Skocz do zawartości
kriss555

Chipowanie 1.8 T

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba w opisie możesz zmienić te APU 150KM na trochę więcej.

 

Najpierw chyba musiałbym skoczyć na rolki, aby wiedzieć ile wpisać, ale myślę, że wpisując narazie 186 KM nie będzie źle ;)

Edytowane przez slaweq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i wlasnie to mnie powstrzymuje...
No i się nie dziwię. U nas takich ofert jest max na Allegro. Co niektórzy "dekle" się nawet na to łapią.

 

---------- Post added at 20:45 ---------- Previous post was at 20:44 ----------

 

ale myślę, że wpisując narazie 185 KM nie będzie źle

Myślę, że nie przesadzisz.

P.S. Chciałbym niedługo też taki opis sobie zapodać, ale ....... żona, baby i z tym związane tematy................................. Dużo ich.

ALE... Może się uda coś przemycić. :chytry:

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już takiego zakupiłem i bardziej traktowałem ten chip jako wadę niż plus, bo jako nieuświadomiony widziałem to jako wysilanie silnika dużo ponad normę i bałem się, że silnik zajeżdżony. Silnik okazał się dobry, tyle, że niestety jego bolączką był poprzedni właściciel. Teraz auto odżyło i największe atuty odczuwam jadąc w trasie, bo po mieście takim jak Siedlce to nie da się tego docenić jeżdżąc w korkach po 40 km\h. A co do samego chipa to robiony był w Sulejówku w VTG w 2006 roku. Ja Paska mam od marca 2009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

a tak szczerze to ile za to kasuja w Polsce? Oczywiscie mowa o dobrych i sprawdzonych chipach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

Wyslalem do kolesia wiadomosc co konkretnie bedzie robione jesli wysle do nich moje ECu (tylko dla sparwdzenia) koles odpisal mi tak:

 

"New software is installed in both instances... pre 2000 requires a new eprom ... post 2000 eprom can be re-flashed."

 

Czy ktores z powyzszych glownie chodzi mi o ta fraze EPROM jest wam znajome?

Musze zedytowac. EPROM to chip... z tego co koles napisal to roczniki do 2000 musza miec nowy chip a po 2000 moga byc przeflaszowane... Jak to sie ma do was? Czy to prawda czy koles nabija w butelke... chce po prostu porownac jak to jest w POLSCE a jak to w UK w tym wypadku usluga wysylkowa ECU

Edytowane przez buchosmambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AEB ma gaz na linke i nie ma czujnika doladowania więc muszą wlutować osobno układ. APU, AWT (2000+) ma gaz na kablu i pare innych czujników, więc można tylko "wgrać" soft. To tak w wielkim skrócie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawa z temperatura o chipie >? i co myslicie o chipie przy prawie 200tys ? co prawda dwumas i sprzeglo bez zarzutu, ale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo milion razy. jesli egzemplarz zdrowy to smialo mozna czipsowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki program proponujecie ? mam mozliwosc, zeby zrobic po znajomosci, ale nie wiem co jest bardziej korzystne, auto swoj przebieg ma tj. 190tys, sprzeglo idwumas oryginalne, ale wszystko chodzi bardzo dobrze, pytanie czy ustawic program, aby turbo wchodzilo juz od 1,5tys czy raczej tak nie ingerowac ? moc chcialem podniec do okolo 180km, co o tym sadziciie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program to najlepiej DOS'a 6.2 ewentualnie mozna zaryzykowac z Basic'iem

 

a gdzie ma Ci to turbo wchodzic?

 

dzizz, wyslil sie i poszukaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w okolicach Łodzi, macie kogoś?

Kolego masz pod nosem COMPSPORT na Piłsudzkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem takie cos

 

http://allegro.pl/galetto-interface-do-chip-tuningu-galletto-1260-i1311464264.html

 

czy zrobienie chipa takim programem jest cos warte??

 

czytajac powyzsze opisy to AEB robi sie tylko chipa zmieniajac i lutuja kosci w ECU czy przez OBD tez mozna??? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie zanalazłem ostatnio na allegro ECU po chipie do AEB :

http://moto.allegro.pl/audi-vw-1-8t-komputer-silnika-chip-tuning-195ps-i1354790528.html

Jednak jest problem bo numer sterownika sie nie do konca zgadza :/

Tutaj foto mojego kompa :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/371820d93f246f44.html

koncówka sie nie zgadza w tym jest 184/185 u mnie 805

Pytanie dla znawców tematu ,czy jest szansa pomimo tego ze numer sie nie zgadza żeby to zadziałało ? Przecież to tez od AEB więc czym sie to różni ?

POzdrawiam i wielkie Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję.

Witam, mam takie pytanie prosiłbym o kontakt do jakieś firmy która robi jeszcze chipa do 1.8T AEB czyli gaz na linkę. Bo niestety wszędzie gdzie pytałem to już tych starszych nie robią i nie wiem czy w ogóle ktoś to robi?? najlepiej okolice Poznania ale jeżeli nie to gdziekolwiek. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję.

Witam, mam takie pytanie prosiłbym o kontakt do jakieś firmy która robi jeszcze chipa do 1.8T AEB czyli gaz na linkę. Bo niestety wszędzie gdzie pytałem to już tych starszych nie robią i nie wiem czy w ogóle ktoś to robi?? najlepiej okolice Poznania ale jeżeli nie to gdziekolwiek. Pozdrawiam.

 

zadzwon do dyno.pl ja robiłem tam chipa w swoim AEB. Z tym że wtedy nie miałem jeszcze gazu... a nie wiem czy koleś chipuje zagazowane.... przedzwoń to się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności