Skocz do zawartości
Gość Chan

Climatronic błędy i adaptacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wulsik22

Witam. Pomocy zrobiłem test klimatronika i pojawił się błąd 414 i nie da się tego błędu usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pomocy zrobiłem test klimatronika i pojawił się błąd 414 i nie da się tego błędu usunąć.

 

Popraw profil bo nie bylo silnika APU w 2002 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a czy może się ktoś spotkał z takimi błędami:

Adres 08: Klimatyzacja Plik etykiet: 3Bx-907-044.lbl

Oznaczenie elementu: 3B1 907 044 J

Komponent: CLIMATRONIC B5GP 0006

Kodowanie: 17000

Kod serwisu: WSC 01542

VCID: 285F4527C8710A58495

 

3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00792 - Przełącznik ciśnieniowy w układzie klimatyzacji (F129)

35-00 - -

00603 - Silnik wykonawczy klapy przestrzeni nóg / odmrażania (V85)

37-00 - uszkodzony

01272 - Silnik nastawczy klapy centralnej (V70)

37-00 - uszkodzony

 

Czy to poważne błędy i czy można to naprawić oraz w jaki sposób? ogólnie wszystko działa ale pod VAG wykazało błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 - ilość znalezionych błędów. Oto one:

00792 - Przełącznik ciśnieniowy w układzie klimatyzacji (F129)

35-00 - -

00603 - Silnik wykonawczy klapy przestrzeni nóg / odmrażania (V85)

37-00 - uszkodzony

01272 - Silnik nastawczy klapy centralnej (V70)

37-00 - uszkodzony

 

Czy to poważne błędy i czy można to naprawić oraz w jaki sposób? ogólnie wszystko działa ale pod VAG wykazało błędy

 

Pierwszy oznacza że prawdopodobnie klima jest pusta (na pewno sie nie uruchamia)jest to czujnik ciśnienie a układzie klimatyzacji,zapobiega uruchomieniu klimy bez czynnika chłodzącego.

 

koleje 2 to błędy silników regulacji nawiewu

silnik V85 i v70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koleje 2 to błędy silników regulacji nawiewu

silnik V85 i v70

 

Witam

A czy te problemy są poważne? Bo jeśli włączę nawiew na nogi to działa więc nie rozumiem tych błędów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem dmuchawa działa jak należy ale ledwo czuć żeby cokolwiek dmuchało stało sie to podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. A piszesz że robiłeś adaptację... Czy to z pozycji climatronic'a??? <nie VAG-iem?> Jeśli tak to proszę o helpa, jak to się robi z pozycji climatronic'a? Bo te diagnozy itp.... i wej do tryb serwis to wiem... a adaptacja... dzięki jak odpowiesz, a zwłaszcza gdy wiesz;d pozdro;p

Pytanie do Jericho.

 

Witam mam dokładnie takie same objawy jak ty w poście 6.

Niestety nie mogę sobie z tym poradzić. Wymieniałem dwa panele climatronika i niestety to też nie pomogło (myślałem że mój jest uszkodzony).

Silniczek V68 jest dobry (przeczyszczony i rezystancja zmienia się płynnie w całym jego zakresie działania).

Wg. mnie pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych ale nie mogę tego zrobić. Robię dokładnie jak to jest opisane na różnych postach. tzn. test klap (trwa to parę minut), kasowanie błędów, przejście do Blok 000 - czekam aż wszystkie wartości zejdą do zera, wchodzę w Adaptację , w Chanel 00 nie ma nic więc robię "Read" i pokazuję się wartość 0, wiem że dalej trzeba zrobić test i save ale tu niestety klawisz test jest nie aktywny, więc nie mogę zrobić do końca procedury przywróceń początkowych.

Mimo iż robię zapisz nic to nie daje.

Wiec klima nie działa dobrze chłodzi dopiero jak ustawię LO w zakresie od 18 do Hi cały czas grzeje.

Zatem jak ty sobie poradziłeś z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01271 - Silnik V68 35--00

 

Taki blad jest u mnie. Nie moge go skasowac. Wszystkie inne bledy jakie stworze po odpieciu wtyczki od klimatronika sie kasuja i nie wracaja samoczynnie. Tutaj wyciagnalem silniczek V68, przeczyscilem, sprawdzilem i wszystko jest z nim w porzadku. Blad 01271 pojawia sie i nie mozna go usunac nawet gdy wtyczka od silniczka jest wypieta. Robiac adaptacje silniczek ladnie pracuje. Ustawiajac temperature na klimatroniku silniczek rowniez dziala i przesuwa sie jak trzeba. W czym tu moze byc problem? W wiazce? W samym panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odswieze troszke temat

 

Vag wyrzuca mi bład 1271 w klimatyzacji, podczas autodiagnozy z panelu climatronica raz wyrzuca bład 4F7 raz 4F8 wiem co to za błedy sa zwiazane z silniczkami nastawczymi klapami steruajcymi, ale dziwi mnie to ze wszystko działa bynajmniej ok a ten blad 1271 to silnik sterujacy temperatura powietrza i tu pytanie jak dam na hi dmucha cieple zmienia sie tam jak dam na LO dmucha zimne jak ustawie zadana temperature tez do niej dobija wiec dlaczego jest ten bład co moze byc nie tak ?? jezdzic tak czy konieczne jest dostanie sie do tego silniczka V70 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowie ktos o co w tym wszystkim chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co powiedzielibyście na błąd z vag'a

00603 - Footwell/defroster Flap Positioning Motor (V85)

35-10 - - - Intermittent

 

jak to się ma do grzania w samochodzie?

 

Nadeszła zima i okazało się, że nie ma grzania w aucie. Mechanik doradził aby wymienić czujnik od temp oleju bo wskazówka nie była jak zawsze na 90C - po wymianie zaczęło coś grzać ale to nie jest to co było kiedyś.

 

Jeśli ten nawiew V85 to jest ten ze zdjęcia (fotka z innego forum o golfach) http://www.fotem.pl/data/d2b276aa755629b62affb550fa2c64.jpg

to ten nawiew jest sprawny i mocno dmucha.

 

Naczytałem się o tym jak ludzie mieli problemy ze wszystkimi silniczkami naraz i wtedy winien był panel climatronica. U nas jest tylko jeden błąd.Nie wiemy od czego zacząć czy odkręcać to i czyścić styki, czy przeprowadzić adaptację czy robić zerowanie czy wyjmować panel climatronica i coś z nim działać...

Jak macie jakieś linki to chętnie poczytam jeśli te porocedury są opisane.

 

Chodzi o passata B5 z 2004r 1.9TDI z polskiego salonu, przejechane ok 100.000 km, auto garażowane

Pozdrawiam

Edytowane przez blackcactus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności