Skocz do zawartości
Gość tod

Solar dach

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to było bardzo rzadkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wracając do tematu solardachu czy może ktoś zna odpowiedź na pytanie :przy jakiej temperaturze wewnętrznej w samochodzie włącza się wentylator (bo chyba nie schładza cały czas),czy jest to zależne np.od wstępnie zaprogramowanej temp. na climatroniku i po wyłączeniu silnika zapamiętywane oraz jak to działa zimą -jaką utrzymuje temp. i jak długo .Czy do celów ogrzewania wnętrza wykorzystywane jest ciepło z układu chłodzenia silnika czy jest to jakiś niezależny układ grzewczy (ale nie webasto).Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia latem , to u siebie zauważyłem że wentylator(prędkość pracy) pracuje w zależności od temperatury zewnętrznej i nasłonecznienia . Im wyższa temperatura i nasłonecznienie tym szybciej pracuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wie jak przełączyć chłodzenie na ogrzewanie to proszę o odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to samo się powinno robić. Latem chłodzi, zimą grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby jak solar ma grzac? Webasto masz od grzania, a solar masz od wentylacji powietrza i pewnie nie zalerznie od pracy webasta. Auto stoi 4 dni i 4 dni sie nagrzewa ? Bez sęsu. Ma byc tylko wymuszony obieg powietrza w środku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania mgboczna.

Jak dokładnie działa solar dach? Czy ma ktos instrukcję działania lub wie gdzie ją można znaleźć? Ja mam takowy w B6 i nie zauważyłem dotychczas jego działania.

Chętnie bym się czegoś na ten temat dowiedział...

 

Pozdr i Wesołych Świąt

Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam Solar służy do wentylowania wnętrza gdy jest bardzo ciepło i świeci słońce . Bardzo przydatne latem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dokładnie działa solar dach?

 

Pisałem kilka dni temu ale nie mogę znaleźć posta...

 

Skan z instrukcji audi 8

solar.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak sprawdzić czy przewietrzanie działa? Ja mam wrazenie że u mnie nie działa. Wczoraj auto stało na słońcu - po pracy otwieram a tu sauna. Może jest jakiś trik na włączenie tego przewietrzania. Klimatronik jest włączona na Auto i Eco. Może trzeba jakoś inaczej ustawić albo może jakiś bezpiecznik jest przepalony?

Będę wdzięczny za info.

Edytowane przez Domely

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz eco wyłączyć. wiem na pewno że w tym trybie nie włącza się kompresor (o tym każdy wie) ale i w zimie nie włącza się dodatkowa grzałka w nagrzewnicy (tzw PTC)...

 

masz wogóle przycisk przewietrzania na panelu? taka pozioma kreska ze strzałkami do góry. ten sam przycisk jest jeśli jest webasto... możliwe że nie jest wymagany jeśli są baterie słoneczne.

 

w/g elsy bezpiecznik to nr 39/38 (w zależności od rocznika) w skrzynce C (po otwarciu drzwi kierowcy na końcu deski) ale jest to bezpiecznik odpowiedzialny za zasilanie panelu klimatronika więc raczej przepalony nie jest bo byś wogóle nie miał nawiewu... ale sprawdzić możesz.

 

inna sprawa to to że dach musi być zamknięty. zauważyłem w opisie że połączenie zasilania z ogniw jest za pomocą jakiś sprężyn. możliwe że działa to jak np. komutator w silniku czyli może nie być styku na szczotkach.

 

pokombinuj i daj znać. a jak nie to na vaga się gdzieś podepnij i zdiagnozuj klimatyzację razem z blokami pomiarowymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m3iaz dzięki za info - spróbuje jeszcze wyłączyć eco i sprawdze czy coś to zmieni ale wcześniej w tym wątku koledzy pisali że klima nie musi byc włączona zeby przewietrzanie działało a ta grzałka w nagrzewnicy to raczej mi sią włączała w zimie mimo iż jeździłem na eco.

Przycisku o którym piszesz nie mam. Dach był zamknięty - przy otwartym nie byłoby takiej sauny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia w jakim trybie jest wyłączana klima,solar zawsze działa jeśli jest słonecznie,nawet przy uchylonym dachu,zobacz czy masz solar czy zwykły szklany dach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam solar - nie mogę odsunąć podsufitki żeby przez niego patrzeć bo nie ma takiej opcji... Mogę go tylko uchylić lub całkowicie otworzyć/odsunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i masz oczywiście baterie słoneczne w szyberdachu?

w takim razie na słońcu musi działać,jeśli nie to tylko diagnostyka coś ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz oczywiście baterie słoneczne w szyberdachu?

w takim razie na słońcu musi działać

No pewnie ze baterie mam :) I właśnie wietrzenie nie działa bo wczoraj była sauna dlatego pytam o to tu na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diagnostyka lub ten bezpiecznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I właśnie wietrzenie nie działa bo wczoraj była sauna

 

Jeżeli przewietrzanie jest w trakcie swojej pracy ;) to słychać silniczki które pracują w kabinie i do tego ogniwa w szyberdachu mają jakby inny kolor :) tzn te paseczki są białe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewietrzanie tak jak i ogrzewanie ustawiasz,przynajmniej u mnie jest taka opcja,na panelu jest przycisk tak jak kolega wyzej pisal, lub tez w menu kompa date dzien godzine minute na jak dlugo itd,slychac wtedy jakis silniczek pracujacy tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam Solar służy do wentylowania wnętrza gdy jest bardzo ciepło i świeci słońce . Bardzo przydatne latem

Tokadero a Ty masz taki przycisk do włączania solar dachu o jakim piszą koledzy?

 

Przewietrzanie tak jak i ogrzewanie ustawiasz,przynajmniej u mnie jest taka opcja,na panelu jest przycisk tak jak kolega wyzej pisal, lub tez w menu kompa date dzien godzine minute na jak dlugo itd,slychac wtedy jakis silniczek pracujacy tyle

startford w którym miejscu jest ten przycisk? U mnie na panelu są 3 okragłe dzielone na pół: 1 - nawiew na przednią szybę i grzanie tylnej, 2 - włączanie klimatronika i dual, 3 - auto i eco

W którym menu u Ciebie jest obsługa solar dachu? U mnie nie ma nic w menu.

No ale nie wierze że wsadzili solar dach dla picu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności