Skocz do zawartości
Gość tod

Solar dach

Rekomendowane odpowiedzi

Jarkow, gdzie znajduje się ten sterownik dmuchawy? Jak się do niego dostać? Czy ktoś życzliwy mógłby sprawdzić jakie ma napięcie na tych blaszkach przy minimalnie otwartym szyberdachu na pierwszej pozycji.U mnie dzisiaj w pełnym s/lłońcu pokazywało 5.16V Wydaje mi się, że to trochę za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u elektromechanika i u mnie włożony jest zły przekaźnik. Siedzi przekaźnik nr 79 (nie obsługuje solara), a powinien być przekaźnik nr 385.

Ma ktoś może taki przekaźnik 385 na zbyciu ?

 

 

daro86 - 5.16V to stanowczo za mało, u mnie pokazuje 15V

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik 79 to wg ELSY dobry przekaźnik. Ma 5 styków, do styku opisanego jako 87a dochodzi napięcie bezpośrednio z solar control unit, jeśli masz tam napięcie to przekaźnik zły, a jeżeli nie dochodzi tam napięcie (a jest na solarze) to znaczy że uszkodzony jest ten solar unit.

Daro, nie wiem gdzie dokładnie znajduje się sterownik dmuchawy. Ja mam superba, ale podejrzewam że podobnie, od silnika dmuchawy idą 2 przewody bezpośrednio do tego sterownika - tak najłatwiej go znajdziesz. Z tym że napięcie na stykach solara rzeczywiście niskie. U mnie przy tej pogodzie dmuchawa chodzi jakby z połową mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarkow - wyjąłem ten przekaźnik 79, rozebrałem go i spsikałem obficie kontaktem w sprayu. Czekam na jutrzejsze słońce, może dmuchawa ruszy w końcu :)

 

Dodaję kolejne ciekawe info nt solar dachu: http://workshop-manuals.com/audi/a4_mk2/heating_ventilation_air_conditioning_system/heating/self_diagnosis_v.a.g_inspection_service/electrical_checking_of_solar_roof/

 

Jeszcze pytanko: gdzie szukać tego solar control unit ? To jest ten moduł z napisem webasto przy pokrętle szyber dachu ?

Edytowane przez axlotic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wietrzenie dalej mi nie działa, w samochodzie jak w saunie, a słońce mocno pada na solar dach.

Chciałbym sprawdzic ten Solar operation control unit J355. Ale gdzie go szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w serwisie ale nie potrafią mi pomóc, sprawdzili tylko błędy i nie mają żadnego punktu zaczepienia.

Zastanawiam się, że może solar daje u mnie za małe napięcie, czy w takim wypadku mogę sam dać napięcie 12V z jakiegoś akumulatora na te styki sprężyste, które przekazują prąd dalej?zasymulowałbym, tak jakby solar dawał 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w serwisie ale nie potrafią mi pomóc, sprawdzili tylko błędy i nie mają żadnego punktu zaczepienia.

Zastanawiam się, że może solar daje u mnie za małe napięcie, czy w takim wypadku mogę sam dać napięcie 12V z jakiegoś akumulatora na te styki sprężyste, które przekazują prąd dalej?zasymulowałbym, tak jakby solar dawał 12V.

 

panie kolego u mnie solar dziala jak zostawiam klime na auto jak jest przelacznik inaczej w manual to nie dziala i wentylacja jest tak ze musi byc na dworze powyrzej 10*C i dobre slonce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panie kolego u mnie solar dziala jak zostawiam klime na auto jak jest przelacznik inaczej w manual to nie dziala i wentylacja jest tak ze musi byc na dworze powyrzej 10*C i dobre slonce

Dzięki za odpowiedź, ale zawsze mam ustawioną klimę na auto, próbowałem już wszystkich możliwości, z zamkniętym oraz automatycznym obiegiem i żadnej reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiałem u siebie zawsze na ECON. Spróbuję zostawić na AUTO i zobaczę czy coś zatrybi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już pisałem o tym wcześniej ale mam dziwny problem z szyberdachem - jesienią a potem zimą dach sam z siebie podczas jazdy lub nawet postoju na zapłonie uchylał sie i za chwilę zamykał. Teraz znów się to dzieje i to codziennie. Czy ktoś się spotkał z takimi objawami - o co mu może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. W czasie jazdy delikatnie się uchyli i po kilku sekundach zamknie. Można pstryknąć w pokrętło to wtedy też się zamknie. Trzeba będzie rozebrać lampkę, może jakieś styki trzeba przeczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której lampce mówisz?

A może to awaria tego przekaźnika o którym wcześniej koledzy pisali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do tematu naprawy solardachu, ostatnio u mechanika stało akurat AUDI A6 z takim samym solarem i zmierzyłem napięcie, u mnie 6,5V w audi ok. 14V. Wczoraj wymieniłem szyberdach z solarem, napięce na blaszkach, wszystkich kostkach 15V i niestety dmuchawa dalej się nie załącza. Nie wiem już gdzie szukać przyczyny.

Podsufitki jeszcze nie zakładałem, dlatego czujnik zmierzchu nie podłączony, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.

Taki mały OT, czy w serwisie kupię taki metalowy klips, w który wchodzi metalowa blaszka i w to wkręca się śrubkę od słonecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjechałem z garażu, zgasiłem samochód i po minucie od wyjęcia kluczyka dmuchawa ruszyła.

Wydajność schładzania wnętrza ocenię jak samochód postoi trochę na słońcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wyjechałem z garażu, zgasiłem samochód i po minucie od wyjęcia kluczyka dmuchawa ruszyła.

Wydajność schładzania wnętrza ocenię jak samochód postoi trochę na słońcu.

Postał już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby mi ktoś doradzić B6 2007 rok zima uchylił mi się szyber dach sam mam klimatronic CO TO MOŻE Być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś może posiada schemat elektryczny solardachu z passata b5fl, chce go zaadaptować do innego vag-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

to ,że otwiera się i zamyka to raczej normalna wentylacja auta ,no może nie normalna a w opcji czujnik wilgotności powietrza wydaje mi sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy udało się może komuś już ogarnąć problem z solar dachem w B6? Gdzie dalej szukać przyczyn awarii poza samym solarem? Napięcie na solarze mam ponad 12v a dmuchawa nie rusza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe co mogę dodać od siebie Nawiew działa mimo odłączonego akumulatora taka ciekawostka .

Nawiew działa na eco i na auto - bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności