Skocz do zawartości
dszyszko

Wysokie obroty silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem, albo i nie :)

Dzisiaj zauwazylem ze zaraz po uruchomieniu rano silnika obroty mialem na poziomie okolo 1000obr a normalnie powinno byc z 800?! Cos wie co moze byc przyczyna?

Chwile postalem, wyjechalem kawalek i obroty spadly do normalnej wartosci, byly zawyzone przez okolo 2 minuty. Pozniej juz do wieczora nie mialem takiego objawu.

Cos komus przychodzi do glowy co moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

ta sytuacja może być wywołana tym że komputer dobiera za wysoką dawkę na zimnym silniku. to ma wpływ na to że obroty są wyższe na zimnym silniku. u mnie w pasku po odpaleniu rano przez 1-2 min skaczą 800-950 po chwili normują się.

 

POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w takim razie dlaczego dobiera za wysoka dawke? BYlo wszystko OK, teraz mialem taki objaw, cos musi byc przyczyna, tylko co? Jeszcze nie podlaczalem go do kompa, moze os wykaze, ale wstepnie juz sie zastanawiam? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

jeśli możesz to podłącz i wtedy będziesz wiedział. przyczyn może być wiele. np. czujnik temperatury silnika źle wskazuje i zaniża temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może się powturze mam VW passat B5 1,9 TDI chodzi oto że gdy włącze silnik w samochód zwiększa obroty i niechce się włczyć ssanie dopiero jak silnik pochodzi dłużej i włączy się ssanie wtedy obroty spadają. ( auto posiada automatyczne ssanie). I czy ma to wpływ że przy zapalaniu auta świece żarowe długo się podgrzewają ok. minuty a pomimo to zająć parę sekund. Dodam że świece są wymienione na nowe czy to ma wpływ na to co opisałem wyżej proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli,powoli,gdyż od chaosu w wypowiedzi zatraciłem się(o błędach nie wspomnę).Dieselek ssania nie posiada,ma zwiększoną dawkę,owszem.Zatem od początku,po kolei...co jest nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra przy włączeniu silnika samochód zwiększa obroty gdy pochodzi dłużej wtedy silnik zaczyna pracować ciszej. I czy to ma jakiś wpływ na świece żarowe gdyż przy włączeniu silnika podgrzewają się ok. 1 min. a powinno to zająć parę sekund(stwierdził mechanik) .Dodam że świece zostały wymienione .

Edytowane przez slodki2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo to trwa??Jeśli przy obecnych temperaturach powiedzmy minutkę to raczej nie widzę powodów do niepokoju,zwłaszcza,że z odpaleniem problemu nie ma.Obroty nie falują rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. 5 min samochód musi pochodzić żeby obroty się uregulowały . Na początku silnik na wysokich obrotach silnik pracuje w sposób ciągły jak bym go trzymał na gazie a potem się wszystko normuje . Mechanik stwierdził że może jakiś czujnik temp jest zepsuty czy co a jeśli chodzi o dłuższy czas podgrzewania wg. mnie za długo się grzeją bo w każdej temp. podgrzewał parę sekund zaczęło się od tego gdy zaczęły się problemy z obrotami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard.Wymień czujnik temp.cieczy chłodzącej,raczej ORI,gdyż bywają rozmaite przypadki w przypadku zamienników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a trzeba podłączyć komputer samochodowy który wykaże przyczynę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG nie zawsze wyrzuca błąd tegoż czujnika,choć objawy masz raczej typowe.Podepnij paszczaka pod VAG-a i zerknij na temp.cieczy rano,przed odpaleniem.Temperatura powinna oscylować w okolicach temp.powietrza.W razie czego czujnik,wymiana stosunkowo prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że wskazówka się zawiesiła rozkręcałem zegary i nic to nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o zegary.VAG i tyle,tam widać jak na dłoni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czujnik temperatury cieczy tak jak jest wyżej napisane,a dokładnie czujnik G-62,i będzie po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu w VW passacie B5 znajduje się gniazdo pod złącze VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w którym miejscu w VW passacie B5 znajduje się gniazdo pod złącze VAG
przy ręcznym pod gumą gdzie drobne zostawiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy czujnik cieczy możę być przyczyną zę przy uruchamianiu silnika samochód zbiera duże obroty i jak chwile pochodzi to wtedy się normuje .

 

 

I czy świece żarowe muszą się podgrzewać ok 1 min

Edytowane przez slodki2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bankowe objawy czujnika temp, jak go się wypnie, to świece grzeją z maksymalnym możliwym czasem, zwiększa się także dawka;

a wskazówka się pewnie nie zawiesiła, tylko czujnik jest walnięty (albo kable dochodzące do niego) i nie pokazuje temp na blacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam innny problem z passatem a mnianowicie gdy silnik jest wyłączony i gdzy wcisne sprzęgło to biegi wchodzą a gdzy włączę zapłon czyje żę gdy wcisnę sprzęgło coś przeskoczy czy czy może mi sie wydaję nie mogę włączyć rzadnego biegu pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności