Skocz do zawartości
Gość RossiQ

Wymiana łożysk tylnej piasty B3.

Rekomendowane odpowiedzi

Dołożyć do SKFa :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie w sobote kupywalem łożyska do tylnego koła tzn cały zestaw czyli: łożyska 2szt, nakrętke, zawleczke itd. Koszt SKF 60zł za strone, a polskie za lewa i prawą strone zapłaciłem

52zł. Rożnica w cenie jest a w jakości.... to sie okaże za kilka tys km.

 

Pozdrawiam:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten zestaw SKF i w środku była ładna instrukcja - może się przyda komuś

1508.jpg.xs.jpg2395.jpg.xs.jpg3583.jpg.xs.jpg4619.jpg.xs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia

Ja dzisiaj założyłem na tył SKF-y:)Mam nadzieję że trochę wytrzymają,pojeżdżę i po kilkunastu tysiącach ocenie:)Aha,był problem z założeniem tych pokrywek(mowa od tych z kompletu z łożyskami).Za nic nie chciały się wbić.Pozostało mi założyć stare które pasowały jak ulał.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, dziś też zakładałem i u mnie również nie chciał wejść dekiel. założyłem stary (zestaw vkba 529)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie

jak bedzie wygladała wymiana łozysk w tylnej piascie w b3 '89 kombi z tarczami a nie z bebnami i czy jest mozliwa wymiana tego samemu, w garazu?? czy trzeba jakis specjaliny sprzet??

 

z góry dzieki za pomoc :) pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TUTAJ masz to ładnie zobrazowane, choć to inne auto wielkich różnic nie ma. Garaż ,młotek,wybijak (najlepiej miękki metal lub na odwrót stalowy) ,imadło zgrzewka browców i dasz radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzikei napewno sie przydadza te wskazówki:)

 

teraz musze wygospodarowac troche czasu zeby to zrobic :):)

 

pozdrawiam i jeszce raz dzieki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy łożyskach w tarczach najlepiej skorzystać z prasy, ja za wyjęcie jednych i wcisnięcie drugich łożysk zapłaciłem raptem 10zł, więc w moim przypadku szkoda było walki młotkiem i wybijanie łożysk, bo o ile wybicie to może nie jest problem, o tyle przy wciskaniu nowych łożysk już jest pewne ryzyko. Także trzeba uważąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy łożyskach w tarczach najlepiej skorzystać z prasy, ja za wyjęcie jednych i wcisnięcie drugich łożysk zapłaciłem raptem 10zł, więc w moim przypadku szkoda było walki młotkiem i wybijanie łożysk, bo o ile wybicie to może nie jest problem, o tyle przy wciskaniu nowych łożysk już jest pewne ryzyko. Także trzeba uważąć
mowa jest o tylnych łożyskach a nie o przednich.

Jak ktos ma tarcze z tyłu to łożyska tak samo lekko się wymienia tak jak w bębnach i nie potrzeba do tego żadnej prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś będę kupował i po lekturze wezmę chyba fag lub skf

 

skf mam z przodu

 

tylko o czop się boję bo mi już ładnie chuczy

 

edit

no i kupiłem FAG bo to połowa prawie tego co skf

Edytowane przez ernest_1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się przyda komuś:

ściągnięcie bębna - odpuszczenie samoregulatora hamulca

[ame]

[/ame]

 

ustawianie luzu łożyska

[ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie tak robiłem :) Szacun za chęć umieszczenia filmiku.

 

P.S Fajna muza w tle... kurcze masz płytki w garażu ;)

 

P.S.Jeśli chodzi o wybijanie i wbijanie nowych bieżni w bębnie to najlepsze są do tego: część śrubunku 6/4" i redukcja z 3/4 na 1/2" :) Oczywiście jak się nie ma oryginalnych kluczy...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dawno cokolwiek było pisane w tym temacie, ale nie chciałem zakładać nowego. Mianowicie mam w moim passacie problem, polegający na tym, że jak skręcam w prawo i jak jadę prosto dochodzi dziwne stukanie, takie cykanie bardziej. Jak skręcam w lewo nie ma tego problemu. Stwierdziłem więc że lewy przegub z przodu jest do wymiany, tym bardziej że raz już miałem na nim wymienianą osłonę, a poprzednio trochę jeździłem na uszkodzonej. Więc jade do warsztatu, mówie mechanikowi o co kaman, wymienił i lipa, owe "pykanie" pozostało. Mechanik więc wsiadł, przejechaliśmy się i stwierdził że stukanie pochodzi z lewego tylnego koła. Wziął auto na podnośnik i rzeczywiście huczało jak zakręcił kołem i stwierdził że jest to łożysko. Pytanie moje dotyczy więc: jeśli jest to rzeczywiście łożysko, to dlaczego nie huczy podczas jazdy, tylko "pyka" - "cyka" i to wyłącznie jak jadę prosto i skręcam w prawo?? Bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę wymieniać wszystkiego co możliwe, tylko rzeczywiście to co należy robić. Nie wiem może mechanik się mylił ?..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że dawno cokolwiek było pisane w tym temacie, ale nie chciałem zakładać nowego. Mianowicie mam w moim passacie problem, polegający na tym, że jak skręcam w prawo i jak jadę prosto dochodzi dziwne stukanie, takie cykanie bardziej. Jak skręcam w lewo nie ma tego problemu. Stwierdziłem więc że lewy przegub z przodu jest do wymiany, tym bardziej że raz już miałem na nim wymienianą osłonę, a poprzednio trochę jeździłem na uszkodzonej. Więc jade do warsztatu, mówie mechanikowi o co kaman, wymienił i lipa, owe "pykanie" pozostało. Mechanik więc wsiadł, przejechaliśmy się i stwierdził że stukanie pochodzi z lewego tylnego koła. Wziął auto na podnośnik i rzeczywiście huczało jak zakręcił kołem i stwierdził że jest to łożysko. Pytanie moje dotyczy więc: jeśli jest to rzeczywiście łożysko, to dlaczego nie huczy podczas jazdy, tylko "pyka" - "cyka" i to wyłącznie jak jadę prosto i skręcam w prawo?? Bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę wymieniać wszystkiego co możliwe, tylko rzeczywiście to co należy robić. Nie wiem może mechanik się mylił ?..........
pykanie to bardziej od zawieszenia mocowania amora lub belki a huczenie od łożyska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę wymieniać wszystkiego co możliwe, tylko rzeczywiście to co należy robić. Nie wiem może mechanik się mylił ?..........

no już nie przesadzaj :P tylko wymień to łożysko jak huczy.. koszt jeszcze nie taki straszny, a jak Ci zblokuje koło w trasie to wtedy będziesz miał problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak Ci zblokuje koło w trasie to wtedy będziesz miał problem..

 

Dobrze wiem co to znaczy więc kolego kuku756 wymień łożysko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil , koszt wymiany łożyska w tylnym kole to około 30zł , warto to zrobić jak najprędzej zanim przytarte łozysko uszkodzi czop na którym pracuje (potem koszty idą w górę ) . Przy minimalnych umiejętnościach manualnych można to zrobić samemu - zaoszczędzisz na robociżnie - czas takiej operacji to jakaś 1 godzinka (na spokojnie ).Poniżej masz pomocną instrukcję. Zresztą w wątku juz było dokładnie przedstawione co i jak na temat wymiany.

?o?ysko ty?-wymiana.pdf

Edytowane przez kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pykanie to bardziej od zawieszenia mocowania amora lub belki a huczenie od łożyska

Dziękuję Wam koledzy za pomoc i za rozjaśnienie problemu ;)

pykanie to bardziej od zawieszenia mocowania amora lub belki a huczenie od łożyska

Chcę zapytać, czy tam za mocowanie amora bądź belki odpowiadają jakieś tulejki czy coś w tym stylu? Jestem trochę laikiem w tym temacie dlatego tak wypytuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuję wam koledzy za pomoc i za rozjaśnienie problemu ;)

 

chcę zapytać, czy tam za mocowanie amora bądź belki odpowiadają jakieś tulejki czy coś w tym stylu? Jestem trochę laikiem w tym temacie dlatego tak wypytuję ;)

[attach]49598[/attach]

[attach]49599[/attach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności