Skocz do zawartości
bimbol

Wymiana (demontaż) grilla w Passacie B5 3BG.

Rekomendowane odpowiedzi

Hello :)

 

Wymieniałem ostatnio grill w Pasiu i przy okazji zrobiłem dokumentacje zdjęciową(sorry za jakość :P)

 

1.Wyjęcie języczka

*Dla ułatwienia pomaga częściowe odgięcie uszczelki.

 

Popychamy języczek w stronę maski i podnosimy do góry jego zawleczkę zatrzaskową.

Później wkładamy płaski śrubokręt lub szczypce z cienką końcówką w szczelinę zaznaczoną na zdjęciu i delikatnie rozwieramy plastik. Języczek powinien bez problemu już zejść z kołeczków.

 

25042007259dq0.th.jpg25042007260qn6.th.jpg25042007261vu8.th.jpg

 

2.Odkręcamy 2-ie torxowe śruby, które znajdują się po bokach grilla.

 

25042007258xs0.th.jpg

 

3.Rożen w akcji

 

Najlepiej zacząć wyjmowanie grilla od którejś ze stron, niż cały naraz . Łapiemy za brzeg grilla i powoli(z wyczuciem) podnosimy go od "prawej" do "lewej" strony. Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce zaczepów w zderzaku. Gdy któryś zaczep nie chce wyskoczyć, to można sobie pomóc wkładając rękę za gryyl i popychając palcami dany uchwyt od spodu.

Etap 3 zakończony :]

 

25042007262yd9.th.jpg25042007263qk0.th.jpg

 

4.Montaż

 

Przy ponownym montażu grilla należy pamiętać, aby w otwory zaznaczone na zdjęciu włożyć równocześnie wszystkie uchwyty rozporowe grilla. Pozostałe czynności bez zmian(...przy zakładaniu języczka nie mogłem poradzić sobie ze szczypcami, używając płaskiego śrubokręta poszło jak po maśle)

 

25042007264td8.th.jpg

 

5.Nowy image :D

 

25042007265dl2.th.jpg25042007266vm8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeLoŁ boommax i inni

Wszystko fajnie, ale jedno małe ale...

 

grill w twoim samochodzie (oryginalny) ma specjalnie "zaślepioną plastikiem" kratkę przesłaniajacą bezpośredni napływ powietrza do wlotu filtra, nowy JOM nie . Efektem może być przedostawanie się nadmiernie wilgotnego poietrza (wody w skrajnych przypadkach) do przepływomierza powietrza i w efekcie jego uszkodzenie.

 

... dlatego ja bym ten kawałek przed wlotem przesłonił, zbytniej kombinatoryki nie trzeba

 

58.jpg

59.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grill w twoim samochodzie (oryginalny) ma specjalnie "zaślepioną plastikiem" kratkę przesłaniajacą bezpośredni napływ powietrza do wlotu filtra, nowy JOM nie . Efektem może być przedostawanie się nadmiernie wilgotnego poietrza (wody w skrajnych przypadkach) do przepływomierza powietrza i w efekcie jego uszkodzenie.

 

... dlatego ja bym ten kawałek przed wlotem przesłonił, zbytniej kombinatoryki nie trzeba

Nawet na to uwagi nie zwróciłem...zobacze co da się zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej jakości jest ten grill i ile kosztował ? bo jestem na potrzebie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę "po czasie" ta instrukcja sie pojawiła :kwasny: Ja juz u siebie połamałem wszystkie "jezyki" i musiałem użyć wkrętów, zeby grill spowrotem przymocować. :mur:

No cóż - mądry polak po szkodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakiej jakości jest ten grill i ile kosztował ? bo jestem na potrzebie....

Jakość...mam już ten grill ponad miesiąc i żadnej skazy nie widać, a myje raz w tygodniu używając chemikaliów. Jeśli trochę sie pomęczysz i wytrzesz ABS do sucha, to wygląda zaj**fajnie :P

Koszt: to zależy od sprzedających na Allegro ~250-280zł

Przy wpłacie na konto i pertraktowaniu opuszczają pare zł + przesyłka gratis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te srebrne listewki nie maja tendencji do odpadania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te srebrne listewki nie maja tendencji do odpadania ?

Cały szkopuł w tym, że w porównaniu do standardowego gryllla, ten jest wykonany w całości z jednego materiału(oryginał ma listewki doczepiane), a elem., które widać na zdjęciu zostały dość dobrze pochromowane i prędzej ten chromik porysuje się microrysami, niż zmieni kolor na czarny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a zatem nikt nie zaiwani srebrnego paska z paska ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę "po czasie" ta instrukcja sie pojawiła Ja juz u siebie połamałem wszystkie "jezyki" i musiałem użyć wkrętów, zeby grill spowrotem przymocować. :mur:

 

Dla innych z tym samym problemem

należy zdemontować srodkową dolną kratę, włozyć ostrożnie rękę w przestrzeń pomiędzy belką zderzaka a chłodnicę i wąskim subokrętem nacisnać języczki które za głęboko wskoczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem taki grill do 3B rok temu i do tej pory sie trzyma w stanie bdb - wiec te opcje po 150-250 zl na allegro sa calkiem okej z tym ze w 3B trzeba to jeszcze jakos fajnie okleic po bokach i na dole zeby wygladalo dobrze - jakas 'chromowana" listwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy grille "bez znaczka" z allegro roznia sie od siebie jakoscia? Widze ze sa takie firmy JOM za 100zł i widze tez w okolicach 200zł firmy FK Automotive, z wygladu takie same - czy kupowac najtanszy czy jednak sa jakies roznice? Np. moze schodzi chrom z listew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FK bądz Jom obie firmy dobre - także śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy grill z 3bg pasuje do 3b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie czy grill z 3bg pasuje do 3b?
nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy można w jakiś sposób przerobić grill z Nowego Golfa GTI żeby pasował do Passata 3BG, lub 2 opcja czy można kupić grill do paska o wyglądzie plastra miodu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można kupić grill do paska o wyglądzie plastra miodu ??
jak najbardziej tak gril kamei szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował za Pomoc ale jednak wole oryginalny albo bez VW ponieważ koszt takiego gadżetu nie na moja kieszeń (762zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za opis wymiany grilla - bardzo się przydał (jakiś skur^^ ukradł mi logo VW, wolałem kupić grill bez loga za 90 zł, niż wydać 50 za używane logo i "modlić" się co noc, aby znowu nie ukradli).

 

Co prawda nie obyło się bez wyłamania jednego zaczepu (górny lewy), ale pomimo tego grill i tak mocno się trzyma.

I tak jak pisał Forumowicz Gulinski - u mnie w oryginalnym grillu te kratki były zasłonięte, w tym od JOMa nie - wystarczy zakleić je izolacją.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności