Skocz do zawartości
navik

Tschechien/Polen DX07/08 juz jest.

Rekomendowane odpowiedzi

ja dopiero sobie zrobiłem kopię mojej orginalnej płytki z mapą...

 

dzisiaj dostałem nagrywarkę dvd zamówioną na allegro i pierwszą płytką jaką nagrałem była właśnie ta płytka... zwykła nagrywarka (za 92zł) i płytka za 60gr i śmiga :ok:

 

wszystko poszło bez problemu... prędkość nagrywania wcale nie była minimalna (wina nagrywarki). Pierwsza płytka i sukces :hurra:

 

EDIT

z tego co zauważyłem to navi czyta mapy tylko na wybranych płytach (wybranych firm). Przykładowo obie płyty mogą kosztować np 60gr ale tylko na płycie odpowiedniej firmy navigacja zadziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem największy wpływ ma nagrywarka jeżeli chodzi o nagrywanie z obrazu płyty ... co do robienie kopi z oryginału to nie ma żadnych problemów. A chodzi głownie o to że nie każda nagrywarka potrafi nagrywać tak jak jest to zapisane w profilu clonecd.

 

P.S. Mam nadzieje że to nie wbrew regulaminowi jak wspomne o portalu torrenty.org jest tam mapa 2008 do pobrania, zamiast płacić dla piratów z allegro którzy sprzedają kopie zainteresowanym zakupem tej mapy to może warto ściągnąć sobie samemu i spróbować nagrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzal ktos z tej stronki czy dziala?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wspomne o portalu torrenty.org jest tam mapa 2008 do pobrania,
Mariusz, jakoś nie mogę znaleźć tam 07/08 ,owszem jest 06/07 i jest jakiś pakiet 2,8 GB z Europą ale w nim jest 06/07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakto nie ma jak sam wstawiałem :P

 

obraz mapy - oczywiście do celów edukacyjnych i po 2 dniach testowania trzeba skasować z dysku - chcesz być legalny kup oryginał

 

poprzedni obraz był z błędem, teraz link przekierowuje do działającego obrazu płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert1

Podstawowym warunkiem aby nagrać poprawnie plyte jest odpowiednia nagrywarka, jesli juz taką mamy to 80% sukcesu, raszta zależy juz od płyty i szczescia. Z moich doświadczeń wiem ze nigdy nie ma pewności ze płyta bedzie dzialać. Ja np zrobilem kopie dopiero za 3 razem. Pierwsza na TDK nie działała, 2 kopia ta sama płyta i te same parametry nagrywania- płyta działa ale nie za każdym razem. Trzecia kopie ta poprawna zrobiłem na Verbatim'ie. Wiec próbujecie i zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Verbatim Super Azo (sprawdzone)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z brzegu płyta z paczki 100 kupionych w promocji do firmy, jakaś Supratec, czy coś takiego i lata aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

czy na tej płycie jest dograny polski lektor? bo z tego co czytałem w navi MCD musi byc i w poprzedniej 2006/2007 był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest tam polski lektor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pekris

U mnie natomiast jest sytuacja tego typu,że mimo wyboru w menu nawigacji "polski" lektor w dalszym ciągu nawija po angielsku. Czy istnieje taka możliwość ,że mam wersję bez polskiego lektora, czy robię coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wersję bez polskiego lektora.

Płytkę z mapą włóż do PC-ta i jak wejdziesz w jej menu to chyba pierwszy plik to polski lektor, jak nie ma takiego pliku, to pewnie można dograć, ale w tym mogę sie mylic. pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być tak że masz jakąś wersję ściagniętą z neta bez polskiego lektora.

 

ale ustawiasz angielski metryczny czy angielski? bo to różnica!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pekris

Mam navi ver D z polskim softem. Po wejściu w menu ustawienia-wybór języka mam wybór kilku języków w tym jeden angielski (jest też polski) .Wcześniejsza wersja 2006/2007 ,co prawda z błędami ale śmigała. Wychodzi na to ,że ta wersja może jednak lektora polskiego nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak masz polskie menu to uaktywnij polski język - powinno działać... u mnie na angielskim lektor tez czasami gadał głupoty (ze tak to nazwe) ale po wgraniu polskiego softu i zmianie w opcjach na język polski wszystko śmiga tak jak ma być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pekris

Po wyborze polskiego ,dalej nawija po angielsku. to potwierdza fakt ,że lektora polskiego raczej nie mam.Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując zawartości płyt DX 2006/2007 i DX 2007/2008 widać, że raczej polskiego lektora na tej ostatniej płytce nie znajdzie się. Zresztą sprawdziłem to organoleptycznie w nawigacji.

 

Wkładając mapę 2007 i wybierając język Angielski metryczny lektor gada polskim głosem męskim (który i tak mi się nie podoba - wolę kobietkę gadającą po angielsku).

 

Wkładając mapę 2008 i wybierając język Angielski metryczny lektor gada głosem kobiecym (ale angielskim nie polskim).

I ten głos kobiecy pozostaje u mnie nadal.

 

 

BTW

Może ktoś wie jak podmienić pliki głosowe i nagrać sobie komendy głosowe, których barwa będzie miła dla ucha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze nagrywal ta navi 07/08 co podeslal Marios??

Poprzednie wersje nagrywalem na tej samej plycie i nagrywarce i bez problemu dzialaly. Z ta 07/08 mam dziwne problemy. Nagralem z 10 plyt fakt tych samych - verbatimy. Nagrywalem na 3 nagrywarkach - i nie dziala. CO jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- PaK - u mnie na 05/06 jak i na 06/07 i również na najnowszej 07/08 działa polski lektor i ładnie mi mówi co mam wykonać i gdzie jechać by dotrzeć do celu (męski głos)

 

jak miałem niemiecki soft w navi to też miałem opcję angielski-metryczny, po zmianie na polski soft mam opcję polski tak czy tak ta funkcja działa tak samo :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams Być może i u mnie by tak było, gdybym miał polski soft w Navi. Niestety go nie posiadam i w sumie chyba nie jest mi potrzebny do szczęścia :). Opisałem tylko co zauważyłem i jak to wygląda na Navi bez PL softu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności