Skocz do zawartości
Gość lmx

[B2] Problem ze swiatlami mijania

Rekomendowane odpowiedzi

migniecie swiatlami chodzi tez po wyjeciu klucza.

efekt znika po zalozeniu przekaznikow na swiatla ;]

w B3 gdzie włókna żarówki świecą oddzielnie ten efekt jest także po założeniu przekaźników, po prostu tak jak mówiłem przy flashu zamiast włókna świateł drogowych świecą się także włókna od świateł mijania :ok: może w B2 jest tak jak w B4 gdzie fabrycznie świecą się obie żarówki na raz (tam już są oddzielne bodaj 2xH7, ja w B3 mam H4). Tak czy siak zakładać przekaźniki bo różnica jest spora, a koszt znikomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o swiecenie OBU swiatel (krotkie i dlugie) to sa 2 wersje. przed zalaczeniem dlugich jak dasz lekko manetka to wlaczaja sie OBA zarniki. wtedy to na drodze mam BIALO WSZEDZIE :)... chcialbym miec tak zawsze. natomiast jak juz mam dlugie wlaczone i manetke przeciagne na MAX do siebie to swieci JASNIEJ. swiatlo nie jest takie "wyblakle"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy siak zakładać przekaźniki bo różnica jest spora

No ale tak łopatologicznie, to jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj. kiedys juz cos pisałem w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej i moim zdaniem najskuteczniej jest zamontować pod maską niedaleko świateł. W dziale B3 jest obszerny temat jak to ugryźć, są też fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dziale B3 jest obszerny temat

Znalazłem:ok: Jak znajdę trochę czasu to będę się bawić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem

Czy w Passat r 1986 światła są słabe? Mi się wydaje, że tak. Niby są dobrze ustawione, ale jakos ciemno jest.

 

Gdy włączę długie, też nie za fajnie. Testowałem na kierowcach osobowych, nikt mi nie mrugał gdy jechałem na długich. Zamrugał TIR.

Więc niby są źle ustawione długie? No dobrze, ale jeśli świecą trochę w górę, to przynajmiej drzewa powinny być dobrze widoczne, a nie są! :-)

 

Pytanie wraca. Czy mam możesłabe żarówki, czy światła w B2 są ogólnie słabe

 

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny problem

Czy w Passat r 1986 światła są słabe? Mi się wydaje, że tak. Niby są dobrze ustawione, ale jakos ciemno jest.

 

Gdy włączę długie, też nie za fajnie. Testowałem na kierowcach osobowych, nikt mi nie mrugał gdy jechałem na długich. Zamrugał TIR.

Więc niby są źle ustawione długie? No dobrze, ale jeśli świecą trochę w górę, to przynajmiej drzewa powinny być dobrze widoczne, a nie są! :-)

 

Pytanie wraca. Czy mam możesłabe żarówki, czy światła w B2 są ogólnie słabe

 

???

a jak długo są tam te żarówki ?

Może faktycznie się wyeksploatowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie instalacji i zmatowienia reflektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak długo są tam te żarówki ?

Może faktycznie się wyeksploatowały

 

NIe mam pojęcia jak długo, ale podejrzewam, że bardzooo długo...

Rozumiem, że spróbować wymiany żarówek... Bo Wymiana reflektorów, to nie bardzo mi się chyba opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spróbuj żarówki wymienic ewentualnie przeczyści reflektory - jak ? skorzystaj z opis do lamp b5tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana żarówek nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w B2 oryginalnie światła są słabe, jako że instalacja do świateł jest bez przekaźnika, zamontowanie go podobno bardzo poprawia jakość świecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światła w passatach są słabe, począwszy od modelu 32 na 3b kończąc. Wymień żarówki, możesz zastosować przekaźniki a na pewno pomogła by wymiana lamp i każdy zamiennik będzie lepszy-teraz masz szkło wypiaskowane a odbłyśniki wypalone.

Niedawno byłem na przeglądzie i diagnosta powiedział że mam słabsze światła niż w maluchu, którym też do niego przyjeżdżam-czas robi swoje niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reflektory w tych modelach były włączane stykami w wajsze. To się wyciera śniedzieje.

1. Czyścimy styki od wajchy (kierunkowskazowej).

2. Najrozsądniej jet sterować z wajchy przekaźnikiem, a przekaźnik włącza światła. Wtedy dajesz na styki przekaźnika bezpośrednio (poprzez bezpiecznik) z akumulatora 12V i wpinasz to w żarówkę.

Zrób takie doświadczonko. Zobacz które styki na żarówce odpowiadają za światła mijania. I jedną żarówkę bezpośrednio do aku podłącz, drugą tak, jak była. Zobaczysz ile tracisz na instalacji. Dlatego tu przekaźnik nie jest złą opcją.

3. Daj światełka tu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47704

Niewielki koszt, poproś też o polerkę szkła - zysk na świeceniu - ogrooomny.

4. W końcu same żarówki. Nie ma się co wygłupiać z Premiumami - kup podstawową Osram lub Philips.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest też - nawet większy ze światłem wstecznym. Mało oświetla i trudno się jedzie. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, z tyłu nie masz reflektorów-to są słabe lampki w lampie zespolonej; bardziej służą do sygnalizacji jazdy wstecz niż do oświetlania drogi ;)

Mimo wszystko pamiętaj że to stare auto-umyj lampy, również wewnątrz, przeczyść styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wsteczne można śmiało led wpakować. Te światła akurat nie są jakimiś rygorystycznymi przepisami objęte (jak pozycyjne, stop czy kierunki) wręcz czasami tych świateł nie ma i jest dobrze. Więc albo bardzo dobre ledy z Allegro

http://moto.allegro.pl/zarowka-led-ba15s-24smd-high-power-hit-i1181433522.html

 

Musisz kupić dwie takie żarówki. Albo ja mając lampę bym mógł dłubnąć coś z moimi ledami w tej cenie (80 zł) by było po 10 megajasnych led na lampę. Ukierunkowanych w tył ku dołowi i raczej ułożonych blisko klosza. Świeciły by zdecydowanie jaśniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wsteczne można śmiało led wpakować.

LED w B2? :zeco

Moim zdaniem to profanacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LED w B2?

Moim zdaniem to profanacja...

 

Przecież nie widać a można dobrać piękny ciepły żarówkowy kolor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności