Jump to content
adams

Jaka antena

Recommended Posts

Mam złamaną antenę, czasami kiepsko mi odbiera radio... Musze kupić nową, i mam dylemat (podaje kilka linków do allegro) czy taka zwykła antena za 25 zł (sam bat) będzie dobra, ta antena ma odbierać: radio, navi i tel!! czy taka antena się sprawdzi, czy będzie łapała tylko radio (tak mi się o uszy obiło) czy trzeba wydawać kupę kasy na coś lepszego?? chodzi mi o sam bat!!!!!!!

taka za 25 zł:

http://www.allegro.pl/item88611083_antena_samochodowa_maszt_oryginal_tyl_dachu.html

i taka za trochę więcej:

http://www.allegro.pl/item88083278_vw_audi_seat_skoda_antena_gps_gsm_fm_oryginalna.html

zaznaczam ze rozmawiałem juz ze sprzedajacymi i zgodzili się na sprzedaż samego "bata"

a moja antenka wygląda tak:

Guest Dyzio73
Mam złamaną antenę, czasami kiepsko mi odbiera radio... Musze kupić nową, i mam dylemat (podaje kilka linków do allegro) czy taka zwykła antena za 25 zł (sam bat) będzie dobra, ta antena ma odbierać: radio, navi i tel!! czy taka antena się sprawdzi, czy będzie łapała tylko radio (tak mi się o uszy obiło) czy trzeba wydawać kupę kasy na coś lepszego?? chodzi mi o sam bat!!!!!!!

taka za 25 zł:

http://www.allegro.pl/item88611083_antena_samochodowa_maszt_oryginal_tyl_dachu.html

i taka za trochę więcej:

http://www.allegro.pl/item88083278_vw_audi_seat_skoda_antena_gps_gsm_fm_oryginalna.html

zaznaczam ze rozmawiałem juz ze sprzedajacymi i zgodzili się na sprzedaż samego "bata"

a moja antenka wygląda tak:

Nie wiem jak daleko masz do sklepu elektronicznego lub motoryzacyjnego.

Ja wczoraj kupowałem antene bat razem z mocowaniem do dachu bez kabla.

Cena w sklepie 23.50zł a krótszy kosztował 15zł

Guest koksik

ja tez kupiłem jakąś tania antene i teraz szukam oryginału bo tak szumi jak jade ze szlak trafia :612:

Guest Dyzio73
ja tez kupiłem jakąś tania antene i teraz szukam oryginału bo tak szumi jak jade ze szlak trafia :612:

Zamontowałem antene i na szczęście nie ma zakłóceń :)

Guest koksik
Zamontowałem antene i na szczęście nie ma zakłóceń

tunie o zakłócenia chodzi tylko o szum bata antenowego na dachu :641:

ilę cie dyzio kosztowała taka antena??? i czy jest jakaś różnica w samym bacie pomiędzy zwykłą anteną w zwykłym pasku z radiem a w pasku z navi (tak jak moim) czy to musi być specjalny bat czy taki normalny wystarczy by wszystko sprawnie działało??!?!??!

Guest Dyzio73
ilę cie dyzio kosztowała taka antena??? i czy jest jakaś różnica w samym bacie pomiędzy zwykłą anteną w zwykłym pasku z radiem a w pasku z navi (tak jak moim) czy to musi być specjalny bat czy taki normalny wystarczy by wszystko sprawnie działało??!?!??!

Mogę tylko i wyłącznie podać cene anteny 23.50zł - nie wiem nawet jak wyglądała oryginalna antena, kupując samochód nie było anteny.

Napewno odradzam ci kupno takiej anteny

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=91779231

kupiłem, bo moja się złamała i pomyślałem, że kupię taką która wg mnie lepiej wygląda.

A tu odwrotnie, wcześniej miałem lepszy odbiór i więcej stacji ściągałem a teraz tylko działa jedna. :644:

A co myślicie o antenie typu "rekin"?

ja niechce takiego bardziewia, chcę taką antenę jak jest standardowo montowana w paskach... tylko nie wiem czy taka zwykła antena to taka sama jak antena u mnie (radio, navi, tel)

:646: nikt się nie orientuję???? :[ bo antana już się do nieczego nie nadaję, chcialiśmy ją z kumplem tak prowizorycznie naprawić (nie wyszło nam :629: ) i teraz trzeba nową :D i to szybko bo radio źle odbiera :/

Ktos sie dowiadywal ceny anteny w ASO?

stary placek :rotfl: ale nic :cwaniak:

kupiłem już daaawno antenę, są dostępne dwa rodzaje, jest różnica jednego milimetra w gwincie (juz nie pamietam jaki jest odpowiedni dla pasia), wyglądem się niczym nie różnia

bat mnie kosztował około 20zł, i śmiga na nim navi i radio

do osób które szukają bata i mają paska z navi - wsadzajcie zwykłe anteny, wszystko chodzi ok, nie przepłacajcie za anteny specjalne do RADIO + NAVI (+TEL) i omijajcie ASO z daleka...

Taką sobie zapodaj :rotfl:

stary placek :rotfl: ale nic :cwaniak:

kupiłem już daaawno antenę, są dostępne dwa rodzaje, jest różnica jednego milimetra w gwincie (juz nie pamietam jaki jest odpowiedni dla pasia), wyglądem się niczym nie różnia

bat mnie kosztował około 20zł, i śmiga na nim navi i radio

do osób które szukają bata i mają paska z navi - wsadzajcie zwykłe anteny, wszystko chodzi ok, nie przepłacajcie za anteny specjalne do RADIO + NAVI (+TEL) i omijajcie ASO z daleka...

Dokladnie jak wyzej.

Bat anteny jest prawie zawsze taki sam. Nie ma znaczenia czy Radio czy GSM.

Ten skrecony drut wokol anteny ma tylko zapobiegac odglosom (swist) powietrza spowodowanymi przez antene. Istnieja dwa rodzaje gwintow bata anteny 5mm (np Opel) i 6mm VW.

Kiedys jak mialem jeszcze asterke podmienialem zwykla antene na zespolona radio+GSM+GPS. Otwor w dachu jest taki sam.

Bat antenki peka od szybkiej jazdy..... :evil:

Witam

Zawsze byłem pewien że antena gps to ta podstawa bata anteny o kształcie krążka hokejowego ... czy się myle ?? a sam bat jest odpowiedzialny za radio i gsm. Również mam złamany bat anteny ... napiszcie proszę jaka średnica gwintu jest w przypadku anteny z podstawą o kształcie krążka hokejowego, czy tak jak ktoś już napisał 6mm? siedze włąsnie na allegro i szukam odpowiedniej w celu zamówienia. Pozdrawiam.

Guest Krawcol
Zawsze byłem pewien że antena gps to ta podstawa bata anteny o kształcie krążka hokejowego ... czy się myle ?? a sam bat jest odpowiedzialny za radio i gsm.

Nie mylisz sie :] Ci co gadaja, ze oplot jest do nawigacji piernicza glupoty :]

napiszcie proszę jaka średnica gwintu jest w przypadku anteny z podstawą o kształcie krążka hokejowego, czy tak jak ktoś już napisał 6mm?

Srednica jest taka sama przy podstawce bez navi i z podstawka do navi... Moge jedynie podpowiedziec, ze w ASO Skoda koszt nowego bata antenowego z oplotem to 66zlotych...

ok dzięki za informacje ... podjadę do ASO na zakupy :)

Witam! Po całym dniu spędzonym na forum i poszukiwaniu informacji na temat słabego odbioru radia zabrałem się za rozkręcanie anteny, demontaż podsufitki, itp. Sprawdziłem przewody antenowe idące od anteny, aż po samo radio i nic. Przewody całe i wszystko wydaje się w porządku (antena ma 2 przewody-jeden do radia, drugi do telefonu), a radio wciąż źle odbiera... Wtedy wpadłem na pomysł żeby podmienić bata z innego paska (trafił się akurat B5 ze sparciałą już gumą na nim). Okazało się że radio odbiera super! Może ktoś wie czemu mój bat jest zły (wygląda jak nowy, guma nie uszkodzona), a ten stary z B5 odbiera jak szalony?

Guest ryba.wojtek

Ja mam to samo w moim pasku antena tzn bat jak nowy a odbiór słaby to mało powiedziane:confused: Czy to może być ten bat, wymieniać go, czy szukać innej przyczyny?? jak uważacie??