Skocz do zawartości
adams

Jaka antena

Rekomendowane odpowiedzi

Mam złamaną antenę, czasami kiepsko mi odbiera radio... Musze kupić nową, i mam dylemat (podaje kilka linków do allegro) czy taka zwykła antena za 25 zł (sam bat) będzie dobra, ta antena ma odbierać: radio, navi i tel!! czy taka antena się sprawdzi, czy będzie łapała tylko radio (tak mi się o uszy obiło) czy trzeba wydawać kupę kasy na coś lepszego?? chodzi mi o sam bat!!!!!!!

 

taka za 25 zł:

http://www.allegro.pl/item88611083_antena_samochodowa_maszt_oryginal_tyl_dachu.html

 

i taka za trochę więcej:

http://www.allegro.pl/item88083278_vw_audi_seat_skoda_antena_gps_gsm_fm_oryginalna.html

 

zaznaczam ze rozmawiałem juz ze sprzedajacymi i zgodzili się na sprzedaż samego "bata"

 

 

a moja antenka wygląda tak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
Mam złamaną antenę, czasami kiepsko mi odbiera radio... Musze kupić nową, i mam dylemat (podaje kilka linków do allegro) czy taka zwykła antena za 25 zł (sam bat) będzie dobra, ta antena ma odbierać: radio, navi i tel!! czy taka antena się sprawdzi, czy będzie łapała tylko radio (tak mi się o uszy obiło) czy trzeba wydawać kupę kasy na coś lepszego?? chodzi mi o sam bat!!!!!!!

 

taka za 25 zł:

http://www.allegro.pl/item88611083_antena_samochodowa_maszt_oryginal_tyl_dachu.html

 

i taka za trochę więcej:

http://www.allegro.pl/item88083278_vw_audi_seat_skoda_antena_gps_gsm_fm_oryginalna.html

 

zaznaczam ze rozmawiałem juz ze sprzedajacymi i zgodzili się na sprzedaż samego "bata"

 

 

a moja antenka wygląda tak:

 

Nie wiem jak daleko masz do sklepu elektronicznego lub motoryzacyjnego.

Ja wczoraj kupowałem antene bat razem z mocowaniem do dachu bez kabla.

Cena w sklepie 23.50zł a krótszy kosztował 15zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik

ja tez kupiłem jakąś tania antene i teraz szukam oryginału bo tak szumi jak jade ze szlak trafia :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
ja tez kupiłem jakąś tania antene i teraz szukam oryginału bo tak szumi jak jade ze szlak trafia :612:

 

Zamontowałem antene i na szczęście nie ma zakłóceń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik
Zamontowałem antene i na szczęście nie ma zakłóceń

tunie o zakłócenia chodzi tylko o szum bata antenowego na dachu :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilę cie dyzio kosztowała taka antena??? i czy jest jakaś różnica w samym bacie pomiędzy zwykłą anteną w zwykłym pasku z radiem a w pasku z navi (tak jak moim) czy to musi być specjalny bat czy taki normalny wystarczy by wszystko sprawnie działało??!?!??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
ilę cie dyzio kosztowała taka antena??? i czy jest jakaś różnica w samym bacie pomiędzy zwykłą anteną w zwykłym pasku z radiem a w pasku z navi (tak jak moim) czy to musi być specjalny bat czy taki normalny wystarczy by wszystko sprawnie działało??!?!??!

 

Mogę tylko i wyłącznie podać cene anteny 23.50zł - nie wiem nawet jak wyglądała oryginalna antena, kupując samochód nie było anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno odradzam ci kupno takiej anteny

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91779231

 

kupiłem, bo moja się złamała i pomyślałem, że kupię taką która wg mnie lepiej wygląda.

A tu odwrotnie, wcześniej miałem lepszy odbiór i więcej stacji ściągałem a teraz tylko działa jedna. :644:

 

A co myślicie o antenie typu "rekin"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niechce takiego bardziewia, chcę taką antenę jak jest standardowo montowana w paskach... tylko nie wiem czy taka zwykła antena to taka sama jak antena u mnie (radio, navi, tel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:646: nikt się nie orientuję???? :[ bo antana już się do nieczego nie nadaję, chcialiśmy ją z kumplem tak prowizorycznie naprawić (nie wyszło nam :629: ) i teraz trzeba nową :D i to szybko bo radio źle odbiera :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie dowiadywal ceny anteny w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary placek :rotfl: ale nic :cwaniak:

 

kupiłem już daaawno antenę, są dostępne dwa rodzaje, jest różnica jednego milimetra w gwincie (juz nie pamietam jaki jest odpowiedni dla pasia), wyglądem się niczym nie różnia

 

bat mnie kosztował około 20zł, i śmiga na nim navi i radio

 

do osób które szukają bata i mają paska z navi - wsadzajcie zwykłe anteny, wszystko chodzi ok, nie przepłacajcie za anteny specjalne do RADIO + NAVI (+TEL) i omijajcie ASO z daleka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką sobie zapodaj :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stary placek :rotfl: ale nic :cwaniak:

 

kupiłem już daaawno antenę, są dostępne dwa rodzaje, jest różnica jednego milimetra w gwincie (juz nie pamietam jaki jest odpowiedni dla pasia), wyglądem się niczym nie różnia

 

bat mnie kosztował około 20zł, i śmiga na nim navi i radio

 

do osób które szukają bata i mają paska z navi - wsadzajcie zwykłe anteny, wszystko chodzi ok, nie przepłacajcie za anteny specjalne do RADIO + NAVI (+TEL) i omijajcie ASO z daleka...

 

Dokladnie jak wyzej.

Bat anteny jest prawie zawsze taki sam. Nie ma znaczenia czy Radio czy GSM.

Ten skrecony drut wokol anteny ma tylko zapobiegac odglosom (swist) powietrza spowodowanymi przez antene. Istnieja dwa rodzaje gwintow bata anteny 5mm (np Opel) i 6mm VW.

 

Kiedys jak mialem jeszcze asterke podmienialem zwykla antene na zespolona radio+GSM+GPS. Otwor w dachu jest taki sam.

 

Bat antenki peka od szybkiej jazdy..... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zawsze byłem pewien że antena gps to ta podstawa bata anteny o kształcie krążka hokejowego ... czy się myle ?? a sam bat jest odpowiedzialny za radio i gsm. Również mam złamany bat anteny ... napiszcie proszę jaka średnica gwintu jest w przypadku anteny z podstawą o kształcie krążka hokejowego, czy tak jak ktoś już napisał 6mm? siedze włąsnie na allegro i szukam odpowiedniej w celu zamówienia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Zawsze byłem pewien że antena gps to ta podstawa bata anteny o kształcie krążka hokejowego ... czy się myle ?? a sam bat jest odpowiedzialny za radio i gsm.

Nie mylisz sie :] Ci co gadaja, ze oplot jest do nawigacji piernicza glupoty :]

napiszcie proszę jaka średnica gwintu jest w przypadku anteny z podstawą o kształcie krążka hokejowego, czy tak jak ktoś już napisał 6mm?

Srednica jest taka sama przy podstawce bez navi i z podstawka do navi... Moge jedynie podpowiedziec, ze w ASO Skoda koszt nowego bata antenowego z oplotem to 66zlotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za informacje ... podjadę do ASO na zakupy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Po całym dniu spędzonym na forum i poszukiwaniu informacji na temat słabego odbioru radia zabrałem się za rozkręcanie anteny, demontaż podsufitki, itp. Sprawdziłem przewody antenowe idące od anteny, aż po samo radio i nic. Przewody całe i wszystko wydaje się w porządku (antena ma 2 przewody-jeden do radia, drugi do telefonu), a radio wciąż źle odbiera... Wtedy wpadłem na pomysł żeby podmienić bata z innego paska (trafił się akurat B5 ze sparciałą już gumą na nim). Okazało się że radio odbiera super! Może ktoś wie czemu mój bat jest zły (wygląda jak nowy, guma nie uszkodzona), a ten stary z B5 odbiera jak szalony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryba.wojtek

Ja mam to samo w moim pasku antena tzn bat jak nowy a odbiór słaby to mało powiedziane:confused: Czy to może być ten bat, wymieniać go, czy szukać innej przyczyny?? jak uważacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności