Skocz do zawartości
Gość RossiQ

Wymiana łożysk tylnej piasty B3.

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;) Dzisiaj w końcu rozwiązałem problem wspomnianego przeze mnie "cykania" w tylnym kole. Mechanik wymienił mi dzisaj łożysko w tylnym lewym kole, bo rzeczywiście huczało i było ewidentnie do wymiany, ale wyjeżdżam z warsztatu i "cykanie" pozostało. Myślałem że z siebie wyjdę. Wjechałem znowu na podnośnik, mechanik "dogłębnie" przejrzał odwozie i okazało się, że przyczyną cykania było zerwanie mocowanie linki od ręcznego, która swobodnie sobie "latała", co z kolei przekładało się na to że przy skręcie w prawo czyli przy przeciążeniu auta na lewo ocierała ona o odważnik na wewnętrznej stronie felgi - stąd cykanie było cykliczne. 2 ściski plastikowe rozwiązały problem ;) Tyle dobrze że przegub i łożysko i tak miałem do wymiany, bo inaczej utopiłbym kaskę na darmo. Jeszcze raz dziękuję za pomoc wszystkim angażującym się ;) Mam nadzieję, że mój przypadek pomoże w przyszłości komuś innemu hehe ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad tydzień pojeździłeś na łożysku, dobrze że nie dłużej, bo jakby zblokowało koło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna dokładne numery łozysk koła tylniego w B3 bęben oraz wymiar zimmerlinga? Najlepiej aby numery odpowiadały specyfikacji SKF lub FAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam już na pamięć VKBA 529 :) Uszczelniacz jest w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam już na pamięć VKBA 529 :) Uszczelniacz jest w zestawie.

 

To jest komplet a ja potrzebuje numery każdego łożyska osobno i wymiar uszczelnienia. Mam możliwość nabycia łożysk za free tylko musze znac numery każdego z osobna. Potrzebuje komplety na 4 koła do przyczepki na piastach od paska ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś zna dokładne numery łozysk koła tylniego w B3 bęben oraz wymiar zimmerlinga?

na alledrogo znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności