Skocz do zawartości
Iwan1985

Klimatyzacja- sprężarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, mam taki problem, wymienilem chlodnice od klimy i ja nabilem facet powiedzial, ze sprezarka narazie daje tylko 7 atmsfer a powinna minimum dawac 13. Pierwszy tydzien klima chliodzila super tem powietrza na zewnat byla ok 10- 13 stopni, teraz gdy mamy 20stopni moja klimatyzacja niewyrabia jade ok 20 kilometrow i dopiero zaczyna cos delikatnie czuc chlod z nawiewów. czy ktośmi pomoże dlaczego tak się dzieje. Czy to winna tej sprężarki czy cos innego?? A może to normalne to moj pierwszy kontakt z klimatyzacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy sprawdził szczelność połączenia po założeniu chłodnicy może czynnik chłodniczy ucieka , gdzie wymieniałeś chłodnice i ile za nią zapłaciłeś + wymiana bo ja się zastanawiam nad wymianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że dopuki sprężara da radę sprowadzić czynnik chłodzący do stanu ciekłego to powinna chłodzić dobrze, ale pamiętam jak przyjeżdżali do firmy do konserwacji klimatyzacji to też nażekali na niskie ciśnienie i ta właśnie klima ma problemy ze schłodzeniem pomieszczenia.

to ile dałeś za tą chłodniczkę bo u mnie też gdzieś jest nieszczelność tylko jeszcze nie wiem gdzie :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ci czynnika nabił moze za malo ja tez tak miałem, kolega mi nabiła 0,8 km tymczasm autodata podaje dla twojego auta 1150-1200 gram a ciśninie pracy to 5,5 atm. Uwazam że masz za mało czynnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chłodnice kupiłem na allegro za 150zł a założył mi ja moj kolega, ile czynnika mialem nabitego nie powiem bo zajmował sie tym kolega, ale dzisjaj sie dowiem, klime mam 100% szczelną. Nie wiem co robic czy wymieniać kompresor czy może macie racje mało czynnika ale jak piszesz ze powinno byc 1200 a nabił by 0,8 to znowu chyba nie jest taka duż a różnica- nie znam sie na tym, pomożcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wchodzi 1150, różnica jest zasadnicza właśnie czas chłodzenia, byłem kiedyś u fachowców i nie weszło więcej niz 800 bo niby maszyna nie dała rady już wbić a w innym zakładzie spokojnie na 1150 weszło więc i wiedza się liczy mechaników, kompresor ma w sobie tłoki i może miec mniejszą wydajność ale musiałby być naprawdę mocno zjeżdżony lub klima nabita bez oleju. Ja bym podjechał na inną stację i sprawdził ciśnienie w obiegu oraz ilośc czynnika, niech spuszczą i nabiją prawidłową wartość-wejść musi i nie ma bata tylko maszyna do nabicia musi być dobra a nie jak niektórzy robią waga z butlą i strzykawka oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotair może masz i rację zrobie tak jak radzisz i zoabczymy. Z góry dzięki, jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o ich przedstawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobson205

ja kupiłam chłodniczke do klimy nową ale nie oryginalna za 330 zł z allegro, bo fachowiec mi powiedział że lepiej dołożyć te 150 zł i kupić nowa bo przynajmniej mam pewność że trochę pojeżdżę :) a tak przy wymianie to znów ze 300zł w plecy:) jak coś to mam numer do tego gościa on ma chyba jakiś sklep.... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo sie nie odzywałem bo weekend majowy był i mnie nie było, ale do żeczy zrobiłem klime i działa, okazało się że w tym zakładzie co był kolega fachowiec nabił bardzo dużo gazu aż 0,2 byłem w innej stacji i dobili na tyle co potrzeba i jest ok, nie wiem jak ten gość to nabija ale mojemu koledze nabił troche więcej bo 0, 8 do passata b5, była awantura kasa odzyskana wiec bylo troche nerwów ale bez strat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pinek 2012

Panowie interesuje mnie numer spręzarki do Passata b5 1.9 TDI 110KM 1999r. Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie interesuje mnie numer spręzarki do Passata b5 1.9 TDI 110KM 1999r. Z góry dzięki za odpowiedzi

nie ten dział x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie interesuje mnie numer spręzarki do Passata b5 1.9 TDI 110KM 1999r. Z góry dzięki za odpowiedzi

 

8DO260805M lub 8DO260805MX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie interesuje mnie numer spręzarki do Passata b5 1.9 TDI 110KM 1999r

Czasem tam nie był montowany Zexel DCW-17D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności