Skocz do zawartości
worthersee

Fmic + oryginalny intercooler tdi 130

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzwoniłem do Diagtronika i mówili żeby nie kombinować z innymi wirnikami i że korekta nie jest potrzebna,więc nie wiem co robić.

 

Pytanie co zamierzasz robic. Jesli dalej nic to mozna dolac chyba jeszcze troche paliwa. Jesli zamierzasz w niedlugim czasie robic turbo to olej korekte i bujaj sie tak.

 

Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem czy robić turbo,bo jak coś zrobić skoro nic nie pasuje plug&play,a nie wiem jak z wytrzymałością wirnika z ARL do turbo AWX.Nie chcę żeby coś się zesrało,auto ma śmigać bezawaryjnie,nie zamierzam się nim ścigać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnei to mozesz jeszcez zapuscic hybryde z ta roznica, ze pozniej moga byc spore problemy. Hybryda to jednak nie fabryka. Wg mnie masz trzy opcje. Albo robisz korekte i olewasz temat - passat przeciez i tak nigdy nie bedzie wyscigowka. Zakladasz hybryde i liczysz sie ze wszystkimi konsekwencjami z tym zwiazanymi (ja mam np hybryde) albo robisz rzezbe. Rzezba to okolo 3klockow plus turbina i wtedy podchodzic w okolo 220KM.

 

Pamietaj, ze tuning to choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,zobaczymy jak z tą korektą,bo Diagtronik mówi że nie trzeba.Pomyślę na turniną od 130PD z wirnikiem od ARL.Wtedy korekta będzie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie,zobaczymy jak z tą korektą,bo Diagtronik mówi że nie trzeba.Pomyślę na turniną od 130PD z wirnikiem od ARL.Wtedy korekta będzie potrzebna.

 

Tak pamietaj tylko, ze lepiej zrobic rzezbe niz pchac sie codziennym autem w hybrydy. Przemysl to radze Ci dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej zmienic wirnik niż zmieniać turbo na duże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej wsadzic oryginalna turbine duza kombinujac jak ja tam zmiescic niz robic hybryde (czyli np polaczenie AWX z ARL)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Witam,

 

Sorrki za OT, ale mam szybkie pytanie.

 

Przymierzam się do virusa na 170 kucy w firmi Tune-Up i czy Waszym zdaniem inwestycja w drugi IC jest niezbędna ?

 

Dodam że nie będzie to autko do wyścigów tylko jak czasami przykozakuje jakiś dres w wieśtuningowanym autku to chciałbym go sprowadzić na ziemie.

 

Wyczytałem że drugi IC przydaje się gdy autko dostaje porządnie po tyłku i gdy turbo zacznie się mocno nagrzewać w związku z tym czy powinienem inwestować ?

 

Dzięki, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

a_r_t_i, IMHO tak - ja w tym roku robię program a na wiosnę ładuję duży cooler:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Sorrki za OT, ale mam szybkie pytanie.

 

Przymierzam się do virusa na 170 kucy w firmi Tune-Up i czy Waszym zdaniem inwestycja w drugi IC jest niezbędna ?

 

Dodam że nie będzie to autko do wyścigów tylko jak czasami przykozakuje jakiś dres w wieśtuningowanym autku to chciałbym go sprowadzić na ziemie.

 

Wyczytałem że drugi IC przydaje się gdy autko dostaje porządnie po tyłku i gdy turbo zacznie się mocno nagrzewać w związku z tym czy powinienem inwestować ?

 

Dzięki, pzdr

powiem tak mam virusa i hmm w dzien przy upalach jezdzi gorzej (odczuwalnie moc pojawia sie kolo 2.6 2.7 tys obrotow) ale za to wieczorem jak temp spada do 22 stopni to zaczyna jezdzic super( czuc pierdzielniecie przy 2,2 tys i jedzie rowno do 4 tys):) ja musze sprawdzic swoj IC czy jest czysty itp jak to nie pomoze to trzeba bedzie cos kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

Dest, a jak u Ciebie ze spalaniem ?

 

Chodzi mi głównie o jazdę miejską ?

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aw69
lepiej wsadzic oryginalna turbine duza kombinujac jak ja tam zmiescic niz robic hybryde (czyli np polaczenie AWX z ARL)

 

kolega chyba nie wie co mówi. Myslisz ze big turbo to takie hop siup wlozysz program i bangla ? Pawel jesli chcesz miec pod maska porządek i ład jak w fabryce to lepiej zainwestuj w hybrydke, w pasku silnik masz wzdluznie wiec wlozenie big turbo to dopiero bedzie rzeźba, kolektor wydechowy nowy, a gdzie EGR, nowe weze zasilajace olej i spustowe, dobre ustawienie tirbiny nowa flansza na wydech, dopiero pod maska bedziesz mial pierdolnik. A z tego co wiem hybrydka pasuje pod ori kolektor od AWX wiec masz wszystko jak w oryginale z tym ze seruducho turbiny o wiele mocniejsze. Nie sluchaj co ci tu mącą w głowie. Im bardziej chcesz miec auto uzytkowe to jak najmniej przeróbek a takie turbo AWX/ARL wystroic to jest śmiech, GT20, GT22 to juz dopiero wyzsza szkola jazdy, martwisz sie lekkim lagiem jaki masz teraz ? To zobaczysz co bedziesz mial na big turbo - załamka gwarantowana chyba ze ktos ci to wystroi idealnie, ja juz takie tematy mam za soba i dobrze ci radze, a jak nie wierzysz to zapytaj kolege Rogalottiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam,pomyśle,może Rogal napisze coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dest, a jak u Ciebie ze spalaniem ?

 

Chodzi mi głównie o jazdę miejską ?Pzdr.

w zaleznosci od tego czy klima i jakie korki to spalanie faktyczne mam 8.5- 9.5 litra przeliczajac wyjezdzone km na caly bak :) 9.5 mialem w te upaly i w korkach strasznych.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Sorrki za OT, ale mam szybkie pytanie.

 

Przymierzam się do virusa na 170 kucy w firmi Tune-Up i czy Waszym zdaniem inwestycja w drugi IC jest niezbędna ?

 

Dodam że nie będzie to autko do wyścigów tylko jak czasami przykozakuje jakiś dres w wieśtuningowanym autku to chciałbym go sprowadzić na ziemie.

 

Wyczytałem że drugi IC przydaje się gdy autko dostaje porządnie po tyłku i gdy turbo zacznie się mocno nagrzewać w związku z tym czy powinienem inwestować ?

 

Dzięki, pzdr

 

Tez mam programik od Rob555 z TUNE-UP i jestem zadowolony. Ostatnio powoli przymierzam sie do wymiany standardowego IC na jakiś bardzien wydajny SMIC jak także dołożenie dodatkowego IC na drugą strone tak jak jest w 2.5TDI ... pierwsze dwa starty ze światel idzie pięknie ale następne butowania już czuc spadek mocy i zaczyna ciągnąć dopiero od wyższych obrotów ... puchnie dieselek :P niestety normalny objaw przytej mocy ... seryjny IC przy wyższych temperaturach na zewnątrz już nie wyrabia z chłodzeniem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a_r_t_i

OK - dzięki za podpowiedzi.

 

Tak czy siak postępowanie odbywa się chyba w tej kolejności CHIP >> IC >> TURBO

 

Zobaczymy ile frajdy sprawi chip. Jak się wciągnę to pewnie Level 2 i 3 też osiągnę :hyhy: .

Pozdrowienia dla wszystkich maniaków,

Artur

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arti- jak robisz z gl;wa to kolejnosc powinna byc taka. IC, turbo, program.\\

 

 

Pawelb masz jakies foto story? cos bylo spawane? bo sie zastanawiam czy moze bez spawania sie obejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the.wolf moze obejsc sie bez spawania jesli zainwestujesz w kolanka silikonowe. ale spawanie i nierdzewka jest duzo tanszym rozwiazaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Ic,turbo i chip,bo wtedy zestrajasz za 1 raz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności