Skocz do zawartości
fazi

Domykanie szyb z pilota (Moduł Komfortu)

Rekomendowane odpowiedzi

Ok aktywowałem, wszystko pięknie działa - 4szybki góra/dół. Przy okazji aktywowałem w Octavii Tour z 2005 roku i też działa. Zwykły kabelek VAG-USB z allegro za 39zł.

Zaczynam tracić nadzieję na aktywację tej funkcji:(

Zadam jeszcze raz pytania może ktoś pomoże:

1. Czy interfejs usb HEX+CAN,ual-K & CAN dla VCDS 908.2 (http://vcds.pl/) nie da rady?

2. Jeśli tak to jaka jest procedura kodowania (w programie nie znajduję tych opcji stara/nowa wartość)?

3. Jak ewentualnie "zmusić" ten interfejs do współpracy z innym programem?

System operacyjny win7 32b-próby zmian w sofcie VCDS:

vcds_usb.jpg

vcds_com.jpg

men_u.jpg

Edytowane przez JuSz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 7-ke tez po włozeniu kabla do portu USB inastaluje sam sterowniki kilka sek i go widzi nawet w menedżer urzadzen windows go wyswietla ze jest widoczny , sprawdz w menadzerze czy jest tam widoczny , ja mam tez jakiegos parcha z allegro co prawda dałem 55pln i smiga bez problemu pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się rozumiemy. Sam program VCDS "śmiga aż miło", sterownik (jak widać na zdjęciu wyżej) jest zainstalowany poprawnie, TYLKO co dalej? Czeski programik go nie widzi, a w ustawieniach samego sterownika (menadżer urządzeń) nie ma jak i co przestawić.

Czy VCDS 908.2 pozwoli wejść w to przekodowanie?

Edytowane przez JuSz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze vcds go widzi a czeski nie moze faktycznie jakis tandetny kabel ale nie chce mi sie w to wierzyc , moj jest na kazdym programnie rozpoznawalny , test portów robiłeś na czeskim ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne ze vcds go widzi a czeski nie moze faktycznie jakis tandetny kabel ale nie chce mi sie w to wierzyc , moj jest na kazdym programnie rozpoznawalny , test portów robiłeś na czeskim ???

Ale jakim kablem KKlem czy Hexem.KKL wiadomo że współdziała z czeskim programem.Natomiast pytanie czy Hex współpracuje z czeskim,ponieważ JuSZ nie ma KKL tylko Hexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ponownie (wysiłki na filmikach) niestety bezowocnie :dolamam

Niestety interfejs (foto) niby taki "wypas" nie bardzo chce się sprawdzić.

Może jakiś inny soft by się sprawdził? Lub jakoś przestawić "kabelek"

w systemie (sterownik)?

Co ciekawe Motordiag JAKOŚ widzi na COM3 - interfejs OK ?????

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=9GicEy-NU1U[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=MWj1lB7Hqzw[/ame]

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=1NP0SEegMNY[/ame]

interf_hex+can.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mimo ze przez USB ja mam jako port COM ktory sobie moge sam zmienic w menadzerze na np COM 1 i korzystam z niego w vag4.9 , vag-com i czeskim also

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i UDAŁO SIĘ!

Kupiony kabelek KKL (co prawda CHRL ale co tam 40,-):

http://allegro.pl/item1129291698_vag409_pl_diagnostyka_vag_com_usb_kkl_24h_gw_fv.html

Instaluje się jako konverter (emulator?) portu usb<-->com.

Czeski programik i śmiga aż miło:)

aktywacja okienek.jpg

mu1.jpg

mu2.jpg

Edytowane przez JuSz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-proszę o opis jak ustawić lub zamontować pilota oryginalnego żeby przy zamknięciu drzwi pilotem domykały się automatycznie szyby

Vw passat 2003 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

automatycznie się nie da :( jedynie po przytrzymaniu pilota

 

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

 

opis wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
automatycznie się nie da :( jedynie po przytrzymaniu pilota

 

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

 

opis wcześniej

Chyba że dodatkowy alarm z funkcją domykania szyb:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kabelek taki jak JuSz http://allegro.pl/item1129291698_vag...24h_gw_fv.html i czeski program,klikam aktivace oken i w moim passacie 1998r o module 1J0 959 799 J nie działa,próbowałem dwa razy i nic,jak można jeszcze aktywować domykanie z pilota i czy na moim module w ogóle jest to możliwe? z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to możliwe ale nie czeskim programem opis jak to zrobić w tym temacie już jest więc nie będę się powtarzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno małe pytanie, próbowałem na czeskim programie i dawałem aktiwie oken czy jakoś tak,teraz gdy bede chciał zrobić to dosem nie bedzie problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno małe pytanie, próbowałem na czeskim programie i dawałem aktiwie oken czy jakoś tak,teraz gdy bede chciał zrobić to dosem nie bedzie problemu??

Nie powinno być problemu pod warunkiem że masz kabel na RS 232:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis postanowilem zająć sie domukaniem szyb z pilota,lecz nie stety marna moja próba. Podpinam kabel i jest ustawiony na COM 1,odpalam płytke z dosem,wpisuje komente VDC_E i nagle komunikat na czerwonym tle "Initialize port: No UART found on COM1" prubowałem pozmieniać ustawienia na takie jak zalecaja w opisie,komunikatu nie ma,daje 46 i nie wchodzi mi dalej,powraca do początku. Ktos moze mial taki problem lub jest z okolic krakowa aby mi to zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzis postanowilem zająć sie domukaniem szyb z pilota,lecz nie stety marna moja próba. Podpinam kabel i jest ustawiony na COM 1,odpalam płytke z dosem,wpisuje komente VDC_E i nagle komunikat na czerwonym tle "Initialize port: No UART found on COM1" prubowałem pozmieniać ustawienia na takie jak zalecaja w opisie,komunikatu nie ma,daje 46 i nie wchodzi mi dalej,powraca do początku. Ktos moze mial taki problem lub jest z okolic krakowa aby mi to zrobił?

Kabel masz na RS232 czy na USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na USB ale instaluje sie jako COM i moge wybrać 1-2-3-4, na Vag Com łącze sie bez problemu na np COM 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności