Skocz do zawartości
Gość Piter___

Nie działają mi spryskiwacze reflektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piter___

Nie działają mi te spyskiwacze. Trzymałem spryskiwacz przez 10 sekund przy wlaczonych światłach i nic. Czy ktoś wie gdzie moze lezec przyczyna tego? Podejrzewam ze to chyba przekaźnik ale nie wiem który.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

o ile że nie brzęczy i nie spryskuje to wpierw zobacz wtyczke na silniczku widze że autko z 97r może juz tam styki zaśniedziały czy kabelek się urwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.Jak silniczek działa,to przyczyna leży po stronie takiego trójnika(rozdzielacza wody) pod zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___

Wogóle nie brzęczy, nie wysuwa sie, po prostu martwe ;) Ale już ide to sprawdzić tak jak radzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___

Sprawdziłem wszystkie kable itd, wyczysciłem dokładnie mimo że nie były brudne i nadal nic, co mam dalej w nim zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wina pompki ,ale sprawdź czy prąd dochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij przewód od pompki - ten od płynu , masz tak takie szybkozlaczki, włacz swiatla i daj spryski. Jak pompka da ci płyn to dobra, a da go w cholere na silnik wiec nie trzymaj dlugo. musi dzialac, nie wiem jak w org jets to zrobione bo ja dostawiłem przekaznik u siebie dodatkowy od swiatel i tez dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___

W poniedziałek sie tym zajme, a powiedzcie mi jeszcze czy jest tylko jedna pompka na wszystkie spryskiwacze w samochodzie(szyba przód, tył i reflektory)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

na szybę przednia i tylna jest jedna a na reflektory druga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przycisnij kilka razy spryskiwacz i za któryms tam razem przytrzymaj na dłuzej, u mnie dopiero tak działa jak kilka razy nacisne spryskiwacz i przytrzymam, wczesniej tez myslałem ze nie działają a to tylko taka technika włączania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piter___

W majowy weekend zająłem sie tym i teraz już wiem. Pompka płynu do tych spryskiwaczy jest spalona - tak mi sie wydaje bo nie daje płynu ani na krótko też nie działa. Chciałbym zeby wszystko działało i mam pytanie do was, czy poza swrwisem mozna kupic te pompke :?: Na Allegro znalazłem tylko jedna za 80 zł i to jeszczse od Golfa IV, czy ta tez będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem spryskiwacze reflektorow nie chca robic SIU bo plyn byl do dupy :wstyd: .....odparowala z niego woda i to co zostalo zakleilo dysze spryskiwacza. Wtedy nalezy nalac duuuuzo cieplej wody i tak dlugo robic siu na reflektory az sie po prostu syf w dyszach rozpusci :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam ten sam problem.

Cały czas działało i nagle buuu przestało.

Myślałem, ze mam mało płynu (jak jest końcówka płynu to pryska tylko na szybę na reflektory już nie), więc dolałem i nic :(.

Patrzyłem od przodu i spryskiwacze nawet się nie wysuwają :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też kupiłem auto z niedziałającymi (jednego nie było drugi mimo że sie wysuwał to nie spryskiwał).

Myślałem że to dysza , ale tam jest spory prześwit i okazło się że tłoczek.

 

Rada dla wszystkich mających problemy ze spryskiwaczami - te z allegro tez mogą być zepsute , a cena jest minimalnie mniejsza niz w ASO.

Przeważnie wystarczy dokupić tłoczek i śmiga -- cena 130 pln , na allegro ok 100 i nie wiadomo czy działa.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość astmak

Witam.

 

Także i u mnie po kupnie auta spryskiwacze xenonów nie działały, dysze nie wysuwały się. Przyczyną okazała się zagięta rurka doprowadzająca płyn do spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! cóz, moge jedynie potwierdzic przedmówców .padła pompka od spryskiwaczy reflektorów . przerabiałem to w moim B5 dokładnie przy 98 tys km ;-). pasował element ze skody i takowy zamontowałem .w zwiazku z tym ,logicznie rzecz biorac, powinnna pasowac pompka od golfa IV.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie też nagle padły spryski xenonów - oba na raz (xenon i spryski fabryczne)

 

mechanizm spryskiwaczy się wysuwa, ale nie spryskuje lamp - pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, u mnie też nagle padły spryski xenonów - oba na raz (xenon i spryski fabryczne)

 

mechanizm spryskiwaczy się wysuwa, ale nie spryskuje lamp - pomożecie?

albo rurka się zsunęła,ale by leciało pod samochodem,pewnie coś z pompką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że sporo osób ma z tym problem. nie inaczej jest z moim passkiem i spryskami. nie wysuwają się w ogóle i **** zbita. muszę jeszcze sprawdzić czy może pompka pompuje i pod spodem jest płyn a się tylko nie wysuwają a może i to i to... a może poprzedni właściciel bezpiecznik odłączył żeby za dużo płynu nie szło jak to zrobił kolega co ma golfa mk4.

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 14:45 ----------

 

no i ani się nie wysuwają ani nie ma płynu pod spodem... :/

to co robić panowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co robić panowie??

 

1/ napełnij zbiornik płynu spryskiwaczy do pełna , gdyż pompka spryskiwaczy reflektorów znajduję się wyżej niż pompka spryskiwaczy szyby

2/ pompka spryskiwaczy reflektorów miała już dość i wyzionęłą ducha

3/ temat znany zatkane spryskiwacze ( być może reanimacja w postaci przedmuchania powietrzem je wskrzesi )

4/ zerknij czy nie masz gdzie zagiętego przewodu podającego płyn do spryskiwaczy

5/ nieszczelność eliminuje to :

nie ma płynu pod spodem... :/

 

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności