Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, nTomek napisał:

Pierwsze zdanie było do Radka ;-)

Jeśli nie ma komunikacji z modułem to kicha...

?

jeśli chodzi o moduł, to właśnie jest pomysł z tym eepromem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEPROM raczej nie powoduje problemów z komunikacją. Z działaniem owszem, ale VCDS by się chyba łączył. Przynajmniej tak ja mialem z Gateway.

41 minut temu, nTomek napisał:

...o stronie moduł. Nie sądzę, że masz tak stary telefon ?

 

Raczej nie, wprawdzie nie high end ale w ujęciu audio via bluetooth jest OK (obsługuje aptX choć do dziś już nic nadzwyczajnego.

Gdzie to w module może być do sprawdzenia /ustawienia? Adaptacje? Zobaczę co tam jest ale wiele z kanałów było dla mnie bez sensu (typu dane EEPROM czy coś takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radekrp90 napisał:

Gdzie to w module może być do sprawdzenia

Obawiam się, że to kwestia softu samego BT.  Nawet teraz wziąłem do ręki jakieś chińskie pudełko a' la głośnik JBL i starą Xperię M. Działa audio i sterowanie utworami, a pamiętam jak miałem kiedyś 7P6 035 730 L oraz RCD310 to był tylko napis BT-AUDIO bez możliwości przerzucania utworów, nie wspominając już o ID3 itd... Za to na RNS315 BT działa wszystko ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogłem brać 5N0035729, bo ma id3 w kodach PR. Teraz jeszcze kwestia możliwości crossflash ale to już inny temat, inny wątek.

@nTomek No i niejako mam potwierdzenie. Znalazłem stronę gdzie zamontowano rewizję "A" i nazwy się wyświetlają. Teraz pytanie czy da się przerobić wersję "B" na wersję "A" ale sądząc po kłopotach z flashem i brakiem dostępu do wsadów (raczej jeśli ktoś ma taki moduł nie podzieli się nim w celach edukacyjnych) spełznie to na niczym.

Jeśli masz jakiś pomysł na wgranie softu z wersji "A" podrzuć jakiś trop. Ale pewnie prędzej zamienię moduł na taki mający tą funkcję niż uruchomię ja w obecnym.

....z drugiej strony to tylko gadżet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono 
Mój Magik odczytał zawartość pamięci (pliki) poniżej... i magiczna xperia jest...

teraz pytanie czy ktoś z Was może odczytać ze swojego modułu zawartość pamięci eeprom i mi to przesłać ???

z góry dzięki za pomoc. 
 

173755442_512283266812203_5791778501482965334_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie wstępne tematu modułu UMI (MDI+BT).

Zamówiłem, z zaznaczeniem możliwości odesłania, drugi moduł o numerze 5N0.035.729.A z SW.592 (wygląda na zalany, więc mimo iż działa odsyłam).

Jedyne odczuwalne różnice to to, że w zestawie protokołów obsługiwanych przez Bluetooth znalazł się protokół SPP (Serial Port). Po co, nie wiem ;)

Chciałem z niego zgrać sobie EEPROM ale się cwaniak ze szrotu zabezpieczył i pomalował farbką wkręt i jeden zatrzask. Trudno.

Tak czy inaczej w odniesieniu do samej współpracy UMI z RCD510 - oba działają identycznie. Z USB muzyka z poprawnymi ID3tag wyświetla tytułu, moduł odtwarza zarówno MP3 VBR jak również FLAC(!).

Po BT natomiast RCD nie widzi komunikatów o nazwie odtwarzanego utworu, nie ma sterowania. Okazało się, że prawdopodobnie musi być RCD z RM'2012 lub RNS z SW powyżej 38xx.

 

Wracając jednak do samego Bluetooth - jeśli ktoś ma w posiadaniu moduł w wersji "A" i ma możliwość albo pożyczenia, albo odczytania EEPROM byłbym wdzięczny. Sądząc po ilości wpisów na forach o tym module nie spodziewam się pozytywnego odzewu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od wczoraj jestem posiadaczem "nowego autka" passat b6 2010r. w którym jest nawigacja rns 510 obok nawigacji na desce jest taki jakby uchwyt na telefon a pod fotelem pasażera moduł który wstawiam na zdjęciu. Proszę podpowiedzieć jak to wszystko zgrać z telefonem żeby działało. Muszę coś dokupić czy przeprogramować?

Wiem że takie tematy już były również na innych forach ale nic konkretnego nie znalazłem.

20210530_124523.jpg

20210530_124530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Moduł bt Premium brak Internetu w wewnętrznym wi-fi.

Generalnie wszystko działa poprawnie,  moduł był już zamontowany w poprzednim samochodzie i nie było z nim żadnych problemów. Po zmianie samochodu uciekł Internet ale tylko w Polsce.  Gdy wyjadę za granicę Internet w samochodowym wi-fi się pojawia i wszystko działa. 

Pytanie co mam zmienić w ustawieniach, bo próbowałem chyba wszystkiego

 

 

Ogarnięte

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na moje pytania ?

Posiadam passata cc z 2008 roku , biały wyświetlacz , w pasku jest rns510 oraz moduł bluetooth 3C8-035-730.

Chciałbym go wymienić na inny moduł który obsługuje bt-audio (nie zależy mi na rsap) który obsługuje zmianę piosenek/utworów oraz wyświetla nazwy na RNS510.

Jakiego modułu powinienem szukać ?

Czy będzie potrzeba dołożenia dodatkowego przewodu aby było stereo przez bt-audio ?

Czy nowy moduł muszę jakoś zakodować czy wystarczy wyjęcie starego i włożenie nowego ?

Przeczytałem sporo tematów z tym związanych , jeśli ktoś widział odpowiedź na moje pytania na forum to poproszę o link.

Jeśli ktoś posiada moduł 7P6-035-730-D lub inny z serii 7P6... oraz RNS510 prosiłbym o podzielenie się informacjami jak działa dany moduł z rns-em .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły obsługują protokół A2DP czyli transmisję dźwięku. Żaden nie umożliwia zmiany utworów a tym bardziej wyświetlania informacji na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz aplikować to co ja czyli UMI-MDI. Nic tańszego z A2DP i sterowniem nie znajdziesz. Soft w RNS510 musi być jeśli dobrze pamiętam, nie niższy jak 5xxx.

U mnie sterownie nie działa ze względu na starego RCD510 ale w nowszych autach, gdzie to było seryjnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby posiadać taką funkcję trzeba by wymienić moduł bluetooth oraz rns na rcd?

Edytowane przez Komsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, trzeba mieć software w RNS z 5-ką na początku, i trzeba mieć nowszy Bluetooth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2021 o 17:33, mkpol napisał:

Moduły obsługują protokół A2DP czyli transmisję dźwięku. Żaden nie umożliwia zmiany utworów a tym bardziej wyświetlania informacji na ekranie

U siebie jak puszczam muzę z YouTube czy Spotify to bez problemu na radiu jak daje next zmienia na następny utwór no i jak najbardziej wyświetla mi na radiu co leci z tego youtuba. Nie wiem jak z mp3 które bym miał na tel. Moduł C Passat 2013 b7. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się to AVRCP. Doedukował mnie kiedyś tu inny forumowicz. Z własnego research'u znalazlem, że działa to na RCD510 z softem 2xx+ oraz z RNS510 z softem 5xxx+. Generalnie roczniki 2012+ (zarówno jeśli chodzi o wersje SW Bluetooth, jak i radia/nawigacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radekrp to muszę wgrać nowy soft do swojego rns-a taki 5xxx a moduł wtedy jaki powinien być żeby to działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie (jeśli tu na forum mamy), proszę o pomoc. Zamarzyła mi się modernizacja passata b6 z 2006 roku (przed lift, czerwone zegary) o inne fabryczne radio.

Stan obecny:

1. Radio RNS 300 z nawigacja strzałkową
2. Zestaw głośnomówiący fabryczny z takim uchwytem na telefon przy radiu (chyba na nokia 6300 lub jakiś podobny eksponat muzealny, bez klawiatury), pod siedzeniem pasażera moduł telefonu 3C0035729F.
3. Kierownica multifunkcyjna ze sterowaniem radia i zestawu głośnomówiącego.

Chcę osiągnąć nie wydając przy tym majątku :) :

1. Podstawowa nawigacja z kolorowym ekranem - myślałem o RNS 310
2. Uruchomienie zestawu głośnomówiącego tak aby współczesne smartfony np. samsung ze średniej półki dało się do niego podłączyć przez bluetooth i rozmawiać a także wybierać kontakty z listy na ekranie.
3. To zestaw dla mojego taty 60+ więc nie potrzeba fajerwerków i nie potrzeba słuchania muzyki przez bluetooth ani wodotrysków ani super jakości dźwięku - raczej chodzi o prostotę i intuicyjność obsługi.

Pytania:

1. Czy RNS 300 zamienię na RNS 310 na zasadzie plug & play czy będą potrzebne jakieś przeróbki?
2. Na jaki moduł Bluetooth powinienem wymienić 3C0035729F aby działał i łączył się telefon przez bluetooth z RNS 310?
3. Czy jeszcze potrzebuję zakupić coś dodatkowo (np. nowszy gateway itp, jakieś kable/ przejściówki)?

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli temat był już gdzieś opisany i go nie odnalazłem.

Edytowane przez Lucky1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam zestaw 3c8 035 730E RNS 510 i białe zegary.

Działa dobrze ale zauważyłem coś takiego:

Kiedy wybieram połączenie kierownicą przez MFA radio  przestało przełączać się na zielone menu telefonu pojawia się tylko symbol słuchawki na wyświetlaczu. (wcześniej przełączało się)

Kiedy odbieram połączenie na radiu pojawia się zielone menu telefonu.

Po kilku dniach nastąpiła taka zmiana

Przy połączeniu przychodzącym radio przełącza się na manu telefonu ale kiedy odbiorę połączenie menu telefonu wyłącza się i mam ekran radia z symbolem słuchawki na wyświetlaczu.

Przywracałem ustawienia fabryczne radia odłączałem bluetooth i nic nie pomogło.

Co może być przyczyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale odkopuje kotleta ☹️ nie mogę sobie poradzić z problem 😔

b6: czerwone zegary, gateway E, RCD 510,  multifunkcja 8p. Dołożony moduł Bluetooth 7P6035730K w tej konfiguracji działał - łączył się po włączeniu zapłonu.

Po zmianie zegarów na białe 3c0920871t wszystko działa(menu spalania, ustawień licznika itd) poza klawiszami w zakładce telefonu :( moduł Bluetooth widzi telefon i na zegarach pojawia info. Jednak klawisze multifunkcji nie reagują…. Szukałem odpowiedzi jednak są mylące. Serdecznie proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności