Skocz do zawartości
Gość mawar

Klima słabo chłodzi

Rekomendowane odpowiedzi

w dupę jeża... pojechałem na wymianę osuszacza, odessali czynnik a tam 220g zostało po nabiciu w tym roku. Na skraplaczu duża, tłusta plama - podobno bez żadnego kombinowania widać miejsce wycieku nawet bez kontrastu UV - i rzeczywiście, w prawym dolnym rogu skraplacza mam wyciek.

 

Łączny koszt wymiany skraplacza, osuszacza, ponowne nabicie to po moim rabacie koszt 650pln w tym sam skraplacz NRF 370pln (w cenniku intercars 415pln - niezły mam rabat :) )

 

Niestety wolny termin mają we wtorek dopiero więc przez weekend suty mi nie posterczą. Dam znak sygnał jaki efekt po wymianie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za skraplacz w tamtym roku, już nie pamiętam jakiej firmy zapłaciłem 300zł, za osuszacz około 70zł. Z tym że wymieniłem te rzeczy sam. Czyli 370zł za materiały + 150 zł za nabicie wyniosło 520. Roboty przy wymianie w sumie jakieś 40 minut. Pamiętaj o nowych oringach w razie czego. Mi klimiarz dał za darmo :) a tak to dolicz jeszcze kilka zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi klima słabo chłodziła bo silniczek od regulacji zimno/ciepło miał przestawione ramię, w przypadku gdy dawałem na max zimno ramię nie domykało się do końca i leciało również powietrze z nagrzewnicy. Temp powietrza w kratkach wylotowych to (17-22 stopnie). Po ręcznej korekcji ustawienia ramienia silniczka temperatura powietrza w kratkach wylotowych spadła do 4-5 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za skraplacz w tamtym roku, już nie pamiętam jakiej firmy zapłaciłem 300zł, za osuszacz około 70zł. Z tym że wymieniłem te rzeczy sam.

Też w zeszłym roku trafiłem na ekstra promocje i skraplacz wyrwałem za około 170 (dzisiaj maja o stówę drożej-lato a ja kupiłem zimą) osuszacz też za 70 plus koszta wysyłek....wymiana samemu plus jeden oring na skraplaczu...zobaczymy pod koniec sezonu chłodniczego czy cena nie jest odwrotnie proporcjonalna do jakości...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem autko, około 4h pracy. Opowiem o moich odczuciach. Zimno... naprawdę zimno. Zewnętrzna temperatura dziś w Gdańsku to około 21*C, samochód stoi w pełnym słońcu. Nie włączałem obiegu wewnętrznego, dmuchawa na 2 biegu - z kratek leci 2,3*C. Przy dmuchawie na 3 już cieplej, całe 3,5*C. Przy dmuchawie na 4 można powiedzieć upał, niecałe 6*C.

 

 

Pod maską tak jak napisałem wcześniej - od wyjścia kompresora do skraplacza przewód gorący (nie da się go utrzymać w ręku) - można sprawdzić np na prawo od zamka maski jest taka dziura z widocznym łączeniem przewodu ze skraplaczem. Z kolei powrotna rura (ta grubsza na kielichu, z kondensatorem) bardzo zimna, jej też się nie da utrzymać dłużej niż 10 sekund.

 

Rewela Panowie, rewela. Nie wiem jak mogłem żyć te kilka ostatnich dni bez klimy a ostatnich tygodni z wyraźnie słabszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zerknij na moj temat:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104328

i powiedz mi co ja mam zrobic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko, czy klimatronik reguluje temperaturę chłodzenia na podsatwie temperatury odczytywanej z czujników? czy raczej niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej koniecznie. Czujnik naslonecznienia , czujnik temp. wew i zew. na podstawie odczytu wartosci z tych czujnikow ustala natezenie chlodzenia. A i jest jeszcze taki jeden "czujnik" ktory nazywa sie palec:) ile ustawisz na tyle schlodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował o to mi chodziło;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności