Skocz do zawartości
Gość radosss

Jaka największa butla do bagażnika???

Rekomendowane odpowiedzi

Chrzanu

I tu się mylisz jest obsługowy każdy rozrząd nawet na łańcuchu, żebyś nie był następnym któremu sie urwie łańcuch , a co do firmy to bardziej ci polecam Pitec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, auto już stoi na warsztacie...postanowiłem że już u nich zrobię LPG. O efektach montażu podzielę się informacjami.

A co do łańcuszka to raczej rzadko się słyszy żeby się zerwał ale warto sprawdzić dla świętego spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj często się słyszy tylko zauważ ile jest aut na łańcuchu a ile na pasku, powiem lepiej miałem przyjemność robić c140(coupe)600 v12 mojego kumpla, jak wygarnęło łańcuch to ponad połowa zaworów do wymiany była a koszta bardzo duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój kumpel mądraliński ma w Pasku B5 butlę pod autem! Zamiast baku 70L z benzyną, zamontowali mu znajomki butelke z gazem i osłoną! Na upór wlazło tam 70kg! W miejscu koła ma zamontowany baczek na 5L benzyny i stamtąd wszystko połączone. Pomysł niby genialny, lecz... Ja... troszkę bym sie bał, nawet pomimo osłony...

Można uspawać butlę na życzenie??

Zamiast okrągłej, to coś ala bak Paska B5??

Przecież, to tylko stal, prawda ? i ten, który robi takie butle..., po dostarczeniu materiału umiał by chyba ładnie pospawać? co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko się wyjaśniło, gaz założony, puki co ładnie chodzi.

Butla w kolo zapasowe 53litry, 55 jakoś trochę nie równo leżała i wystawała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego jest zdaje się nielegalne. OIDP w przepisach stoi że butla ma być wewnątrz?

A "uspawać" butli na życzenie nie można, to jest zbiornik ciśnieniowy, musi mieć atest, robienie czegoś takiego samemu to kryminał i nikt ci takiego wynalazku nie zarejestruje ani przeglądu nie przejdzie. Poza tym zbiorniki są walcowe/toroidalne właśnie po to żeby dobrze wytrzymywały ciśnienie, musi znieść 6atm chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 atm?

sprezarka wytrzymuje wiecej;p

butle lpg ok 30 atm wytrzymuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butla może być na zewnątrz są butle montowane pod samochodem, tylko że wszystkie walcowe lub w miejsce za pasówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam b4 sedan... butla walcowa 80l wchodzi 66-72l... zasięg w lato to ok 650-700lkm przy instalacji 2 gen. ok pół bagażnika zajęte. zapas ledwo wychodzi... jest super... tankowanie w okolicach 200zł ale mina gościa którego ręka boli od trzymania przycisku nalewaka jak mi tankuje bezcenna... bagażnik mi nie potrzebny ale w razie potrzeby coś się tam zmieści więc naprawdę polecam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Chodzi o B4 sedana

Obecnie mam butle 80l walcowa ale niestety konczy sie jej waznosc i zastanawialem sie nad butla toroidalna zamiast kolka zapasowego, stad moje pytanie

Jaka najwieksza butla tam wejdzie i bedzie wystawac tak jak kolo zapasowe pelno wymiarowe??

Chodzi o wszystkie wymiary: litrarz, wysokosc oraz srednice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o toroidalną to wchodzi tam 44 litrowa, czyli realnie gazu wlejesz ~ 38 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam walec za siedzeniami 65l realnie wchodzi 54l. miejsca na bagaż też jest jeszcze sporo. w wakacje udało mi się zrobić 530km na butli, po mieście jest to 450 km. Każdemu polecam kto jeździ w trasy i nie lubi zbyt często zjeżdżać na stacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butla w kole 650x270 - 70l, gazu wchodzi jakieś 52-54l i to cieszy :) i że jeszcze taki tani :)

Butla nieco wystaje jakieś 3 cm, ale ładna rzeźba w pokrywie koła zapasowego i w dywaniku i wygląda super, przy pełnej funkcjonalności bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
70l, gazu wchodzi jakieś 52-54l
Minimum powinno wchodzić 56l a jak by doregulować to spokojnie bez obaw można by lać 60-65l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał chrupek1981

70l, gazu wchodzi jakieś 52-54l

 

Minimum powinno wchodzić 56l a jak by doregulować to spokojnie bez obaw można by lać 60-65l

 

A przepraszam, policzyłem na paragonach ze stacji i faktycznie wychodzi 56l.

Za tydzień jade na przegląd do gazownika to może mu powiem coby jakoś ustawił żeby więcej tego gazu weszło.

Edytowane przez chrupek1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gazownik ci nie będzie pewnie chciał tego zrobić bo powie że to nie zgodne z przepisami, ja mam butlę 60l i wchodzi mi 56l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gazownik ci nie będzie pewnie chciał tego zrobić bo powie że to nie zgodne z przepisami, ja mam butlę 60l i wchodzi mi 56l

 

To w jaki inny sposób można to wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samemu demontując wielozawór i odpowiednio podginając pływak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 kombi - jakich wymiarow i jakiej pojemnosci macie butle w kole zap.?

 

Wiekszosc proponuje mi 55l, ale i tez byla mowa o 60L w zaleznosci od firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Passat B5 kombi - jakich wymiarow i jakiej pojemnosci macie butle w kole zap.?

 

Wiekszosc proponuje mi 55l, ale i tez byla mowa o 60L w zaleznosci od firmy.

W moim sedanie mam 60L firmy ''Irene''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności