Skocz do zawartości
Gość Jazgierz

Prosze o pomoc w sprawie kluczyka do haka holowniczego!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jazgierz

Witam szanownych kolegow!Zakupilem oryginalny hak holowniczy do passata b5.Hak z wypinana koncowka NIESTETY nie ma kluczyka.Na niebieskiej tabliczce znamionowej tylko znak vw zadnych oznaczen producenta typu oris westwalia.Co mam poczac z tym fantem mozna go dorobic jaka cena w przyblizeniu?Bylbym wdzieczny za fotke takiego kluczyka.Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki mojego kluzyka od fabrycznego haka.

Aktualnie masz hak założony czy zdjęty?

Kluczyk da się dorobić z zamka, tylko by trzeba pewnie rozebrać zamek...

Podjedź do punktu dorabiania kluczyków, tam powinni Ci powiedzieć czy zrobią i za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość silverb6

Ja dorabiałem u gościa bez rozbierania zamka :D

Trwało to ok 20 min.Nie wiem jak to zrobił.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dorabiałem u gościa bez rozbierania zamka :D

Trwało to ok 20 min.Nie wiem jak to zrobił.....

mam ten sam problem,hak odpinany i lezy w bagazniku ...niestety bez kluczyka!

Ile kosztuje dorobienia klucza ....bez klucza:)

pozdr

 

No dobra-nikt z osób,ktore podjeły sie dorobienia klucza,nie podołał!

Mam w zwiazku z tym pytanie,czy mozna to zabezpieczenie zdemontowac(zniszczyć),czy wowczas hak bedzie bezpieczny?

Moze ktos sie juz podejmował takiego zadania? Prosze o info,hak potrzebny a nie ma mozliwości wpięcia..

pozdr,czekam na info

Edytowane przez djdziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji numer klucza powinien być wytłoczony na główce i na tej podstawie można dorobić klucz u producenta (WESTFALIA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy odgrzebie starego kotleta :)

 

Mam pytank odnosnie kluczyka bo standardowo jak wiekszosc nie posiadam tego kluczyka i moje pytanie brzmi czy wogole bez tego kluczyka mozna ten hak zamontowac na samochod czy nie da rady po prostu, a moze bez kluczyka załoze na samochod ale juz go nie zdejme wtedy jak to koledzy jest i jaka role pełni ten kluczyk bo tamto normalnie sie przekreca jak przekrece to juz nie mozna cofnoc naciskam od dolu taki metal na sprezynce i cofa i nie wiem własnie o co tam chodzi jaka role pełni ten kluczyk, mozna wogole bez niego zakłądac ten hak i zdejmowac ??

 

Sorki za takie poytanie ale niegdy nie zakladałem tego haka i dlatego pytam zeby pozniej nie bylo ze załoze i nie zdejme bez kluczyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy odswieze troszke ten temat bo własnie sie wziale za ten hak kiedys pisałem nikt nie odpowiedział moze ktos odpowie na moje pytanie w poscie powyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk w haku jest po by po włożeniu haka i przekręceniu zamka kluczykiem nikt tego haka Ci nie zdjął.

Można włożyć hak przekręcając gałkę i też będzie się trzymał - ale może Ci go ktoś wyjąć wtedy bo nie jest przekręcony kluczyk ;)

 

Opisałem to na przykładzie ori haka Westfalia - bo tam to tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie mam własnie taki hak tylko ze bez kluczyka ale wrzucic go moge w miejsce i sie zatrzaskuje własnie i przekrecam tym pokretłem to luzuje sie czyli wychodzi n a to ze zamek jest odblokowany w kluczyku :) a prawa raczej nie ma sie sam hak wypiac podczas ciagniecia przyczepki jak nie bedzie prezkrecony kluczyk co kolego?? w sumie ukrasc nikt nie ukradnie bo nie jezdze na codzien z hakiem załoze go tylko jak bedzie potrzebny i po tym odczepiam go i chowam do bagaznika :) tylko chce meic pewnosc ze bedzie wszystko ok i sam sie nie wypnie bo to bedzie ciagnał przyczepke przez polowe polski wiec dlatego pytam :)

 

Jeszcze jedno pytanko gdy kulki te trzy sa rozluzowane to wpycham hak w gniazdo i powinien sam sie zatrzasnac tak ?? poprzez taki dziubek z tylu haka on sie tam zaciska jakos i zatrzaskuje te kulki na sztywno i hak siedzi, u mnie jest tak ze ten dziubek jest do połowy wyłapany i po prostu musze hak włozyc reke przytrzymac i od tyłu delikatnie puknac młoteczkiem czy czym kolwiek w doł tego dziubka tam gdzie jest sprezynka taka na dole i wtedy ztrzaskuje sie i siedzi sztywno pokretło samo sie przkreca po zatrzasnieciu normalne :) I chodzi mi o to czy to nie przeszkadza kolego ze on jest wylamany ten dziubek od zatrzasku i musze puknac młoteczkiem delikatnie w doł tego dziubka?? Nie stanie sie nic ze sam hak sie wypnie gdyby ten dziubek np odleciał calkowicie albo podczas holu szarpniecia itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a prawa raczej nie ma sie sam hak wypiac podczas ciagniecia przyczepki jak nie bedzie prezkrecony kluczyk co kolego??

 

Nie ma opcji by się wypiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kolego a na temat tego zatrzasku z tyłu co jest ułamany u mnie na haku ten co naciska i zwalnia ta dzwignie jak sie hak wepchnie do góry w otwór montazowy to nic sie nie stanie wpływ jakis on ma na wypiecie ?? Kojarzysz o co mi chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kojarzysz o co mi chodzi ??

Nie kojarze bo trudno mi cokolwiek z Twojego postu zrozumieć, sorry... Może gdybyś foto chociaż dał, rysunek - byłoby łatwiej bo tak jak tam napisałeś to ni huhu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ma jakis wpływ ułamany kawałek tego dziubka co zwalnia mechanizm i zaciska kule wypchniete czyli hak siedzi w gniaździe?? Tak jak zaznaczone ulamane jest i nie ma tego dziubka, hak musze wepchnac trzymac reka i puknac z tyłu delikatnie mloteczkiem i zatrzaskuje sie tak jak na foto zaznaczone i napisane.

 

Ma to jakis wpływ na bezpieczenstwo?? tzn konkretnie chodzi mi o to przez ten ulamany kawałek nie ma prawa sie wypiac hak z przyczepka z samochodu??

 

hak.jpg

Edytowane przez techno100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem hak odpięty zaś kluczyka do niego brak w Ols nikt nie jest nam wstanie dorobic bo twierdzą ze klucz ktory komputer im pokazje pasuje owszem do zamka niestety nie kręci się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności