Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

czyli 1C0 959 799 B ?

Tak.2014-01-07_155039.jpg

Na załączonych sreenach masz ten sam moduł z oznaczeniami dla samochodów z kierą po lewej i prawej stronie

2014-01-07_154940.jpg

2014-01-07_155123.jpg

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w takim razie za podpowiedź.

 

EDIT.

Dzisiaj chciałem podłączyć się do modułu za pomocą programiku VDC PRO.

Mam interface po COM firmy viaken. VagCom łączy się normalnie.

Dla pewności wziąłem najstarszego lapka jakiego znalazłem (rocznik 1990), podpiąłem się pod com, i.... i nici...

Nie mogę wejść. wywala błąd jak tu: http://imageshack.us/photo/my-images/269/clipimage006fy5.jpg/

no i jestem w kropce... Jaki musze kupić interface????

Edytowane przez cypber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem ze schematu koszt 7,50 bez wtyczek

działa dobrze z vdc pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko jaki ? Przed dopisaniem pilota (otwierałem kluczykiem nie było słychać syreny) a po jego dopisaniu nagle zaczęła się odzywać ?

 

Kolego, a jaki masz moduł? W tym czeskim programie, co go wszyscy tylko do szyb używają, masz możliwość edytowania niektórych opcji komfortu. W zależności od numeru są dostępne różne możliwości. Tak to wygląda u mnie na module 1C0 959 799 B

config.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, a jaki masz moduł? W tym czeskim programie, co go wszyscy tylko do szyb używają, masz możliwość edytowania niektórych opcji komfortu. W zależności od numeru są dostępne różne możliwości. Tak to wygląda u mnie na module 1C0 959 799 B

[ATTACH=CONFIG]113004[/ATTACH]

 

nie zabardzo widze co tam jest napisane o alarmie - jest tam mozliwosc zmiany rodzaju syreny alarmowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest, ale nie we wszystkich modelach komfortu. U mnie jest dokładnie to co widać i można zaznaczyć. Czyli mogę włączać i wyłączać różne opcje: potwierdzenia syreną otwierania i zamykania, potwierdzenia kierunkami, zamykanie auta przy 15km/h i otwieraniu po zgaszeniu auta i wyjęciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zebysmy sie dobrze zrozumieli - chodzi mi o zmiane syreny alarmowej z h-8 na h-12 (zwykly klakson lub syrena z osobnym zasilaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wiem, bo nie mam alarmu i nie mogę sprawdzić :) W dodatku czeski tonie mój język, żebym go na tyle zrozumiał zopisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz wstawic dokladniejsze screeny tego co tam mozna powlanczac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.jpg

Lepszego screena niemożna zrobić, bo nieaktywne rzeczy takie już są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za starania :) ale faktycznie ciezko rozczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zapytanie.

 

Wymienilem modul komfortu. Mialem wczesniej z jedna wtyczka, zmienilem na modul z dwiema wtyczkami. *799ah*

 

Podlaczylem kierunkowskazy, modul kontroli wnetrza i nowa syrene (1j0 951 605). Problemem jest nie dzialajaca syrena :)

 

 

Syrena z trzema pinami.

Pin 3 - 12V z aku.

Pin 2 - Masa z aku.

Pin 1 - podlaczylem pod pin nr 6 modulu komfortu.

 

W adaptacjach kanaly 6 i 7 ustawione na "1" (on).

 

Gdzie moze byc problem?

 

 

 

Po wejsciue w measuring blocks i przejsciu kazdego bloku pojawia sie pozniej blad:

Control Module Part Number: 1J0 959 799 AH Component and/or Version: 3C Zentral-SG Komf. 0001

Software Coding: 00257

Work Shop Code: WSC 00001

Additional Info: 1J1959801C 4F Tőrsteuerger. FS0001r

Additional Info: 1J1959802D 4F Tőrsteuerger. BF0001r

1 Fault Found:

01134 - Alarm Horn (H12)

25-00 - Unknown Switch Condition

Edytowane przez McBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dzialaja już linki na pierwszej stronie z obrazem płyty:(

Może ktoś udostępnić jakiś działąjący link? Najlepiej z takim obrazem płyty aby tylko wypalić i włożyć do laptoka jak dla blondynki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się poradzić. Szukam wszędzie odpowiedzi na temat diagnostyki modułu komfortu grupy 46 w vag .3.11 a dokładnie testu output. Co za pomocą takiego testu można przeprowadzić w module komfortu. Jakie testy są po kolei wykonywane. Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy, ostatnio przy wymianie czujnika ABS wraz z kablem odpialem wtyczke pod tylna kanapa i przy pomiarze miernikiem czy czujnik pracuje tj. Podaje napiecie zwarlem we wtyczce 2 piny. Akumulator mi sie w 2 sekundy prawie rozladowal. Auta nie zdolalem potem zapalic, dopiero kolega z kablami poratowal. Ale do rzeczy od tego momentu moj pasek nie otwiera wszystkich drzwi z pilota. Wczesniej normalnie otwieral po jednym kliknieciu drzwi kierowcy, po dwoch wszystkie. Teraz moge otworzyc tylko kierowcy. Reszte drzwi otwieram z wewnatrz poprzec przycisk centralnego zamka na drzwiach. Najsmieszniejsze jest to ze wszystkie drzwi moge zamknac z pilota, zle niestety otworzyc juz nie. Moge rowniej otworzyc tylna klape z pilota. Czy modul padl czy moze jakis kabelek z wiazki sie przytopil po zwarciu pi ow wtyczki abs. Czy takie zwarcie wtyczki z ABS tylnego kola ma wplyw na dzialanie modulu komfortu ? Prosze o pomoc bo mam przeglad wkrotce a jestem w czarnej dupie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz akumulator i podłącz. Wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mógłbyś? Ale to w lecie bo wtedy będę w Polsce, i możemy się umówić. Bo przy sobie mam tylko hexa, a z nim się chyba nie połaczy czeski program. Skąd jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odłącz akumulator i podłącz. Wróci do normy.

Dzięki Patrick, dziś odłączyłem obie klemy i jak ręką odjął.

Drzwi otwierają się jak poprzednio. Niestety nie naprawiła sie poprzednia usterka, którą miałem a mianowicie nie otwierają sie drzwi pasażera (w moim przypadku lewe), inaczej - otwierają się ale sporadycznie praktycznie wcale. Nie wiem czy to wina modułu czy może coś mechanicznego. Czasem z przycisku "zamka centralnego" na drzwiach jestem w stanie je otworzyć po parokrotnym zamknięciu i otwarciu. Ogólnie to z kluczyka bardzo żadko sie to zdarza. Jeżeli sie otworzą to z zamknięciem nie ma absolutnie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności