Skocz do zawartości
Gość radosss

Jaka największa butla do bagażnika???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radosss

witam

szukałem, ale znalazłem tylko odnośnie butli na gaz w miejsce koła. Mnie interesuje duża butla- do bagaznika b4 kombi. Jakie macie, i jaka tam wejdzie największa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cieslo

U mnie siedzi 70 lub 80. Można by wsadził większą pod warunkem, że jest trochę dłuższa. Jeśli byłaby szersza to wtedy nie było by dojścia do koła zapasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki-byk

Mam B5 1,8 20V z 97r sedan z butlą 90l (72l Gazu). Zamontowaną od koła do koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie siedzi 70 lub 80. Można by wsadził większą pod warunkem, że jest trochę dłuższa. Jeśli byłaby szersza to wtedy nie było by dojścia do koła zapasowego.

 

a jaka masz srednice??

wlasnie zastanawiam sie nad instalacja.

nie rozumie po co ludki zakladaja butle toroidalna skoro zapasowka wala sie po bagazniku??

bagaznik jest strasznie dlugi (B5 3B sedan). myslalem zeby zamontowac butle walcowa - zaraz zamontowana za oparciem. srednica butli to 270mm, dlugosc - 1070mm. pojemnosc 55L.

 

musze sprawdzic czy wogole sie zmiesci (tylko miarke posilem):)

 

jesli nie to mniejsza, 270mm x 977 poj. 50L.

 

chodzi mi o to zeby byla jak najwezsza ale na calej dlugosc- bo bagaznik gleboki..

 

http://www.agcentrum.com.pl/?d=50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumie po co ludki zakladaja butle toroidalna skoro zapasowka wala sie po bagazniku??

 

sam się nad tym zastanaiwałem ale jak sam piszesz butle poza kołem to 50 - 55 litrów (jak wstawisz 90 litrów to inna rozmowa) a efektywnie gazu wejdzie jeszcze mniej. Efektywna pojemność butli w kole to 40 litrów:

i co zyskujesz - zasięg większy o 50 - 80 km - bez sensu.

 

A tak wozisz koło w pokrowcu z rzepem koło leży i nie przeszkadza, nie przemieszcza się. Bagażnik masz funckonalny, korzystasz z wneki na narty albo kładziesz oparcie i jedziesz na wakacje. Jak koło mnie wkurza to wyrzucam je i zostawiam w piwnicy, po co mi koło zapasowe ? kiedy ostatni raz złapałem gumę ? mam asistance i w razie czego zawiązą mnie gdzie chcę. Nie mam asistance - co za problem, w mBanku można wykupić na miesiąc za 6 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak wozisz koło w pokrowcu z rzepem koło leży i nie przeszkadza, nie przemieszcza się. Bagażnik masz funckonalny, korzystasz z wneki na narty albo kładziesz oparcie i jedziesz na wakacje. Jak koło mnie wkurza to wyrzucam je i zostawiam w piwnicy, po co mi koło zapasowe ? kiedy ostatni raz złapałem gumę ? mam asistance i w razie czego zawiązą mnie gdzie chcę. Nie mam asistance - co za problem, w mBanku można wykupić na miesiąc za 6 zł.

 

ciekawy jestem jaka jest roznica ceny miedzy zbiornikiem w kole i walcowym. jeszcze doliczyc pokrowiec i dzikie oplaty za asistance.

a co resza ludzi na to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens kupowania kombi i od razu zabierania mu 1/3 bagaznika juz wole miec w kole butle a jak chce przewiezc lodówke czy cos wiekszego skladam siedzenia (butla mi nie zajmuje miejsca) kolo zapasowe wywalam za siedzenia przednie albo stawiam gdzies w wolnym miejscu kolo lodówki czy gdziekolwiek i wioze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest sens kupowania kombi i od razu zabierania mu 1/3 bagaznika juz wole miec w kole butle a jak chce przewiezc lodówke czy cos wiekszego skladam siedzenia (butla mi nie zajmuje miejsca) kolo zapasowe wywalam za siedzenia przednie albo stawiam gdzies w wolnym miejscu kolo lodówki czy gdziekolwiek i wioz

 

Kombi??? ja pisze o sedanie (w/w)

Panowie lodówka??? co to za argument?? zaraz ktos napisze ze bedzie przewozil zyrafe i dwa slonie :)

a moze kolo wejdzie na sztorc?? ktos probowal?? wtedy kolo jest przy sciance np. kolo apteczki, i nie zajmuje miejsca tak duzo. bagaznik troche wezszy.

Edytowane przez meski13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena instalacji nie była warunkowana rodzajem zbiornika, pokrowiec na koło dostałem gratis - nawet o niego nie pytałem, poprostu dostałem.

 

Róznica jest taka, albo w bagażniku wala się kolo ktore zawsze możesz wyjąć albo w bazniku wala sie zbiornik którego nie wyjmiesz.

 

miesiąc temu miałem ten sam dylemat, chciałem jak najwiekszy zbiornik lpg ale passat to nie ford scorpio gdzie wchodzi butla 90 litrów :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumie po co ludki zakladaja butle toroidalna skoro zapasowka wala sie po bagazniku??

Sorki, nie kumam, a gdzie ma się zapasówka walać? Na dachu? Są na świecie ludzie, którzy potrzebują przewieźć od czasu do czasu coś sporego i dłuuuugiego. Butla za siedzeniem ich ogranicza (wiem coś o tym, mam taką: 65l - wchodzi ok 55l) więc biorą toroidalną a zapasówkę wożą na wszelki wypadek. Jak ktoś jest luzak to wywala zapasówkę + ew. kupuje spay - o ile to w ogóle działa - na wypadek kapcia i jakoś sobie jeździ.

 

po co mi koło zapasowe ? kiedy ostatni raz złapałem gumę ? mam asistance i w razie czego zawiązą mnie gdzie chcę. Nie mam asistance - co za problem, w mBanku można wykupić na miesiąc za 6 zł.

 

Ja też jeździłem dobrych kilka lat bez "złapania gumy" a potem nagle w miesiącu 2 razy gwoźdź - raz na wyjeździe w Gdańsku, raz u siebie. Od tamtej pory 5 lat spokój. Jakbym gdzieś w głuszy złapał gumę to wolałbym założyć samemu choćby dojazdówkę w kwadrans i jechać dalej niż korzystać z asistance i czekać na "pana Józia" który po drodze załatwi kilka spraw u znajomych w okolicy ;) Assistance mam do OC ale oponę to sam wymieniam.

 

A co do pojemności butli to myślę, że 500-600 km (67, wchodzi 55) przejechane na zbiorniku to nie jest mało ale jak ktoś chce może wkładać większy. Tu już każdy kalkuluje osobiście co mu pasuje i jak często lubi tankować. Na informację, ze przy toroidalnym musiałbym tankować 2x częściej (nie wiem nawet jaka tam u mnie max wejdzie zamiast zapasu) to wybrałem walec i jest ok.

 

A co do kolegi z 90litrami to szacuneczek ;) Jak to tam weszło to ja nie wiem. Bagażnik cosik się chyba mały zrobił bo na szerokość wiele się zrobić nie da.

Edytowane przez kaszanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kombi i zamontowaną butlę w kole chyba 55l (wchodzi 48-49l). Zapasówki nie wożę tylko ori zestaw naprawczy VW. Kiedy jadę daleko biorę zapasówkę do bagaznika. Nie miałem jeszcze kapcia w pasku, ale w innym aucie tak i spray ze stacji benzynowej zadziałał idealnie, więc ten z VW myślę że także zadziała. A miejsce w bagażniku zawsze się przydaje.

Edytowane przez ratmed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie tez mialem butle za siedzeniem, montowal ja jeszcze poprzedni wlasciciel. Mialem kilka sytuacji w ktorych przydaloby sie przewieźć kilka dluzszych rzeczy ale butla na drodze i klops. Ja osobiscie w 2 autach montowalem butle w kole, wydaje mi sie , ze tak jest praktyczniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kombi to tylko butla w miejsce na zapas... a zapas w pokrowiec. Zawsze można go wyciągnąć - a jak masz jakieś gabaryty do przewiezienia - to zapas za siedzenie kierowcy i fotele rozkładasz jak ta lala. Przy wyjeździe na wakacje i pełnym bagażniku zawsze możesz zapasówkę postawić w pion. Takie moje zdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie w b4 ale w B5 3B kombi mam butle 68L. Trzeba tylko wyciagnąć ta plastikową przykrywke koła zapasowego. Butla to irene 630x270. Nic nie wystaje butla na równo z podlogą.

 

Mam napęd na jedną oś ale podobno w czterołapie wchodzi nawet 650x270 czyli 73L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sedanie miałem butlę 70l, zajmowała całą przestrzeń za siedzeniami. Jakbym beczkę woził. Po jakimś czasie wywaliłem i mam normalnie w miejscu koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie zamontowany walec 40.l po stronie paazera doskonała przeciwwaga dla kierowcy ,zabiera mało miejsca ,koło nie lata po bagazniku (przy ostrzejszej jezdzie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka wymiana butliu bo ważnośc sie kończy a mam 45l w kole zapasowym i teraz pytanie jaka najwieksza butla wejdzie w koło zapasowe bo u kolegi byla 47l ale gazownicy sie kłucą że taka nie wejdzie

auto to b3 kombi a silnik mało nie pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W poniedziałek zakładam LPG w moim V5. Firma z Poznania http://www.autogaz.w.poznaniu.pl/ instalacja AUTRONIC.Może ktoś wie coś na temat tej instalacji, jaką max największą butle idzie władować do passka w sedanie B5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chrzanu
Rozumiem że ma być tanio z tego co widzę, i mówimy tu o sekwenci a nie o zwykłym gazie mam nadzieje, lepiej zgłoś się do tej firmy

http://www.pitec.pl/

Mogę ich polecić z czystym sumieniem , znają się na rzeczy, a drugie pytanie jak rozrząd wygląda w silniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A http://www.autogaz.w.poznaniu.pl/ co o nich wiadomo, auto już stoi u nich ale jeszcze mogę to odwołać ? Chodzi mi o instalację w miarę tanią i dobrą. Facet z http://www.autogaz.w.poznaniu.pl/ mówi że nie ma problemu z tym AUTRONIC, jest to sekwencja w pełni zautomatyzowana, natomiast jak wspomniałem o STAGu to mówił że nie poleca bo to polska instalacja ???? Każdy ma swoje opinie i doświadczenia, zakładał już instalację na takim silniku tylko że w VW Bora. Warsztat nie robi wrażenia ale może robią dobrze ?

 

Rozrząd jest na łańcuszku tak więc bezobsługowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności