Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzesiek717

Witam

Mam problem ze zdiagnozowaniem dokładnej usterki braku mignięcia kierunków po zamknięciu samochodu, przy otwieraniu migają.

I otóż tak podłaczyłem sie przez VAG no i wszystkie microwyłaczniki w drzwiach działają prawidłowo, na blokach 3, 6, 7, 8, tz po zamknięciu drzwi pilotem mam tam zabezpieczony i zablokowany na każdych drzwiach.

 

Natomiast na bloku 11 od klapy, rubryka druga po zamknięciu pisze "otwarty" Tak samo jest po otwarciu pilotem.

 

Natomiast na bloku 16 pole nr;3"wstepne zablokowanie, mam w zależności czy klapę otworze czy zamknę mam "otwarty", "zamknięty"

 

Czyli wina leży na bloku nr 11 w rubryce; 2 tylko nie wiem co to jest, moduł niedawno zmieniałem bo poprzedni padł, a ten mam od Bory, podobno to to samo??

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie mam paska 1.8T z 2000 rocznika mam moduł komfortu 1C0959799B w pełni sprawny bo po wymianie poprzedni przestał działać<tylko nie działały piloty> informacja dla potomnych,,,

Chciałbym zrobić otwieranie auta na 2 kliki...

 

Podczas inspekcji VAG wyskakuje kodowanie 00259 jaki powinienem wpisać kod żeby mi to zaczęło działać?? teraz za pomocą jednego kliku na pilocie otwiera się całe auto...

Powiem że kombinowałem żeby wpisać w 46>recode>00258 (do it) przyjmuje wartości bo następnie mam po ponownym wczytaniu 46 pokazuje wartość jaką mu zadałem ale nie zmienia to efektu działania...

 

Może ktoś podpowie co tam powinno być żeby to działało??

 

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że mam identyczny moduł komfortu, 4 szyby w elektryce, centralny zamek, kodowanie ustawione na 00258 i selektywne otwieranie drzwi przy tym kodowaniu jest aktywne. Też masz 4 ES i CZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, że mam identyczny moduł komfortu, 4 szyby w elektryce, centralny zamek, kodowanie ustawione na 00258 i selektywne otwieranie drzwi przy tym kodowaniu jest aktywne. Też masz 4 ES i CZ?

 

Tak dokładnie mam 4sz i cz i co według ciebie powinienem mieć ustawione 00258?? i otwarcie na 2 kliki powinno działać?? A masz może u siebie ustawione auto Close 15km?? Niby ustawiam ale nie działa mi to jednakże jak wyciągam kluczyk to CZ próbuje otworzyć drzwi wiec otwieranie tak jakby działało a czemu nie zamyka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie mam 4sz i cz i co według ciebie powinienem mieć ustawione 00258??

Tak jak pisałem wyżej mam 4ES, CZ identyczny moduł jak Twój i przy kodowaniu 00258 działa mi selektywne otwieranie drzwi czyli otwieranie na dwa kliki.

A masz może u siebie ustawione auto Close 15km?

Włączałem kiedyś zarówno zamykanie jak i otwieranie i działało. Z tym, że tego nie włączasz kodowaniem, a w funkcjach adaptacji (10), ale to chyba wiesz.

Wyposażenie samochodu ..... ................................... ..... nr kodu:

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00256

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00257

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00258

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00259

z pamięcią

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 04096

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04097

Centralny zamek ................. Otwieranie jednych drzwi ...... 04098

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04099

z pamięcią

Kiedyś czytałem cały temat, ale z racji rzadkiej zabawy z komfortem już nie pamiętam czy było wyjaśnione jaka jest różnica w kodowaniach, bo jak widać te które oznaczyłem odnoszą się do otwierania drzwi selektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem wiem bawiłem się wczoraj z tym to w blokach się robi...

 

Ale także czytałem i śledziłem to wszystko co jest tutaj napisane... Więc z tego co ja zrozumiałem z tych wszystkich informacji jakie są tutaj zawarte jak wejdę w 46 i w recoding to po wpisaniu nowej wartości 00258 powinno mi zacząć działać choć jednej rzeczy nie rozumiem jest tam napisane i kody 04.... i kody 002.. i czym to się rożni bo chodzi o centralny zamek i o szyby wiec już sam nie wiem co i jak ...

 

Mógłbyś mi to jakoś łopatologicznie wytłumaczyć.. po swojemu.. Może ja za tępy jestem.. Choć czytać ze zrozumieniem potrafię...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ustawiłem otwieranie i zamykanie okien czeskim programem :)

Zaczyna mi się podobać ta zabawa a to dopiero drugi dzień jak mam kabel KKL :)

Co jeszcze mogę sobie w module komfortu pozmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ustawiłem otwieranie i zamykanie okien czeskim programem :)

Zaczyna mi się podobać ta zabawa a to dopiero drugi dzień jak mam kabel KKL :)

Co jeszcze mogę sobie w module komfortu pozmieniać?

 

Wszystko jest opisane w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie przestawic rodzaj syreny alarmowej z h12 na h8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Jest problem.Mialem szybki zrobione czeskim programem i otwieraly/zamykaly sie tylko z kluczyka.Zrobilem wszytsko jak i instrukcji na 1 stronie i dzialaja mi teraz szyby z pilota z tym ze... tylne zamiast sie zamykac otwieraja sie i przyciski od zamykania dzialaja odwrotnie tzn jak wciskam(powinno sie zamykac) otwiera sie i odwrotnie.Coz jest nie tak??Moj modul to 1J0 959 799 AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie.Jest problem.Mialem szybki zrobione czeskim programem i otwieraly/zamykaly sie tylko z kluczyka.Zrobilem wszytsko jak i instrukcji na 1 stronie i dzialaja mi teraz szyby z pilota z tym ze... tylne zamiast sie zamykac otwieraja sie i przyciski od zamykania dzialaja odwrotnie tzn jak wciskam(powinno sie zamykac) otwiera sie i odwrotnie.Coz jest nie tak??Moj modul to 1J0 959 799 AH

 

Bo tam jest błąd.

W instrukcji jest napisany adres 16820 a chodzi o adres 16280.

Zobacz że przy drugim typie modułu 4 ostatnie adresy są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMYLKA

Powinny być takie wartości dla modulu AH

04283 - 2

04289 - 2

08628 - 246

12724 - 254

16820 - 246

20916 - 254

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POMYLKA

Powinny być takie wartości dla modulu AH

04283 - 2

04289 - 2

08628 - 246

12724 - 254

16820 - 246

20916 - 254

Czy aby sobie sam nie zaprzeczasz w dwóch ostatnich postach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dziwny przypadek... Wszystkie przewody OK, moduł pod kierownicą więc suchy a od jakiegoś czasu jak są zamknięte drzwi i wyłączony zapłon to oświetlenie wnętrza niemal gaśnie ( żarzy się ledwo), włącza się dopiero po włączeniu zapłonu lub otwarciu drzwi/bagażnika. Oświetlenie przerobiłem sam na ledy, może tu leży jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo tam jest błąd.

W instrukcji jest napisany adres 16820 a chodzi o adres 16280.

Zobacz że przy drugim typie modułu 4 ostatnie adresy są identyczne.

 

masz racje przestawilem tak jak napisales i jest ok.Ale teraz pytanie co popiepszylem i nie tylko ja z tym nieszczesnym adresem 16820??Odgadl to moze ktos??a tak w ogole to mozna by bylo to poprawic na 1 stronie.W zwiazku z tym jakby ktos chcial miec domykanie szyb z pilota to za piwko zrobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kanały od 04 w góry są nie dostępne a syrena daje dźwięk przy zamykaniu drzwi. Chce ten głupi dźwięk wyłączyć tylko ja to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w Moduł komfortu (46) =&gt; Adaptacja (10) =&gt; Kanał 06 i 07 i tam "0" wyłącza dźwięki "1" włącza dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to ja wiem, tylko u mnie te kanały są niedostępne (od 04 w górę) więc jakim cudem syrena daje dźwięk przy zamykaniu auta ? I jak go wyłączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle to ja wiem, tylko u mnie te kanały są niedostępne (od 04 w górę) więc jakim cudem syrena daje dźwięk przy zamykaniu auta ? I jak go wyłączyć

 

Może Vag jest w niepełnej wersji i nie obsługuje pozostałych kanałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle to ja wiem

Należało na początku napisać o jakich kanałach mówisz. Używasz jakiegoś gówna to się nie dziw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności