Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

A czytałem czytałem tylko nie zwróciłem uwagi c30 c38. Temat jest bardzo obszerny i przez takich jak ja znalezienie tu informacji jest bardzo trudne, więc zapytam. Do czerwonych zegarów jaki moduł kupić obecnie mam c30 035 730A nokia i nie łączy mi się z telefonem, ze starą nokią z szuflady bez problemu. O ile czytałem to nie wszystkie współpracują z czerwonymi zegarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektura

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Telephone_Retrofitting

 

Zegary

DDP - Czerwone

BAP - Białe / kolorowe

 

A2DP - BT Audio ( muzyka po BT )

 

 

Tryby telefonów

RSAP - Premium na zegarach, głównie samsungi to wspierają oraz wybrane inne ale tego dosłownie garstka, ja długo szukałem tel z RSAP ale nie Samsung

HFP - Iphone i reszta telefonów, które nie działają w powyższej konfiguracji

 

5N0 nie mają wsparcia do polskiego języka na FIS'ie

3C8 Posiadają wsparcie

 

3C0 zastąpione zostały 3C8 ale to chyba w B6 po lifcie.

 

Mkpol wolę pełną rozpiskę, aplikacja RSAP nie zawsze działa jeśli tel sam nie wspiera w.w protokołu ( BT )

Edytowane przez Daku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie posiadam zestaw premium jak na załączonych zdjęciach dab6525757f8ccd70b4d2075c816afd1.jpgde162f6a0acd2ee7402f51282315e055.jpg61a37428797d6f956ff0a01dcf6042f2.jpgcb3fe8b97638f1f08497f34b2b2bb140.jpg

Chciałbym łączyć sie z nowszymi telefonami nie przez rSAP. Czy jedyna możliwością jest wymiana modułu ? Czy da sie dokupić jakiś adapter do tego złącza w schowku?

Proszę o odpowiedz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz premium zestaw, bo moduł jest klasy premium, wątpię czy pominiesz rsap, bo większość modułów pracuje na rsap, nawet te zwykle, mam nowe telefony i zwykły moduł i wszytko śmiga, bez problemu

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby wszystko działało muszę pomyśleć o zmianie modułu na taki który będzie obsługiwał HFP ? Mam czerwone zegary. Czy wystarczy tylko wymienić moduł? Bez dodatkowej ingerencji w oprogramowanie ?

Czy wymiana to tylko jego zamiana na inny ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmiana modułu i kodowanie

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba uwaliłem moduł bluetooth. Sprawa wygladała tak , że poszedłem do auta zobaczyc jaki mam moduł pod siedzeniem, odpiałem wtyczki i zrobiłem zdjęcie numeru modułu, następnie podpiąłem wtyczki i chciałem swój telefon połączyc z RNS510 i niby sie połączył lecz ciągłe rozłączało i tak w kółko, teraz mam sam napis '' Brak połączenia'' .... Co mogłem zrobić nie tak ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany i jeszcze jedna sprawa. Pod siedzeniem pasazera, tak gdzie jest moduł bluetooth znalazłem kabelek ktory do niczego nie jest podpięty oraz nie znalazłem miejsca gdzie powinien być on wpięty17858622_1381778361879992_22434339_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam modul 5N0 035 730 A czyli wedlug informacji tutaj na forum jest to zestaw Premium. Mam multifunkcyjna kierownicę, wszystki ladnie sie laczy z moim Samsung Galaxy S6 Edge i teraz moje pytanie brzmi , jak w tym module wlaczyc funkcje RSAP ? W telefonie nie ma nigdzie takiej opcji a na youtubie widzialem ze gosciu polaczyl swoj S6 Edge poprzez RSAP ... gdzie szukac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem tel z Androidem pobrałem za 45 zł aplikacje ze sklepu play. Wtedy była możliwa łączność po rSAP

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUR..... jak nie macie pojęcia co to SAP i piszesz, że przeczytałeś wątek, a zadajesz pytanie, na które odpowiedziano tu kilka razy a nawet więcej.

A i masz jak sam napisałeś moduł premium to chyba samo przez się wychodzi, że twój telefon łączy się po SAP, to co ty tu chcesz jeszcze włączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KUR..... jak nie macie pojęcia co to SAP i piszesz, że przeczytałeś wątek, a zadajesz pytanie, na które odpowiedziano tu kilka razy a nawet więcej.

A i masz jak sam napisałeś moduł premium to chyba samo przez się wychodzi, że twój telefon łączy się po SAP, to co ty tu chcesz jeszcze włączać?

 

Np to zeby system przejął opcje telefonu ? Zeby na FISIE mial wyswietlony stan baterii itp , żeby mozna bylo czytac sms itp.. a aktualnie moge na FISIE zobaczyć ksiazke telefoniczna i wybrac polaczenie..

Chcialbym zeby było cos takiego

.mEWekTz0Qqr9S_azWFkXDUA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak czytałeś wątek?

No to chodzi ci HSP a nie SAP i twój moduł tego nie obsługuje, musisz mieć inny moduł np. 3C8 od A w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jak czytałeś wątek?

No to chodzi ci HSP a nie SAP i twój moduł tego nie obsługuje, musisz mieć inny moduł np. 3C8 od A w górę.

 

No i wszystko w temacie, dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dalej jest cos nie tak a mianowicie.... odlaczylem moduł calkowicie , włączyłem bluetooth w telefonie i ku mojemu zdziwieniu pokazało ze modul bluetooth w samochodzie jest wlaczony , pod nazwą " HFP" wiec sie podłączyłem i mu mojemu zdziwieniu zestaw sie podłączył , mam cala książkę telefoniczna , na FISIE moge wybierac kontakty , moge dzwonic , zobaczyć wybierane i odrzucane połączenia. Wiec jakim cudem polaczylem sie z samochodem skoro modul zostal odpiety ??20170412_142554.jpg

20170412_143106.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo jak sparujesz telefon w trybie premium, to już nie będziesz miał internetu w telefonie

 

chyba nie koniecznie, ja dopiero zaczynam zabawę ale ciekawiło mnie udostępnianie dźwięku z telefonu na auto, po sparowaniu auta /youtube, dzwieki z gier, radio on line itp/. zauwazylem ze jak w pierwszej kolejnosci włączę BT to nie będzie neta, a jak najpierw włączę w telefonie internet a następnie BT, to po sparowaniu w "Media" /RNS 510, 2011r/ pojawia mi się ikona BT i ładnie odtwarza...

Może to już było, ale nie mam tyle czasu by przeczesać 80 stron i sprawdzić czy ktoś już to zauważył...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

i swoją drogą, proszę o wyjaśnienie, co tu się da podłączyć ?

jakiś archaiczny telefon czy fabryczny VW ?zdjęcie z B6 ale mam to w B7.

Aktualizacja - doczytałem, że to miejsce na adapter do niektorych modeli telefonów. Mam serię "s" samsunga więc to raczej mi się nigdy nie przyda.... poprawcie mnie jeśli mylę się

de162f6a0acd2ee7402f51282315e055.jpg

Edytowane przez rafja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba nie koniecznie

Nie koniecznie wiesz co to połączenie premium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie koniecznie wiesz co to połączenie premium

 

masz rację. niezbyt jeszcze się orientuję, wyjasnisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności