Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się podlacze. Temat mi znany, tabelki tez, kiedys to juz przerabialem. Mam uhv premium z czerwonymi zegarami i klawiatura, do tego mfd2 dvd i multikiere ze sterowaniem glosowym, modul dziala przez rsap i wszystko pieknie. Chce natomiast zmienic modul na taki z HFP, ktory wyswietlalby informacje na czerwonym FISie i dodatkowo mialby obsluge a2dp, obsluga navi mi nie potrzebna bo mfd2 nie wyswietla telefonu, bez klawiatury tez sie obejde. Zatem:

 

Czy modul 1K8035730D wyswietli info na czerwonych zegarach i bedzie dzialac z multikiera (pytam o ten bo obsluguje a2dp),

Ktory inny modul wyswietli na 100% info na czerwonych zegarach z hfp i bedzie dzialac z multikiera (nie musi miec a2dp), czy poza tym 5P0...335x i 1z0...729x ktory jest mega drogi i obsluguje navi ktora nie jest mi potrzebna bedzie ktorys mogl to zrobic?

Czy na 100% mam kabel mono do radia i nawet jakbym zamontowal modul z a2dp to bedzie sygnal mono? Ja a2dp realizuje obecnie przez mini odbiornik bt podlaczony przez aux (jest to upierdliwe bo trzeba go wlaczac i wylaczac recznie), dlatego bardziej mi zalezy na obludze telefonu z FISa czerwonego niz na a2dp.

 

Ale koledzy wyzej pisali, wbrew tabelkom, ze modul 1K8035730D nie dziala w ogole z zegarami (a moze tylko nie dziala z bialymi?).

 

Help.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam passata b6 od kilku dni i taki zestaw jak na zdjeciu i pytanie co musze zrobic czy chodził mi zestaw głośnomówiący tylko prosilbym w jak najprostszy sposob mi wytlumaczcy :D20160807_083842.jpg

Edytowane przez parnik10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na forum. Wystarczy trochę poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Mam passata b6 od kilku dni i taki zestaw jak na zdjeciu i pytanie co musze zrobic czy chodził mi zestaw głośnomówiący tylko prosilbym w jak najprostszy sposob mi wytlumaczcy :D[ATTACH=CONFIG]147368[/ATTACH]

 

Wszystko jest na forum. Wystarczy trochę poczytać.

 

Moze i jest ale skoro ktos wie jak to zrobic i nie bylby to dla niego problem mógłby mi wytłumaczyć prosto i konkretnie bo o takie cos mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zasadzie potrzebuje tylko potwierdzenia, ze:

 

Modul 1K8035730 a b c d wyswietli sie na czerwonych zegarach i bedzie dzialal z multikiera lub

Modul 5P0...335 a b c d wystwietli sie na czerwonych zegarach i bedzie dziala z multikiera

 

Ten 1k8 ma A2DP a ten 5P0 nie, oba sa HFP. Navi zaden nie musi obslugiwac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)czy poza tym 5P0...335x i 1z0...729x ktory jest mega drogi i obsluguje navi ktora nie jest mi potrzebna bedzie ktorys mogl to zrobic?(...)

 

Czyli są takie, które chodzą na czerwonych zegarach, obsługują RNS'a i FISa? Chcę taki! Nieważna cena!!

 

Modul 1K8035730 a b c d wyswietli sie na czerwonych zegarach i bedzie dzialal z multikiera lub

Modul 5P0...335 a b c d wystwietli sie na czerwonych zegarach i bedzie dziala z multikiera

Ja potrzebuję potwierdzenia, że jakiś będzie HFP z obsługą RNS'a i full FISa dla 2006 rocznika.

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem Ci PW z linkiem.

 

Bierz i nie dziekuj, ja go nie wezme bo mi obsluga navi nie potrzebna, a raczej za polowe ceny wyjme literke a b lub c ktora do mnie podejdzie (chyba, a jak nie to trudno, niech Ci sluzy ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli są takie, które chodzą na czerwonych zegarach, obsługują RNS'a i FISa? Chcę taki! Nieważna cena!!

 

 

Ja potrzebuję potwierdzenia, że jakiś będzie HFP z obsługą RNS'a i full FISa dla 2006 rocznika.

 

Powiem tak: mam czerwone zegary (jeszcze), RNS510 i klawiaturę numeryczną nad radiem. Wszystkie te elementy chodzą razem z modułem pod fotelem. Tzn. mam moduł który obsługuje navi, czerwone zegary i ma sterowanie z klawiatury/kierownicy (8 przycisków).

 

Ponieważ będę zmieniał zegary, a co za tym idzie - moduł telefonu na nowszy - mój nie będzie mi potrzebny...

 

P.s. mój ma tylko rsap. Bez hf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.s. mój ma tylko rsap. Bez hf.

To taki i ja mam.

 

Mam dwa, jeden z RSAP drugi z HFP. Oba pod czerwone zegary. Ten z RSAP obsługuje multifunkcyjną kierownicę, ten z HFP nie. Ja chcę taki z HFP, który obsłuży mi również kierownicę, nie musi mieć RSAPa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten co masz z HFP to jaki ma numer, że nie obsługuje czerwonego zegara i multikiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5N0 coś tam... Od Tiguana jakiegoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Coś tam" mnie nie interesuje, ważna jest literka na końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5N0 coś tam... Od Tiguana jakiegoś...

 

A pewnie 5K0035730?

 

A ja jeszcze nie spotkałem takiego co by był HFP pod czerwone zegary i RNS'a.

Edytowane przez grabotg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ty wiesz najlepiej, bo mam go od Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem mój moduł: 5N0 035 730 A

- obsługuje sterowanie z kierownicy

- obsługuje sterowanie z klawiatury nad radiem

- obsługuje sterowanie z RNS'a

- działa zarówno na czerwonych, jak i białych zegarach

- ma tylko rsap :(

 

Jak ktoś ma coś takiego, co obsługuje HFP - to ja się polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja jeszcze nie spotkałem takiego co by był HFP pod czerwone zegary i RNS'a.

 

Tyle stron tematu, a na rynku sa 3 modele co to obsluguja. Ale predzej polecam kupic na carsystems.pl niz da sie znalezc uzywke. Ciekawe jest to ze sa jeszcze 2 rozwiazania niefabryczne kuftec i cos na fi... Co potrafia wiecej niz fabryczne moduly i obsluguja red dot, rnsa i multikiere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co potrafia wiecej niz fabryczne moduly

Co to może być to więcej?

 

i cos na fi

Fajnie jakbyś dowiedział się więcej niż "coś na fi..."

 

niefabryczne kuftec

Znalazłem kutafec, ale strona po niemiecku, a ja nie jestem biegły w tym języku. Jedyne co się zmienia, po klikaniu przycisków od języka, to przyciski samego sklepu - opisy są po niemiecku...

 

carsystems.pl

Z tej strony co podałeś wynika, że jedyny moduł, to 1Z0035729B, który:

 

Compatible with all cell phones

Support :

 

  • Voice Comand
  • RED MFA+ / DIS ( Driver Informaton System in instrument cluster)
  • Can be operate by:
    • Multifunction Steering Wheel
    • RNS510 / RCD 510 / RNS310 and similar

 

Can be installed is cars :

 

  • without MFA / DIS
  • with red MFA / DIS
  • without multifunction steering wheel

 

Best way to upgrade Bluetooth in vehicles equipped with a module that supports only the rSAP mode.

 

Ale cena 1 403pln za moduł, to jakieś nieporozumienie, wg mnie przynajmniej.

 

A

kuftec
to już przebił wszystko: 2 342pln:

 

https://www.kufatec.de/shop/pl/bluetooth-handsfree-retrofit-vw-touran-vw-eos-vw-passat-3c-vw-golf-5-bluetooth-only

Edytowane przez patefoniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle stron tematu, a na rynku sa 3 modele co to obsluguja. Ale predzej polecam kupic na carsystems.pl niz da sie znalezc uzywke. Ciekawe jest to ze sa jeszcze 2 rozwiazania niefabryczne kuftec i cos na fi... Co potrafia wiecej niz fabryczne moduly i obsluguja red dot, rnsa i multikiere.

 

Ja ci mówię z doświadczenia, a nie z tabelek np. z Ross-tech, miałem kilka 1K8035730 z różnymi literkami i żaden nie świecił na fis i RNS, a opis współpracuje to co innego niż wyświetlanie informacji na FIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie piszę o tabelkach tylko o doświadczeniu innych użytkowników, którzy podzielili się i widzą i zdjęciami. Ale wszystko można znaleźć na google, niekoniecznie na polskich forach. Co do 1K8035730x to już wiem że nic nigdzie nie wyświetla, jedynie a2dp działa, no i jako zestaw głośnomówiący, nic więcej.

 

Aha, kolega wyżej napisał, że go cena nie interesuje, to mu podałem co ma kupić, a resztę sam znalazł. Niestety jeżeli nie chce się wydać dużej kasy, to pozostaje zrezygnować z czegoś (Fis albo RNS), ja osobiście zrezygnowałbym z z FIS na korzyść RNSa bo można fajne moduły wyrwać z obsługą A2DP i inne.

 

W Polo 6R mam RNS315 (tam jest BT zintegrowany) i nic więcej nie jest potrzebne według mnie, książka, audio itp. wszystko siedzi na dużym wyświetlaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, kupiłem moduł 5P0862335B zamiast swojego Premium (multikiera, klawiatura, czerwone MFA), podłączyłem go (antenę BT moduł ma swoją) ale nic się nie dzieje, słowem nic. Telefon nie wykrywa w ogóle modułu, z MFA zniknęła pozycja PHONE, przyciski na kierownicy nie działają. Odpaliłem VCDS, moduł odnaleziony, nie zgłasza błędów, kodowanie jakie zastałem to 0000555, zmieniłem zgodnie z pomocnikiem kodowania na 0000422 (multikiera, EN, EN), sterownik przyjął kodowanie ale również nic się nie zmienia. Kanały adaptacji 133 i 134 wykazują że "Bluetooth ON" i że "HFP ON". Próby dłuższego kodowania sterownik nie przyjmuje, ewentualnie jakieś wariacje w 3 ostatnich cyfrach. Czy takie zachowanie świadczy o uwalonym module, czy ja coś źle robię? Mimo złego kodowania telefon powinien skomunikować się z modułem, chyba że moduł dopiero wysyła sygnał bluetooth jak będzie poprawnie sparowany z autem.

 

Z tego co widzę to jest to kodowanie do modułu Low, mój ori ma 0020055 i pomocnik kodowania daje znacznie więcej podpowiedzi niż dla tego modułu 5P0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności