Skocz do zawartości
Gość Izydor

Wymiana rorządu + oleju B4 1Z

Rekomendowane odpowiedzi

no w sumie to racja, tylko że problem jest taki że ja będę musiał oddać do zrobienia znajomemu bo rozrządu nigdy nie wymieniałem i boję się wsadzać tam ręce

to i tak jak kupisz części po takich cenach jak Sylwester napisał to Ci zostanie jeszcze żeby koledze zapłacić. A jak pojedziesz do kolegi to zrób tak jak ja robiłem a czegoś nie wiedziałem.. Jechałem do znajomego mechanika i mówiłem: to ja zostanę, pomogę Ci, jakiś klucz Ci podam, potrzymam coś.. I w ten sposób można się wiele nauczyć.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie zrobię;) i następny rozrząd w passacie już będzie zrobiony przeze mnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komuś się zerwał pasek i miał 2e - ponoć bezkolizyjny, a pasek jaki nie kupisz conti czy getz będzie dobry rolke polecam ina, skf.

 

I ten ktoś potwierdza, bezkolizyjny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ten ktoś potwierdza, bezkolizyjny

Właśnie nie pamiętałem czy tobie Daniel czy Włodkowi się to stało pamiętałem że to czerwone kombi było a Aleksander możesz jechać do ostatka w takim razie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie ostatnio wymieniałem rozrząd w Passacie B4 1.9TDI silnik 1Z rok 1995. Założyłem nowy pasek klinowy BOSCH, i napinacz ROULE, po wymianie oraz przejechaniu 60km auto zaczęło ciężko odpalać więc zajrzałem na znaki ustawienia rozrządu i okazało się że koło zębata na wale jest przestawione o jeden ząbek. Wiec ponownie ustawiłem rozrząd zgodnie ze znakami, i znowu po przejechaniu 60km sprawdziłem bo zaczął ciężko palić i znowu jest to samo. Objawy to: głośny dźwięk(klokot) silnika i ciężkie odpalanie na zimnym silniku.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie ostatnio wymieniałem rozrząd w Passacie B4 1.9TDI silnik 1Z rok 1995. Założyłem nowy pasek klinowy BOSCH, i napinacz ROULE, po wymianie oraz przejechaniu 60km auto zaczęło ciężko odpalać więc zajrzałem na znaki ustawienia rozrządu i okazało się że koło zębata na wale jest przestawione o jeden ząbek. Wiec ponownie ustawiłem rozrząd zgodnie ze znakami, i znowu po przejechaniu 60km sprawdziłem bo zaczął ciężko palić i znowu jest to samo. Objawy to: głośny dźwięk(klokot) silnika i ciężkie odpalanie na zimnym silniku.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam

Miałem podobną sytuację w AAZ. Ścięło ząbek ustalający kółko zębate względem wału korbowego. W 1Z konstrukcja jest chyba trochę inna, ale problemy się zdarzają. Może wypowie się ktoś lepiej znający temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto chodzi że ja nie mam ząbka tylko tzw półksiężyc bo już to sprawdzałem. A problem jest dość uciążliwy zwłaszcza teraz bo ranki zaczynają być zimne i akumulator strasznie cierpi no i spalanie wzrosło przez to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności