Skocz do zawartości
navik

Tschechien/Polen DX07/08 juz jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jachu

co to może byc - navi wyłącza się po ok. 15-20 sekundach, ładuje się z powrotem (wczytuje z płyty) i tak w kółko, obojętnie czy jest to płyta oryginalna czy nagrywana. myślałem że to zabrudzony laser ale po kilkakrotnym przeczyszczeniu płytą czyszczącą nic się nie zmienia, po włożeniu płyty CD z muzyką odtwarza bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jachu, jest to raczej MCD , bo MFD to ciężko płytką czyszczącą "odkurzyć".

tak czy siak trzeba ręcznie laser wyczyścić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

zgadza się to jest MCD, mam nadzieję że to tylko brudny laser a nie coś z softem który w MCD za każdym razem się wgrywa po włożeniu płyty (wkładałem różne płyty z mapami niemieckimi i polskimi 2006/2007, 2007/2008 itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadza się to jest MCD, mam nadzieję że to tylko brudny laser a nie coś z softem który w MCD za każdym razem się wgrywa po włożeniu płyty (wkładałem różne płyty z mapami niemieckimi i polskimi 2006/2007, 2007/2008 itp)
miałem MCD i miałem podobne przypadłości, po wyczyszczeniu laseru (sam tego nie robiłem) każda płytka z mapą chodziła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

więc będę musiał odwiedzic jakiś serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
serwis
lepiej nie VW ;) a zajmujący się sprzętem navi itp, poszukaj na forum,było, jeśli czujesz się na siłach to pykniesz to sam, jeśli nie-ZOSTAW !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

ja raczej nie bardzo chcę ryzykowac, kiedyś byłem w takim punkcie napraw RTV z zakodowanym radiem od Golfa gdzie fachowcy w 5 minut sobie z tym poradzili za 50zł i chyba do nich się udam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pekris

Czy ktoś z Was ma podobny problem?

Mimo ustawiania w opcjach językowych na język polski,navi mówi po angielsku.

Testowałem płytki z dwóch źródeł i w obu zapewniano mnie o istnieniu polskiego lektora.

Czy to może być wina softu? Podkreślam że w wersji 2006/2007 lektor śmiga normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

jednak po wyjęciu navi i dokładnym przeczyszczeniu objawy nie ustąpiły (regularne co 15-20 s wyłączanie się navi i startowanie od nowa płyty), teoria że to brudny laser odpada, że źle nagrana płyta też - bo na oryginalnych niemieckich i nie porysowanych jest to samo.

co to może byc? kiedyś działała prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja raczej nie bardzo chcę ryzykowac, kiedyś byłem w takim punkcie napraw RTV z zakodowanym radiem od Golfa gdzie fachowcy w 5 minut sobie z tym poradzili za 50zł i chyba do nich się udam

 

to akurat nie swiadczy o "fachowosci" serwisu, rozkodowanie radia z VW to spisanie jego nr seryjnego, wpisanie do kalkulatora kodow (do sciagniecia z sieci) i gotowe.....

30sek pracy i 50zl niezle co?

to chyba fachowcy od zdzierania kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jachu

chyba masz rację, bo dzisiaj byłem u nich z navi mcd, podłączyli pod komputer - błędów nie wykazało i rozłożyli ręce, a navi i tak się regularnie co kilkadziesiąt sekund wyłącza. Twierdzą że muszą sprawdzic ewentualnie jakieś styki-ścieżki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wyjmij je i podlacz pod zasilacz od CB lub akumlator na stale i zobacz jak sie wylaczy. powinna sie wylaczyc po 40 min chyba dopiero - czy jakos tak, bo nie bedzie widziala kluczyka w stacyjce. wyczysc styki w nim , zalóz dwie wsówki i zobacz. ew - poruszaj kablami jak podepniesz zasilanie w prawo i w lewo i zobacz czy sie wylaczy. moze ktos wyjmowal ja i sa zimne luty od strony PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności