conrado077
Dzisiaj kupiłem felgi wszystko pasuje - ale faktycznie muszą być pierścienie centrujące bo felgi miały większy otwór . Ale poprzedni właściciel dał mi do nich pierścienie które pasowały do passka i już śmigam na aluskach :-)

ps. Naprawde fajnie się jeździ na takich kapciach auto jest sztywniejsze, ale za to stabilniejsze lepiej się trzyma drogi .

Wielkie dzięki za pomoc pzdr

 

No widzisz jaki ladny prezencik Ci sprawilem :) hehehe.

 

Zrob fotki i podeslij bo jestem ciekaw jak sie bedzie prezentowac.

 

Pozdrawia- byly wlasciciel tych felg :):D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić do mojego TDI 110 KM 1996r sedan na zimę felgi stalowe i nowe opony na tył oraz chodzone na przód. Pytanie co kupić bo zależy mi na normalnej cenie i parametrach jezdnych na polską mokrą zimę. Mam piastę na 5 śrub ale nie wiem nawet jaki jest rozstaw !!!! A nie chcę kupić coś co będzie obcierać albo nie pasować. Obecnie są letnie 205/50 R15 na BBS i śmigam na nich bo przywieziony był z nimi na wsumie nowych oponach choć niestety zawieszenie od tego dostaje w pupe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hizo

 

Felga stalowa do Twojego Passata

6Jx15H2 ET 35 odstęp śrub 5/100 ( 3A0 601 027 091 ).

Opony 195/55R15 84V.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radek_38

Witam!

 

Producenci samochodów nie polecają rozmiarów opon ale narzucają w chwili dopuszczeniu pojazdu (modelu) do ruchu konkretny jeden lub kilka typów opon i ich rozmiarów. Wolno używać tylko tych opon i felg które wpisane są np w kartę samochodu (Brief). Kazdy inny rozmiar opony i felgi niż podany przez producenta samochodu powoduje utratę legalności. Chyba, ze uzyska się homologacje np z TUEV. Oczywiście na terenie PL to wszystko traci moc, bo każdy wie jak tu jest... Czym opona tańsza tym lepsza.

 

Pozd.

 

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę u siebie założyć na zimę 195/65r15 jak myślicie czy nie za duży profil do b4 czy nie będzie obcierać o nadkole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B3 taki tył nie obciera dopuki nie wrzuce ze 200 kg do auta. Wtedy jak sie kołysze na dziurach to lubi obetrzeć. Przód będzie tarł na bank. Bedziesz jezdził jak na szpilkach i omijał każdą dziure, tak że nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę u siebie założyć na zimę 195/65r15 jak myślicie czy nie za duży profil do b4 czy nie będzie obcierać o nadkole?

 

 

Może nie obcierać ale pamiętaj że im wyższa opona tym gorsze jej zachowanie na zakrętach ,tym bardziej zimówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w B3 taki tył nie obciera dopuki nie wrzuce ze 200 kg do auta. Wtedy jak sie kołysze na dziurach to lubi obetrzeć. Przód będzie tarł na bank. Bedziesz jezdził jak na szpilkach i omijał każdą dziure, tak że nie polecam

 

Masz zimówki na 15" czy na 14" :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym pisałem wyzej to na 15" letnich. W zime jezdze na 185/65/14" wiec nic nie trze.

Obcieranie zalezy tez od ET felgi, bo jak bardziej schowana w nadkolu to moze nie obcierac, chyba ze podczas skrętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do kupna alusów 15 4x100 195 na 60 tak wywnioskowałem z tych postów waszych, że to będą najlepsze rozmiary. Teraz mam takie pytanie czy możecie mi podrzucić fotkę jak wygląda b4 kombi na takich kołach. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności