Skocz do zawartości
kriss555

Chipowanie 1.8 T

Rekomendowane odpowiedzi

to jest 96 r wiesz zę sam nie wiem na siliku pisze tak na aluminium zaraz z przodu APU, the.wolf, co o tym myślisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki APU były produkowane od 99r troche dziwne :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie to o tym mysle.... od polowy 99r do polowy lub konca 00 byly montowane w paskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem trochę odświeżyć ten temat i w związku z tym mam pytanie: czy ktoś wgrywał soft BSR-a? Mam możliwość nabyć taniej soft do stage1 i jestem ciekaw jak to się będzie sprawować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cudów nie będzie... samym programem dostaniesz to samo, co z każdego innego źródła tylko obsługa może być bardziej "światowa" i dostaniesz fajne naklejki "powered by BRS" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orentuje sie ktos czy w 3mieście jest jakies dobry zakład zajmujący sie tuningiem,który mogłby zobaczyc co mozna by zrobic?; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tune-Up Gdańsk

 

Kolego poszukaj tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tune-Up Gdańsk

Myślałem że zajmują się tylko dieslami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią benzynki i mają a3 1.8t która ma grubo ponad 260KM a za,za paska 1.8t APU biorą 1400 (trzeba lutować) za każdy inny silnik 800zł bo przez OBD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myslalem ze apu mozna zrobic przez obd (??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za paska 1.8t APU biorą 1400 (trzeba lutować) za każdy inny silnik 800zł bo przez OBD

w takim razie wyjęcie ECU rozkręcenie, wstawienie podstawek i zaprogramowanych kości pamięci, dużo kosztuje w porównaniu do obd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APU robi sie po kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle czy dobrze? Mój jest wzmacniany i ciekawi mnie co i jak w nim było zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To źle czy dobrze? Mój jest wzmacniany i ciekawi mnie co i jak w nim było zrobione

dużego pola manewru nie ma ;) zrób logi dynamiczne z doładowania (115) to powiemy Ci co i jak [i ile zostało]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

No to i ja sie wtrace...

Model 1.8T 150 BHP Jak to jest dokladnie? wystarczy sam chip? Czy trzeba wgrywac cos na serwisie? Zna ktos dobry garaz w Uk na poludniu?

 

 

Ok znalazlem firme dosc tania akurat promocje maja z 299 na 99 ale musze do nich wyslac ECU... koles mial taki dziwny akcent ze go prawie nie zrozumialem hehe mowil cos o wymontowaniu czarnej skrzyneczki spod maski lewy gorny naroznik... Wiadomo cos komus na ten temat?jest mozliwe ze tak da sie to zrobic? O co moglo mu chodzic ? Wersja anglik

Edytowane przez buchosmambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo cos komus na ten temat?jest mozliwe ze tak da sie to zrobic? O co moglo mu chodzic ?

Jest możliwe. Chip to po prostu zmiana programu sterującego silnikiem i osprzętem w sterowniku silnika, czyli ECU, który właśnie znajduje się właśnie pod maską w czarnej skrzynce. Soft często wgrywany jest przez złącze OBD, ale istnieje też możliwość wgrania softu , albo wymiany układu w wymontowanym ECU.

 

---------- Post added at 13:31 ---------- Previous post was at 13:19 ----------

 

Wrzuciłem logi dynamiczne do odpowiedniego działu. Jeśli możecie zerknijcie, i oceńcie czy i ile zostało zrobione. Dzięki

http://forum.vw-passat.pl/showthread...445#post896445

Chyba w opisie możesz zmienić te APU 150KM na trochę więcej.:fajny

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

Marek a czy takie cos jest dobre? Niektorzy jada autami do garazu i tam to robia...czyli samochod na miejscu itd... czy w moim przypadku jak wysle to ECU bedzie rownie dobre czy moze ta opcja odpada? Z tego co sie zorientowalem to zaklad ktory to robi jest troche znany ...

http://www.more-bhp.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest to mniej pewne niż jak wstawisz całe auto do roboty. Jak wysyłasz sam ECU , to wgrają Ci jakiś standard soft i tyle, bo nie znają innych parametrów związanych z pracą silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buchosmambo

no i wlasnie to mnie powstrzymuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności