Skocz do zawartości
Gość tod

Solar dach

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet w garażu jak jest w nim upał to przewietrzanie działa.
To chyba masz garaż cabrio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy solardachu jest jakiś dodatkowy wentylator do przewietrzania? gdzie on się znajduje? jest możliwość VCDS zdiagnozować solar? bo z grupą roof VCDS się nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa przewietrzenie, tylko jak auto skierowane jest przodem do słońca, oraz temperatura powyżej 10°C.

Wentylator zwalnia lub całkowicie się wyłącza gdy słońce zniknie za chmurami.

 

Solar dach używa tego samego wentylatora co dmuchawa klimatyzacji, po prostu podczas słonecznego dnia(po wyłączeniu zapłonu) przełącza się na zasilanie z ogniwa słonecznego.

 

Wydajność w moim przypadku jest taka jak z dmuchawy na pierwszym biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako, że jest to jedyny słuszny temat o solar dachu na forum, to pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku.

 

W moim Passacie B5FL 2001r mam fabryczny solar dach, ale przewietrzanie wnętrza nie działa. Wentylator nie kręci się.

Jak samochód postoi trochę na słońcu, to w środku jest sauna.

Czy ktoś już miał taki problem ?

Gdzie szukać przyczyny ?

Zależy mi, aby to naprawić i cieszyć się chłodniejszym wnętrzem.

 

Za wszystkie wskazówki dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zużyte ogniwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie samochód ma już prawie 13 lat, być może faktycznie te ogniwa słoneczne wytrzymują np tylko 10 lat (?).

Czytałem o tym na forach audi i tam ludzie podają przyczyny takie, jak mikrostyki na szynach szyberdachu oraz jakiś przekaźnik 835.

A może jest do tego osobny bezpiecznik lub wietrzenie włącza się jakoś przez Setup w Climatroniku ?

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przekaźnik przełączający silnik dmuchawy na zasilanie z solardachu. Działa ono tylko przy wyłączonym zapłonie. Instalacja elektryczna solardachu jest dość prosta, zużyte, uszkodzone ogniwa możesz wykluczyć sprawdzając miernikiem w słoneczny dzień napięcie na wyjściu ogniw. Nie mam schematu instalacji w pasku, w moim superbie jest to realizowane przez przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też przestało działać przewietrzanie. Ale wcześniej objawy były dziwne - jesienią i zima dach sam z siebie podczas jazdy uchylał sie i zamykał. Teraz już to nie występuje ale przewietrzania tez nie ma. Nie mam pojęcia o co chodzi ale sprawdzę jeszcze bezpieczniki.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem trochę czasu i postanowiłem obcykać jak ten solar dach działa. Jak odsuniemy dach do tyłu , to od dołu ukażą się 2 metalowe blaszki koło prowadnic dachu. Do tych blaszek przymocowane są kable pobierające prąd z ogniw słonecznych. Przy zamkniętym lub uchylonym dachu metalowe blaszki stykają się z wystającymi bolcami widocznymi niedaleko plastykowej owiewki szyberdachu. Bolce te sprężynują i można je wciskać do środka. U mnie blaszki były trochę zaśniedziałe. Wyczyściłem je papierem ściernym i wszędzie psiknąłem dużo kontaktu do elektroniki w sprayu. Mam nadzieje, że jutro na słońcu wentylator ruszy. Jak nie, to będę szukał przyczyny gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie solar nadal nie działa, szukałem trochę na zagranicznych forach ale jest mało informacji na ten temat. W programie ETKA online nie znalazłem instalacji solardachu, może ktoś wie który przekaźnik odpowiada za jego załączanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla B6 : poprzez styki sprężyste, jeden przewód do masy, drugi czarny do sterownika dmuchawy świeżego powietrza (złącze 6-cio stykowe), przekładnik DC/DC zamontowany w regulatorze dmuchawy. Zasilanie dmuchawy bezpiecznik 39 lub 39 w zależności od rocznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik 39 lub 39
:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czyszczenie blaszek i psikanie kontaktem w moim B5FL nie dało rezultatów i dmuchawa dalej się nie włącza.

Dzisiaj pożyczę multimetr i sprawdzę, czy te blaszki solar dachu dają w ogóle napięcie.

A ktoś wie może, czy w B5FL jest do solar dachu osobny bezpiecznik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bezpiecznik od szyberdachu byłby przepalony, to dach by się w ogóle nie otwierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie dach pięknie się otwiera i podnosi. Chodziło mi o obwód z ogniwami słonecznymi. Zdaje się, że do tego nie ma osobnego bezpiecznika w B5FL.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Panowie, jestem o krok bliżej do rozwiązania problemu z Solar dachem.

Wypiąłem w podsufitce przy lampkach wtyczkę od Solar dachu i sprawdziłem multimetrem napięcie.

Było 14.5 - 15V przy zachmurzonym niebie, czyli chyba OK. Ogniwa słoneczne są sprawne.

Mam pytanie. Gdzie dalej biegną te kable ?

Czy biegną one na dół do skrzynki bezpieczników i tam za bezpiecznikami obsługuje je jakiś przekaźnik ?

Którego przekaźnika albo bezpiecznika mam teraz szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axlotic, dla B5fl przewody z ogniw biegną do czegoś , co po angielsku nazywa się "Solar operation control unit",jest to chyba takie urządzenie, która nie puszcza dalej zbyt niskiego lub wysokiego napięcia, następnie jeden do masy a drugi do przekaźnika J309 który po wyłączeniu zapłonu przestawia zasilanie wentylatora i klapy świeżego powietrza na zasilanie z ogniw solarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarkow, bardzo Ci dziękuję.

Będę próbował dowiedzieć się o tym więcej i dostać się jakoś do tego przekaźnika, o ile go znajdę w ogóle :).

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

W tym PDF na stronie nr 2 jest schemat podłączenia solar dachu w B5FL:

http://avtodoktor.msk.ru/auto_files/vw/climat/passat_cond_2002_4_5cilindr.pdf

Kolejne informacje tutaj: http://www.manualslib.com/manual/404030/Volkswagen-Passat-Year-2001.html?page=50

 

Mam nadzieję, że mój elektryk to ogarnie :D

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy taka sama instalacja jest w B6;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b6 jest inna instalacja. Tam wszystko jest w sterowniku dmuchawy. Nie ma osobnego przekaźnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności