Skocz do zawartości
worthersee

Fmic + oryginalny intercooler tdi 130

Rekomendowane odpowiedzi

Zerkając na rysunek poglądowy, tak dla ścisłości rozumiem, że FMIC wpiąłeś w oryginalne rury nr 5 i 7 a co do tego wycinania to usunąłeś końcówki stalowej rury nr 23?? Dzisiaj rozebrałem przód i trochę się poprzyglądałem jak to tam wygląda i tak jak od strony turbo da się podpiąć FMIC bez ucinania tej rury to od strony SMIC nijak nie da się pociągnąć orurowania bez usunięcia końcówki elementu 23. Trochę mnie martwi takie jakby nie było niszczenie, ale może zbyt mientkie serce mam :/

intakeca4.png

ruratm0.jpg

 

Materiałów przy takim pomyśle zamontowania chyba nie wyszło wiele??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the undertaker - dokladnie tak jak napisales. Ale jak utniesz koncowki rury nr 23 i przyspawasz ja do kwasiaka to masz gotowe elementy zeby wpiac sie w rury 5 i 7, do tego do kwasiaka uzylem i gumowego kolanka od audi s3 kupionego na szrocie.

Z materialow kupilem 1 metr kwasiaka, 4 kolanka 90 stopni srednica 57 mm. Zostalo z 60 cm rury i 2 kolanka. Koszt materialow (rur) 200zl. Trzeba bylo podciac troszke plastiki przy wzmocnieniu oraz kratke zderzaka.

 

 

Dzisiaj kupilem wtyczke do vaga takze moge podac temperature z jaka skutecznoscia chlodzi ic. Narazie na seryjnej turbinie i seryjnym programie. Temp na dworze 13.5 stopnia.

Przy palowaniu przez 15 min predkosci rzedu 210 km/h maxymalna temperatura 32 stopnie, przy 140-160 - 27 stopni, jak puszczalem pedal gazu momentalnie spadalo do 24. Wy jakie macie temperatury przy seryjnych programach i IC bo niestety wczesniej nie mierzylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja postaram się zmierzyć w czwartek :) bo mam narazie seryjny smic i porogram na 170KM ... sam jestem ciekaw coza ogromne temperatury tam się kręcą od tej mocy :)

 

P.S. Chciałem sie jeszcze zapytać czy zrezygnowałeś całkowicie z tego elementu (ta ciensza rurka która wchodzi oryginalnie w połowie w element (nr 23 z rysunku) ?? czy może jakoś to zaadoptowałeś do nowego dolotu ?? jak to rozwiązałeś bo chyba nie zatkałeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ciensza rurka z polowy elementu to jest podporka jakiejs poduszki albo czegos podobnego. nie jest nia nic chlodzone. Jest to tak jakby element wzmocnienia. Caly element zostal w aucie, pozbawilem go tylko koncowek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worthersee, zastanawim się co zrobiłeś z czujnikiem który siedzi w ori smicu,zostawiłeś go tam czy przeniosłeś do Fmica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 o jakim mowisz czujniku ? bo w smic zadnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W smicu jest czujnik,przynajmiej u mnie.Wydaje mi się że jest od temp powietrza w układzie intercoolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w ktorym miejscu ? w jaki sposob wchodzi Ci jakas wiazka do ic ? Czujnik temp jest wyzej w rurze przy silniku. Jestes pewny ze masz czujnik w smic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem i widziałem,ale sprawdzę na 100% jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

 

na rys czujnik ma nr 15. w smic zadnego nie widac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rys nie widać czujnika...ale sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w IC jest czujinik doladowania imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale jak w ic ? jak ic sie wyciaga nie odlaczajac zadnej wiazki ? to co on na podczerwien albo bluetootha lata ? ;p chyba ze u mnie jest jakos inaczej ale w ic na 100% nie ma zadnego czujnika, mozesz pokazac to na jakims schemacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest za IC zaraz przed kolektorem dolotowym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zanabyłem identyczny IC. Troszkę więcej mnie to kosztowało bo 600 zeta za nówka sztuka zapakowany z Holandii, ale za to orurowanie, opaski, gumy i robociznę mam za darmo więc koszty narazie mi się zamknęły we wspomnianej kwocie. Na zamieszczonych już zdjęciach nie wydawał się taki malutki ;)

 

ic1po8.th.jpg ic2op9.th.jpg

 

A wracając do wspomnianego czujnika co siedzi w oryginalnym SMIC to czy chodzi o ten na zdjęciu???

 

customsmicgruboscko9kf1.th.jpg

 

Wydaje mi się, że jest on po stronie wylotowej z IC więc nie trzeba byłoby go przenosić. Co innego gdyby mierzył wartości na wlocie do układu IC to faktycznie trzeba byłoby go przenieść do FMIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak na moj gust to ten ic ze zdjecia nie jest od passata od 130ki. moze sie myle, albo ja miam zamontowany jakis inny ;p ale dalej sie upieram ze w passacie 130 nie ma czujnika w smic.

 

the_undertaker a wywalasz smica i montujesz tylko fmic czy zostawiasz 2?

Jakie masz plany na pozniej? Jakie turbo ? Wtryski tez zmieniasz? bo na tych z avf ponoc nie mozna przekroczyc 2xxKM

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SMIC e zdjęcia jest bodaj z Bory lub Octavki choć głowy nie daję.

Zamontuję nowy i zostawię stary IC, zobaczymy jak to będzie działać, czy się opory nie zwiększą. Póki co szukam jeszcze rury gumowej o średnicy wewnętrznej 60mm a ciężko taką dostać niestety, ale dla chcącego nic trudnego. Turbo... jakiż mamy wybór bez większej dłubaniny jeżeli nie hybryda?? Niestety patrząc też na ewentualne konsekwencje jej rozwalenia, wiadomo wyważenie etc.

Coś koło 200 KM chciałbym osiągnąć, miałem mocną serię 147 koni, po programie bez korekt 174 KM więc może się zbliżę do tej granicy.

Zamontuję FMIC narazie, zobaczymy jak dymienie i jak temperatura w dolocie. Nie wiem czy jeszcze przed turbiną nie trzeba będzie się zająć wydechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czo powiecie na IC mondeo tdci?Nadaje sie na fmic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czo powiecie na IC mondeo tdci?Nadaje sie na fmic?

czy nadaje się to musisz sam przymierzyć,najlepiej żeby miał boki aluminiowe i wejścia pod dobrym kątem,no i pasował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czo powiecie na IC mondeo tdci?Nadaje sie na fmic?

 

A na ile KM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności