Skocz do zawartości
dszyszko

Wysokie obroty silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z moim Paskiem 1,9 TDI 131KM 2001r, po rannym odpaleniu obroty podskoczą do 1,5 lub 2 tyś i delikatnie zadymi na biało-niebiesko.

 

Co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie natomiast jest troszeczkę inaczej po odpaleniu nie ma żadnych problemów idzie jak ta lala nagrzewa się i wszystko gra dopiero jak postoi chwilę np, wyjdę do sklepu . po odpaleniu ponownym skacze do 1100 obrotów i tak trzyma bez falowania dopiero po przejechaniu jakiegoś kilometra może więcej spada do 850

pasek b5 1,9 tdi (110 ) może ktoś się z tym spotkał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od wyczyszczenia,zaśniedziałych zapewne,styków czujnika temperatury cieczy.Jeśli nie pomoże,wymień na nowy.Oczywiście pozostaje jeszcze VAG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie znalazłem dwa czujniki jeden zaraz za 4 cylindrem 2 piny

a drugi w plastikowej róże płynu chłodzącego też z tyłu tyle że na wierzchu , ten ma 4 piny z tego co widziałem styki są w porządku śniedzi nie widać , zresztą zaraz po sprawdzeni i zruszeniu styków choć na chwilę powinno być lepiej , a odpaliłem auto i było to samo .

najdziwniejsze jest to że to nie jest zawsze tylko raz na jakiś czas zazwyczaj po wyłączeniu rozgrzanego i odpaleniu po kilkunastu minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem pod VAG-a go na ciepłym silniku i zapewne wyjdzie szydło z worka:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli będę się musiał zaopatrzyć w kabel bo program już mam , a potem jeszcze troszkę podszkolić bo to mój pierwszy pasek i pierwszy diesel i jakoś nigdy waga nie używałem .

ale trzeba się uczyć nowych rzeczy .

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien czujnik 4 pinowy bo on daje info na deske i do kompa i to pewnie on wprowadza w blad i obroty warjuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak późno ale wcześniej nie mogłem tego zrobić , dopiero trzy dni temu wymieniłem ten czujnik ( z tym że stary był niebieski a dostałem tylko zielony ) ale po wymianie nic się nie zmieniło , objawy są takie same jak poprzednio :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sqner79

Witam...

Ja natomiast mam problem innego typu ale w dalszym ciągu z obrotami na biegu jałowym...

A mianowicie występuje to najczęściej już w czasie jazdy na rozgrzanym silniku aczkolwiek przy rozruchu rano również. Silnik na biegu jałowym zatrzymuje się na 1000 lub 1200 obrotach i nie spada(sporadycznie). Ale to nie wszystko, dość często w tym samym czasie zapala się kontrolka ESP oraz świec żarowych natomiast silnik zatrzymuje się na 1200 obrotach i nie mogę już dodać mocy w ogóle muszę zgasić silnik i odpalić ponownie.

Edytowane przez sqner79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy, ja mam taki problem , że po uruchomieniu silnika w moim passacie B5 silnik 1,6 101 km włącza się automatycznie ssanie ale podczas tego ssania występuje duży wyraźny szum. Po powrocie do normalnych obrotów przestaje szumieć. Mechanik stwierdził, że to rolka od rozrządu. Jak coś wiecie to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie. Szukałem, szukałem ale nie znalazłem. Od jakiegoś czasu w moim aucie pojawia się następujący problem. Bez jakichkolwiek zależności po prostu ot tak sobie co jakiś czas wskakują mi troszkę wyższe obroty z 700-800 do 1100-1200 Widać to szczególnie gdy stoję na światłach. Po chwili obroty spadają i jest ok. Napiszcie co to za diabelstwo. PozdrawiamPrzeniesiony

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sprawdzić??? Komputer???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedniego tematu ale nie znalazłem więc podepnę się tutaj.

Podczas jazdy przy gwałtownym przyspieszeniu (zwłaszcza pod górkę) obroty idą w górę od 0,5 do 1 tys obrotów, chwilowo idą mocno w górę nie równomiernie do prędkości i po krótkiej chwili spadają. I zaczyna dziać się tak co raz częściej. Jaka może być przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pompa a dokładniej to nastawnik on odpowiada za obroty biegu jałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie pompa a dokładniej to nastawnik on odpowiada za obroty biegu jałowego.

 

Umiesz czytać? Przy przyspieszaniu.

 

Jedyne rozsądne wyjście to ślizgające sprzęgło, obroty nie mogą w żadnym innym przypadku rosnąć bez współmiernego przyspieszania auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umiesz czytać? Przy przyspieszaniu.

 

Jedyne rozsądne wyjście to ślizgające sprzęgło, obroty nie mogą w żadnym innym przypadku rosnąć bez współmiernego przyspieszania auta.

 

Na ślizgajace sie sprzęgło jest prosty test

Wrzucasz 5 bieg i puszczasz sprzęgło

jeśli silnik zgaśnie sprzęgło w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na ślizgajace sie sprzęgło jest prosty test

Wrzucasz 5 bieg i puszczasz sprzęgło

jeśli silnik zgaśnie sprzęgło w porządku

 

Ale 5 wrzucić i puścić na postoju. Dobrze zrozumiałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na postoju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że na postoju...

 

Puściłem sprzęgło na 5 próbowałem też na 4 i samochód od razu zgasł. Więc według Twojej porady wychodzi na to, że to nie sprzęgło. A więc jaka może być inna przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności