Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

I już teraz wiesz, że BT Audio jest przereklamowane, bo jakość dźwięku jest daleka od oczekiwań :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko jeszcze obsługiwany był profil aptX, a tak to niestety jakość słaba. Choć z drugiej strony, ja jak już miałbym montować BT to tylko ze względu na muzykę właśnie, bo do rozmów wolę klasyczną słuchawkę BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam. BT w aucie to wygoda. Nie musisz pamiętać o słuchawce, nie rozładuje się w trakcie ważnej rozmowy, wsiadasz i tel. się sam podpina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że jedziesz z pasażerami którzy nie konieczni muszą być słuchaczami obu stron konwersacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjątkowa sytuacja ;) ja sobie nie wyobrażam życia bez zestawu BT w aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.09.2019 o 10:05, radekrp90 napisał:

nie konieczni muszą być słuchaczami

Od tego jest "tryb prywatny". Wiem - trzeba sięgnąć po telefon i zachować się nieprzepisowo, ale przecież:

2 godziny temu, Albercik napisał:

To wyjątkowa sytuacja ;)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - to jest wyjątkowa sytuacja i ogólnie korzystanie z Bluetooth jest wygodne (w innych autach gdzie to jest korzystam) ale słuchawka też się czasami przydaje ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Kupiłem Passata b7 comfortline 2014 - i spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Mianowicie - Posiadam radio RNS510 z NAVI oraz multikierownicą. W schowku jest stacja multimedialna. 

 

Kupując samochód  stwierdziłem, że bluetooth w aucie z 2014r to podstawa i oczywista oczywistość, jednak czytając to forum ... okazało się, że nie do końca...

 

Więc tak, wg nr Vin oraz instrukcji od samochodu  powinienem mieć radio rcd 310, -> po VIN :

PNB NAVIGATION SYSTEM WITH DVD INCL. MMI

WBH "BUSINESS PREMIUM" PACKAGE INCL. NAVIGATION

RGY "RCD 310" FOR NAVIGATION FEATURE "RNS 310"

7UC NAVIGATION SYSTEM "RNS315" (INTEGRATED DATA STORAGE DEVICE)

UF6 ELECTRIC INTERFACE FOR EXTERNAL USE (MDI)

QL INTEGRATED DATA STORAGE DEVICE FORWESTERN EUROPE

QH0 WITHOUT VOICE CONTROL

Jednak mam RNS 510.... (zdjęcie poniżej) - nie wiem jak i dlaczego.?

56AF299D-ADE6-4264-AF73-252663D6D9AD.JPG.1fc0ed21ad1a587f4aa78e1acc6bc508.thumb.JPG.428a57db29118652265a8415e150855a.JPGf497580a-94f4-448f-84b3-774e583252e4.thumb.JPG.e776205cc47f9eb53776fb70d3ccbb7f.JPG

o naciśnięciu "phone" na konsoli radia jedyna reakcja to wyciszenie radia. Naciskanie mikrofonu lub słuchawki na kierownicy nie przynosi żadnego efektu. Nie udało mi się znaleźć modułu bluetooth (z tego co czytałem powinno być pod fotelem) W kierownicy ani w radiu, też nie ma tej opcji. WNIOSKUJE WIĘC - że nie mam Bluetooth z.... tego co googluje i tu czytam od kilku dni w schowku mam stacje multimedialna do podłączenia mediów (co ciekawe iphone 7 "nie obsługuje tego urządzenia" galaxy s7 również - tylko się ładują. Konkretnie jest to takie ustrojstwo: 

 

IMG_6208.PNG.72f27cda602cf351a396b8099e9a6fcb.thumb.PNG.3dfeec8519328d79c2227a8629856def.PNGIMG_6192.jpg.d5d8537171254705aa0f7b0cf9dfbc38.thumb.jpg.41d2020ad366a81784931c37a0ec2bde.jpg

 

Ostatecznie - nie mam ani AUX (również w podłokietniku), ani bluetooth a jakieś media all in z usb mi nie działa - więc nie mogę połączyć telefonu.

Moje pytania są następujące

- czy faktycznie nie mam łączności na Lini telefon-samochód, czy jeszcze o czymś nie wiem?

- czy kupienie modułu na allegro pasującego do skody/vw rozwiąże sprawę, wystarczy go gdzieś podłączyć ? jeśli tak to gdzie/jak je zamontować skoro nie mam żadnego podłączenia/kabli (tak jakby nigdy nie było tego modułu). Czy trzeba rozbierać/lutować/kodować/ zmieniać

-  zależy mi na książce tel, rozmowach i muzyki z telefonu (widzę, że są nawet z wifi) -> z tego tematu dowiedziałem, się, że  potrzebuje 3c8035730 D lub E do tych celów. - prawda?

- co jeszcze muszę kupić? - nie widzę żadnych kabli w które mógł być kiedyś taki moduł podłączony / mikrofon? - wg. vin nie ma zestawu głosnomówiącego (jakiś link typu - dokładnie tego potrzebujesz?)

 

Czy ktoś może się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem ? (nie widzi mi się robić tego w Aso i płacić kilka tysięcy...)

może w Pomorskim (trojmiasto) jest jakieś miejsce, które słynie ze znajomości vw i może coś takiego zainstalować (jeżeli jest taka instalacja jest skomplikowana - nie znam się na elektryce)

Proszę o odpowiedzi na poziomie Laika, abym zrozumiał ?

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam. 

 

 

Edytowane przez przemo_zg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że już byli tacy, którzy podzielili się wiedzą i to właśnie w tym temacie. Zachęcam więc do lektury

 

13 minut temu, przemo_zg napisał:

3c8035730 D lub E

Może być też C. Lub któryś z 7P6 ... J lub wyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo obszerny... Mam u siebie ten moduł premium ale korzystam z połączenia hmm... prostego. Działa mi normalnie głośnomówiący i muzyka przez bt i teraz pytanie co się zyskuje poprzez połączenie premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już milyjon razy było to omawiane... Np. na pierwszej stronie tego tematu:

https://forum.vw-passat.pl/topic/7416-fabryczny-zestaw-głośnomówiący-premium-i-telefony/?do=findComment&comment=551812

 

Edytowane przez Albercik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khehe, to teraz ja archeologię pouskuteczniam...

W B6-tce z 2008 (modelowo 2009 już z białymi zegarami i FISem) sam dokładałem do auta najpierw RNS510 (fabrycznie był z RNS310), a później BT. Tylko to było ze 100 lat temu... Wtedy całkiem przez przypadek wpadł mi w ręce moduł BT 5N0 035 730 D. I akurat fartem wszystko działało jak należy. Jeżeli telefon obsługiwał rSAP, to ten rSAP działał. To był wtedy jakiś HTC z kombinowanym softem. No ale działał... Później przesiadłem się na iPhone'y i one też wszystkie po kolei działały. Od 4s do niedawna. Już nie w rSAP, rzecz jasna, ale wszystko inne chodziło normalnie. Wszystko się na FISie i RNSie wyświetlało, BT audio działało (bez możliwości sterowania odtwarzaniem z poziomu samochodu). Tutaj info dla tych, którzy pytają o odtwarzanie przez BT audio w mono. To jest kwestia wiązki. Standardowa wiązka między BT a RNS jest mono. Trzeba dołożyć dodatkową żyłkę do wiązki. No ale to tak przy okazji... W każdym razie w którymś momencie przestało działać. Moduł jest widoczny i na RNSie i na FISie, ale przy próbie połączenia z telefonem łączy, łączy, łączy i się jakby resetuje. I pytanie, które mi się nasuwa, to czy po którejś aktualizacji iOSa przestało się dogadywać, czy po prostu moduł padł. A nie mam żadnego innego telefonu, żeby sprawdzić...

No ale co by to nie było, coś teraz trzeba zrobić, na coś wymienić... Już z tym 5N0 była taka niedogodność, że na FISie nie wyświetlało ikonek BT i siły sygnału chyba, tylko kwadraciki, bo podobno ten moduł był już zbyt nowy do tych zegarów. I teraz pytanie, czy jeżeli kupię 1K8 albo 3C8, to czy w ogóle będzie chciało się skomunikować z całą resztą gruza? Na rSAP nie zależy mi wcale, wiadomo, na BT audio też raczej nie (10 lat nie zebrałem się, żeby tę wiązkę przerobić na stereo i żyłem), nawet jeżeli miałoby być, to nie upieram się na sterowanie odtwarzaczem z poziomu RNS. No generalnie problem jest taki, czy jakikolwiek moduł nowszy, niż 5N0 będzie obsługiwany. Z kolei moduły starsze niż 5N0 i to nawet starsze niż wersja D miały już wtedy, 10 lat temu, problem z dogadaniem się z jakimkolwiek smartfonem. Dlatego ten 5N0...D to był strzał w dziesiątkę. No ale teraz nigdzie go nie można kupić. Można kupić 1K8...D (nawet za śmieszne pieniądze jest teraz jedna sztuka wystawiona), są dostępne 3C8. Myślicie, żeby zaryzykować? Jak nie zadziała, to mam chyba możliwość zwrotu, nie? Czy coś trzeba z kodowaniem robić przy zmianie modułu?

 

EDYTA:

To chyba jednak moduł jest zdechnięty.  Po zapłonie na ekranie telefonu na FISe wyświetla "Phone initializing", po jakimś czasie moduł jakby startuje, jest "No device connected" i normalnie opcja wyszukiwania telefonu, w momencie nakliknięcia zaczyna szukać, szuka, szuka (w tym czasie telefon z widocznym BT trzymam w ręku), po czym ekran przeskakuje na wskazania komputera. Jak ręcznie przestawię na telefon z powrotem, to znowu jest "Phone initializing". Czyli tak, jakby się zresetował, o czym pisałem wczesniej...

 

 

Dobra, to jeszcze jedno pytanie. Czy przy zmianie modułu BT trzeba coś zmieniać w kodowaniu?

Edytowane przez Majosa
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2019 o 12:37, Majosa napisał:

Tutaj info dla tych, którzy pytają o odtwarzanie przez BT audio w mono. To jest kwestia wiązki. Standardowa wiązka między BT a RNS jest mono. Trzeba dołożyć dodatkową żyłkę do wiązki. 


Mógłbyś dać jakiś schemat albo napisać coś więcej na ten temat? 



Albo ktokolwiek kto posiada schemat jak to podłączyć proszę o pomoc 

 

Wklejam #297

Screenshot_20191009-071839_Messenger.jpg

Edytowane przez LORO98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albercik kupiłem w tym tygodniu moduł 3C8 035 730 B jest ok. wystarczyła tylko wymiana, dzięki? za podpowiedź pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2019 o 19:51, LORO98 napisał:


Mógłbyś dać jakiś schemat albo napisać coś więcej na ten temat? 



Albo ktokolwiek kto posiada schemat jak to podłączyć proszę o pomoc 

Tutaj masz rospiske pinów modułu i radia jeżeli nie gra Ci lewa strona BT adui to trzeba dołożyć dwa przewody do radia na pin 5 i 11 z 8 i 9 modułu BT. 

Wtyk Modułu:
1 V+
2 V-
3 Telephone ON
4 Audio RF Signal Out + to be connected to pin 11 connector 3 (verified)
5 Audio RF Signal Out – (verified)
8 Audio LF Signal out + <---- not sure if this is one of the wires going to that green plug
(Probably, it has the same nomenclature as the verified pin 4 and 5)
9 Audio LF Signal Out - <---- also not sure if this is one of the wires going to that green plug
10 Screening Term 31
11 Mic in +
12 Mic in -
15 K Line
16 Mute
17 CAN Hi
18 Can Lo
37 Switched positive term for phone charging
39 Term 31 -ve
41 Interface to mob phone Term 30
42 Mic Out +
43 Mic out -
44 Screening Term 31
45 Audio LF Sig input +
46 Audio LF Sig Input -
47 Wakeup lead to phone bracket
49 Serial Tx comms with tele bracket +ve
50 Serial Tx comms with tele bracket -ve
51 Serial Rx comms with tele bracket +ve
52 Serial Rx comms with tele bracket -ve

Wtyk przy radiu:
1 – Microphone input, negative
2 – AUX output, audio, right
3 – AUX output, common signal earth
4 – Microphone output, negative
5 – Telephone audio input signal left, negative <---- Mystery Wire!
6 – Telephone audio input signal right, negative <---- Mystery Wire!
7 – Microphone input, positive
8 – AUX output, audio, left
9 – Microphone output, positive
10 – Telephone mute (mute switch for radio)
11 – Telephone audio input signal left, positive <---- Mystery Wire!
12 – Telephone audio input signal right, positive <---- Mystery Wire!
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kupiłem cc 2008r. RNS510 + Nokia 3c8035730, + czarno biały fis i multifunkcja

przeczytałem już chyba wszystkie tematy związane z modułami bluetooth jednak nadal nie jestem pewny jakie modułu szukać, obecny posiada jedynie funkcjonalność rSAP,

szukam zamiennika modułu 3c8035730 łączącego się ze wszystkimi nowszymi telefonami ( + mile widziane przesyłanie muzyki z telefonu )

czy w grę wchodzą jedynie moduły: 3C8035730D i 3C8035730C - te mają dodatkowo wifi i 3C8035730a i 3C8035730B

czy jest jakaś alternatywa która kosztuje mniej niż te wymienione ok 500zł

znalazłem też taką listę:

Z obsuga na ekranie z RNS 510:

* 7P6 035 730 C UHV, BAP-nowe zegary, posiada AD2P, brak: SMS, rSAP i anteny GSM
* 5N0 035 730
* 5N0 035 730 A BAP-nowe zegary, posiada AD2P
* 5N0 035 730 B
* 5N0 035 730 C
* 3C8 035 730
* 3C8 035 730 A rSAP ORAZ UHV, BAP-nowe zegary, posiada AD2P.

Z tej listy moduł 5N0 035 730 A kosztuje akurat około 100 - 200zł ( czy będzie wyświetlał nowy telefon bez rsap na fisie i rnsie ? ) rostech wysweitla tylko część danych RSAP - YES I 3G YES stąd pytanie

lub 3C8-035-730-A - ok 350zł zgodnie z tabelą ross-tech BAP obslugujacy wszystko z 2010r.

 

Edytowane przez sinboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 3C8035730D lub 3C8035730E  
Miałem to samo. 
Pomogło ( miałem 3c8035730 właśnie a teraz mam 3C8035730D), każdy telefon sie łączy i muza przez BT działa, tylko tutaj bez dodatkowych kabli masz głos bt audio tylko na prawej stronie. Wyżej masz opis jak doprowadzić dodatkowe kable, żeby grała całość) 

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie, jako totalny laik chciałbym się dowiedzieć jakiego modułu szukać do Passata B6 (2007) - ten, który teraz posiadam nie pozwala mi sparować mojego telefonu z zestawem głośnomówiącym. Na tą chwilę zamontowany jest RNS 300, ale będę wymieniał na RCD 310 (nie wiem czy ta informacja jest ważna).

Na tą chwilę mam zamontowany moduł 5NO035730, który nie wyszukuje moich telefonów.

Gdzieś kiedyś ktoś powiedział, że moduł 7P powinien pasować, ale nie wiem czy czegoś nie pochrzaniłem.

Dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Filu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Posiadam VW Passat b6 z 2008 roku. 

Mam fabrycznie zamontowany telefon w samochodzie i chciałbym się z nim połączyć lecz muszę wymienić moduł bluetooth. 

O stąd moje pytanie: Jaki moduł będzie odpowiedni do tego samochodu żeby wszystko dobrze działało i obecny telefon z obecną wersja bluetooth mógł się połączyć z samochodem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz napisać jaki masz licznik, kolor i rodzaj. Tyle wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności