Skocz do zawartości
Gość kri100v

Czujnik deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kri100v

Witam

 

Gdzie powinien byc umiejscowiony czujnik deszczu. Ja swojego znalazlem pod lampka oswietlenia wnetrza podejzewam, ze to bylo powodem braku czasowego zalaczania wycieraczek. Doczytalem ze powinien "widziec" krople na szybie.

 

Kilka zdjec.

 

34692834ma0.th.jpg

45579556fh6.th.jpg

98055927pw3.th.jpg

43783496xv3.th.jpg

Wiazka robiona w Polsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu jest mocowany do przedniej szyby pod uchwytem lusteka wewnetrznego ( mocowanie lusterka do szyby), jest widoczny z zewnątrz jak się dobrze przyjzeć w tym czarnym kółku gdzie przylega lusterko do szyby.

Jakie masz lusterko, zwykłe czy fotochrom???

Czujnik pasuje tylko do uchwytu lusterka fotochromowego, i jest do tego inna szyba.

Czy szyba przednia była wymieniana??? Może ktos nie wiedział co z tym zrobic i włozył czujnik pod lampke , albo załozył zwykłą szybę i czujnika nie dało się założyć.

Jeżeli czujnika nie ma na szybie to dlatego nie masz trybu przerywanego.

Jeżeli masz lusterko fotochrom to je zdejmij, podepnij kable i powinno działac, tylko zwróc uwagę żeby pomniedzy szybą a warstwą żelu na czujniku nie było powietrza , bo będzie głupiał,

.

Jeżeli szyba była wymieniona i masz zwykłe lusterko to wymień przekaźnik od wycieraczek na zwykły, a nie do czujnika deszczu i będziesz miał normalnri tryb przeeywany bez czujnika deszczu.

Możesz też wymienić szybę i lusterko ( jeżleki jest bez sciemniania) ale to znacznie podniesie koszt- szyba z montarzem ok 600 zł plus lusterko ze ściemnianiem ( używane ok 100- 150 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Jakie masz lusterko, zwykłe czy fotochrom???

Mam zwykle z dzwigienka.

 

Czujnik pasuje tylko do uchwytu lusterka fotochromowego, i jest do tego inna szyba.

Czy szyba przednia była wymieniana???

Chyba byla ma inne oznaczenia niz np boczne

 

... żeby pomniedzy szybą a warstwą żelu na czujniku nie było powietrza...

A moze uzyc przezroczystego silikonu i przykleic czujnik kolo mocowania lusterka

 

Jeżeli szyba była wymieniona i masz zwykłe lusterko to wymień przekaźnik od wycieraczek na zwykły, a nie do czujnika deszczu i będziesz miał normalnri tryb przeeywany bez czujnika deszczu.

 

Czym sie rozni szyba pod czujnik i zwykla. Masz moze zdjecie jak wyglada to lusterko fotochromatyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym sie rozni szyba pod czujnik i zwykla. Masz moze zdjecie jak wyglada to lusterko fotochromatyczne?

Wystarczy poszukać...na forum jest wszystko

 

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/zmiana-lusterka-na-fotochrom-vt4100.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szyba była wymieniona i ktoś załozył zwykłe lusterko bez sciemniania.

szyba różni sie mocowaniem lusterka, bo w przypadku fotochromu jest inne. Przykleić musiałbys pod lusterkiem żeby wycieraczki oczysczczały szyne w tym miejscu, ale jak to bedzie wyglądac :zalamany: , tragedia , jak kable puścisz??? Ja bym osobiście wymienił przekaźnik od wycieraczek na zwykły, albo zmienił cała szybe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Przykleić musiałbys pod lusterkiem żeby wycieraczki oczysczczały szyne w tym miejscu...

 

Czyli po machnieciu czujnik powinien zostac oczyszczony z kropli?

 

 

ale jak to bedzie wyglądac :zalamany: , tragedia , jak kable puścisz???

 

Pokombinuje zobaczymy co wyjdzie ale i tak musze sie rozgladnac za przekaznikiem od jakiego jeszcze VW (Polo, golf III, IV; Vento; Bora; Passat 3B, Skoda Oktavia, ktorys z Seatow, jakis nr katalogowy) bedzie pasowal?

 

Ja bym osobiście wymienił przekaźnik od wycieraczek na zwykły, albo zmienił cała szybe

 

Wymiana szyby w UK mogalby byc troche drozsza niz w Polsce, a nie zamierzam miec dlugiej przygody z tym samochodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekażnik automatycznej regulacji pracy wycieraczek 4BO 955 531E

Przekażnik automatycznej regulacji pracy wycieraczek dla pojazdow z czujnikiem deszczu 1J0 955 531

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
Przekażnik automatycznej regulacji pracy wycieraczek 4BO 955 531E

 

Wyciagnalem ze Skody SuperB przekaznik o oznaczeniu 4BO 955 531A, a z gory 377. Nada sie?

 

Edycja:

Chyba oba przekazniki sa identyczne E to nowe oznaczenie wersji A. Zgodnie ze strona.

 

Edycja2:

Znow na tej stronie mozna sie dowiedziec, ze wersja E jest do aut ze spryskiwaczami reflektorow, a wersja A bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v
powinien pasować

 

I pasuje. Teraz musze tylko pomyslec jak zamontowac czujnik deszczu bez zmiany szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz go załozyc tak zeby go wycieraczki oczyszczały, w sumie mogłbys spróbować na dole szyby tak jak jest montowany w citroenach picasso, jest tylko problem jak go przytwierdzisz do szyby, pokombinuj, na pewno sie da , tylko kwestia estetyki :przestraszony:

Pozatym nie spodziweaj sie rewlacji, to niezbyt doskonałe urządzenie w wydaniu vw. Owszem działa dobrze jak pada duzy jednolity deszcz , albo ktos ochlapie Ci szybę , ale przy małym deszczu , w korku , za wolno oczyszcza szybe , albo oczyczcza po jednej kropli ( i zmiana czułosci niewiele tu daje). Problemem jest chyba za małe pole detekcji, a szyba wcale nie moczy się az tak równomiernie. Ja osobiście poczatkowo byłem wkurzony , później sie przyzwyczaiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zery

powtarzam problem .... chodzi o to ze jakis czas temu mialem wymieniana przednia szybe i od tego czasu zaczely sie problemy z sensorem, tak jakby przestal dzialac. po właczeniu pozyji 1 wycieraczki przejada dwa razy i cisza, zanim sprawdzilem przekaznik rozebralem lusterko i gdy przytrzymam palcem ten cały czarny czujnik przyklejony do szyby to wtedy jakims cude dzialaja, Niestety, jak tylko zaczne montowac lusterko czar pryska i nie ma juz zadnego efektu...... i jak byc tu madrym? ma ktos z Was jakis pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z czujnikim deszczu .Miałem bąbelek powietrza w swoim autku pojechałem do vw żeby go usunąć. Usunęli ale bąbelek cały czas wyskakuje.Wiec podłożyłem tam kawałek plastiku(pomiędzy płytke a ten okrągły czarny plastyk) i znikł(mam nadzieje).Są tam tylko takie małe bąbelki (coś takiego jak w żelu do włosów tylko duzo mniejsze pół na pół milimetra ).Czujnik oczywiscie niie działa. W momencie gdy odłacze zasilnie na jakiś czas komp sie zresetuje i po 1-szym odpaleniu znów zaczyna działac (bo polewam i reagują) wyłaczam kluczyk i koniec brak reakcji. Moje ptanie czy wyjecie tej plytki to jakis problem można coś uszkodzic(prosiłbym o jakies fotki) chodzi o wymiane żelu bądź uszczelki oraz czy kupno regeneratora do czujnika deszczu coś pomoże ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przykleję się z pytaniem do tematu, jeździłem jakiś czas na szybie bez czujnika, auto w oryginale go miało (kostki w podsufitce, przekaźnik 192 szary), poprzedni właściciel poszedł na łatwiznę i zmienił szybę na zwykłą, zmieniłem tylko przekaźnik na 377 i tak sobie jeździłem.

 

Ostatnio zmieniłem szybę na taką pod czujnik założyłem lustro z czujnikiem, żelkę, wpiąłem kostki, przekaźnik 192 włożyłem i nic nie żyje (ani fotochrom ani czujnik). Patrzyłem na kablach nie ma nigdzie napięcia, rozbebeszyłem kable pod kierownicą okazało się że mam tylko podłączone kabelki do światełka pod sufitem a pozostałe wpadają do kostki która na 2 końcu ma poucinane kable. Pytanie jak to dorobić tzn od kostki do przekaźnika 192 pewnie jakoś musi to iść... może jakiś schemat? Wiem że do fotochromu to banalna sprawa (2 kable jeden z 12v na stałe a drugi do wstecznego) ale do czujnika to już grubsza afera jakaś... fajnie jakby ktoś w temacie sie wypowiedział.

 

Dobra już nieaktualne, a jako że w innym temacie wrzuciłem to tutaj też zostawiam dla potomnych

http://forums.vwvortex.com/showthrea...earview-mirror

Edytowane przez savoldelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musi być, czy nie musi być szyba specjalna do czujnika deszczu? Jezeli tak, to co zrobić jak założyli szybe normalną,  da sie ten czujnik uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności