Skocz do zawartości
dszyszko

Wysokie obroty silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz musisz to sprawdzić zaraz po tym jak masz ta przypadłość podczas przyspieszania, możliwe że uszczelniacz puszcza olej na sprzęgło ale nie cały czas i stąd te podnoszenie obrotów (ślizganie sprzęgła) podczas silnego przyspieszania pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 3 dzień próbuje przyspieszać gwałtownie i jak na razie obroty nie idą do góry. Więc sprawdzę jeśli znów się pojawi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie moze byc przyczyna wysokich obrotow u mnie ? Odpalam w garazu, tam na plusie temp, obroty tak lekko ponizej 1000,

 

ale zawsze po 1 - 2 min spokoj,

 

 

a teraz nie zawsze ale tak kilka razy w tygodniu... wyjade z garazu, dojade 2 km do firmy, i wciaz wyzsze obroty, myslalem ze to dpf, no ale jednak nie, gdy przejade z 5 km to obroty spadną do 800 jak nalezy, cos sie zaczyna psuć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam trochę inny problem ale się podłączę a więc tak mam passata B5 1.8 98r. z ASB i zdaje mi się że obroty są dość duże, tzn że przy takiej normalniej jeździe obroty są ok 3tyś na 3 biegu trochę spadają przy nie dodawaniu gazu obroty sa ok 2k a z normalną jazdą na gazie to spokojnie 3k + przy 120km/h obroty sięgają 4k i tu jeszcze jedno pytanie kiedy załącza się 4 bieg?? czy to są normalne obroty??. Dodatkowo jak jade na 3 biegu przy prędkości ok. 60-70 lekko dodając gazu auto jest strasznie mułowate tzn silnik pracuję niewyraźnie jakby się ksztusił jeśli podkręcę go do ok 3k obrotów pracuję dobrze tak jakby nie lubił niskich obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam trochę inny problem ale się podłączę a więc tak mam passata B5 1.8 98r. z ASB i zdaje mi się że obroty są dość duże, tzn że przy takiej normalniej jeździe obroty są ok 3tyś na 3 biegu trochę spadają przy nie dodawaniu gazu obroty sa ok 2k a z normalną jazdą na gazie to spokojnie 3k + przy 120km/h obroty sięgają 4k i tu jeszcze jedno pytanie kiedy załącza się 4 bieg?? czy to są normalne obroty??. Dodatkowo jak jade na 3 biegu przy prędkości ok. 60-70 lekko dodając gazu auto jest strasznie mułowate tzn silnik pracuję niewyraźnie jakby się ksztusił jeśli podkręcę go do ok 3k obrotów pracuję dobrze tak jakby nie lubił niskich obrotów.

 

F5 ktoś może mi pomuc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde a ja napisalem nie w tym dziale co trzeba :/ sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z moim Passkiem.... Otóż chodzi o to, że w czasie wyprzedzania przy 3000 obr/min nagle straciłem moc i tak zszedł do 1000obr/min i po chwili dostał wysokich obrotów!! zdążyłem go zgasić przy 4000obr/min gwałtownie hamując aby nie rozwaliło silnika przez te dzikie obroty a do tego dymu kupa i dym poszedł z olejem z EGR otworkiem. Czy jest to wina sadzy w EGR ?? czy może padła Turbina ??? :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na turbine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem rurę dolną od intercolera i wyleciał olej z dodatkiem ropy. Sprawdziłem poziom oleju no i jest podwyższony poziom. Teraz tylko warsztat... i na 100% puścił uszczelniacz na turbinie przez podwyzszony poziom, a ropa w oleju to 30% ze uszczelniacze na pompowtryskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności