Skocz do zawartości
adams

Jaka antena

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach można kupić ładne stylistycznie baty anten o niewielkich rozmiarach i wzorach tylko jak się mają takie cudeńka do odbioru fal radiowych w porównaniu z oryginalnym batem VW? Czy długość tych anten zaważy na jakości odbioru? Wizualnie chciałbym coś takiego ale jeśli ma pogorszyć mi się jakość odbioru i ilość stacji to wolałbym jednak zakupić oryginał. Co sądzicie?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar się liczy. Jak w życiu ... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam ori antene VW, z tym ze jakieś 5cm krótsza niż ta wędka co była oryginalnie w pasku. Odbiór się nie zmienił, wiec wszystkim moge polecic taka antene... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za OT

 

Czy taka antena jak na zdjęciu

 

Antena

antena.jpg

 

jest odpowiednia do odbioru fal radiowych czy może jest to antena stricte do nawigacji ?

 

Dzięki z góry za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest odpowiednia do odbioru fal radiowych czy może jest to antena stricte do nawigacji ?

 

100% nie jest to antena do navigacji, jest to albo samodzielna przerobka lub co gorsza wyrob z chin...

ilosc silikonu/kleju sugeruje taniosc, brak wzmacniacza=slaby/brak odbioru, spiralka z drucika probe dopasowania.... to cos mialo byc chyba antena FM....

prosze Cie zrob cos dobrego - wyrzuc to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

To odrobinę tłumaczy sytuację iż nie odbiera mi nic...

Rozumiem iż jak wymienię antenę na coś lepszego to będzie ok ?

Mam radio Gamma V i mam jeszcze przyklejoną na tylnej szybie ( tej w przedziale bagażowym) taką podłużną antenę - nie mam jej zdjęcia - do czego ona może być ?? Do fal AM ?

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka podluzna antena moze byc antena GSM od zestawu glosnomowiecego,

 

jesli masz radio Gamma5 kup orginalna antene VW (ze zintegrowanym wzmacniaczem - bedzie on wtedy zasilony kablem antenowym z Gammy (nie potrzebujesz separatora)), lub lepiej kup dowolna antene ze zintegrowanym wzmacniaczem lecz wtedy bedziesz musial ciagnac dodatkowy przewod +12V (napiecie pojawiajace sie po wlaczeniu radia) aby zasilic wzmacniacz w stopce anteny.

 

Wzmacnicz antenowy dokladany przy radioodbiorniku mija sie z celem gdyz wzmacnia zarowno sygnyl uzytyczny z antena jak i szumy z kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podepnę się pod temat, wymieniałem podsufitkę i postanowiłem wymienić też gniazdo anteny bo w mojej już zbutwiały uszczelki i nawet trochę już cieknie do środka, ale zdziwiłem się bo z mojej anteny wychodzą trzy przewody i idą aż do deski rozdzielczej z przodu. Antenowy (raku-2) idzie progiem a dwa pozostałe podsufitką. Zastanawiam się czy to może jakaś nawigacja i telefon ale gniazdo anteny jest zwykłe, bez takiej dodatkowej jakby puszeczki.

Dodaje zdjęcia które może rozjaśnią temat.

b9690ea9201b1b9bm.jpg

f2c288256b0afbefm.jpg

93ed60d05119fb10m.jpg

Dodam że jak kupiłem auto to nie było ani telefonu ani radia z nawigacją (ale wiadomo ktoś mógł to wcześniej sprzedać), a może to jakaś instalacja do CB?

Edytowane przez fafcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pomogę Ci, przepraszam, ale wykorzystam Twoją wiedzę natomiast.. jaki klucz do nakrętki użyłeś pod podsufitką? bo nie chcę uszkodzić a sam jutro wymieniam antenę.. u mnie jest tylko jeden kabel ze wzmacniaczem na raku-2 prawdopodobnie.. nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo anteny odkręcisz płaską 17, tylko ja mam całkowicie zdjętą podsufitkę więc dostęp mam bez problemu nie wiem jak to będzie wyglądać bez zdejmowania podsufitki. Jeśli masz kombi to mogę Ci podesłać jakieś zdjęcia mocowań listew maskujących jeśli będą Ci potrzebne.

 

A ja nadal czkam, może ktoś wie co to za kable w moim poprzednim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. listwę poziomą zdjąłem przedwczoraj jak zamówiłem antenę, bo chciałem zobaczyć co się tam kryje ;)

 

myślę, że jak zdejmę jedną listwę pionową to dojdę tam płaskim na lajcie ;)

 

#####

 

hmmm.. napewno nie 17 ;p 20 bardziej ;) jutro drugie podejście..

Edytowane przez dybecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klucz 17, ale może ta moja antena jest jakaś nietypowa.

 

Czy ktoś mi podpowie czy te przewody w mojej antenie to GPS/GSM czy może jakaś instalacja do CB?

Zdjęcia kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy antena mi się urwała w Pasku B5. Jakie części trzeba będzie dokupić w tym przypadku?

 

 

IMG_20200524_194333532.jpg

IMG_20200524_194352618.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku bat anteny o ile pozostałość się odkręci.

Boję się co będzie jak złapiesz kapcia za miastem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd ja mam to wiedzieć czy tylko bat anteny. W katalogu części można znaleźć inny osprzęt do anteny. Może praktyka jest taka że się wymienia coś jeszcze? Coś z tych części podanych niżej???

000051504C
000051751
3B0051751

 

 

Edytowane przez ruslan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, The_Saint napisał:

Boję się co będzie jak złapiesz kapcia za miastem....

Z katalogiem części sobie poradzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności