Skocz do zawartości
przybora

Domykanie szyb - VW Passat B5 z pilota.

Rekomendowane odpowiedzi

Prosty schemacik dzięki któremu możemy zamykać szyby + szyberdach z pilota nie przytrzymując przycisku zamykania.

 

Działa na 100% jeśli macie domykanie szyb z kluczyka (przytrzymanie klucza przy zamykaniu).

 

Układ montujemy do kabelków przy wtyczce modułu centralnego zamka w drzwiach kierowcy.

 

Numery pinów i kolory kabli są z mojego passata B5 99r moduł komfortu: 1J1959801D

 

Angest

 

 

 

schemat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne, skąd masz schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podłączałeś ten schemat do siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem to u mnie w aucie. Rozebrałem i stąd mam schemat. U mnie działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zauwazyłem że te szyby nie zawsze od pierwszego razu chcą się otwierać/zamykać. czasem trzeba np. auto otworzyć zamknąć otworzyć i dopiero zadzała a czasem nie, i jeszce po takich próbach przestawiał mi się automatycznie fotel kierowcy, ale może to przez to ze wziąłem drugi kluczyk, (myslałem ze bateria w pierwszym słba) i być może z tym kluczykiem była ustawiona pamięć fotela 2 i dlatego sie przestawiał na 2 kierowce, jak ustawiłem na tym kluczyku na pamieci 2 moja ustawienia to już się nie przestawia, ot taka ciekawostka modułu komfortu że każdy kluczyk pod innego kierowce :)

Ale na obydwu kluczykach otwieranie szyb nie działa od razu tylko czasem trzeba pokombinować tez tak macie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie do tematu, widzialem na YT ze ten czeski programik dziala, lecz niestety u mnie pokazuje taki blad :

szybyx.jpg

Passsat 2000R B5 modul komfortu 1J0 959 799 AH

 

jesli ktos mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac to prosze o odpowiedz.

pozdrawiam

 

 

z tłumacza wynika ze komunikat to :

 

Funkcja aktywacji nie jest jeszcze obsługiwana dla tego komfortu model systemu sterowania.

 

ale czytalem ze ten modul jest obslugiwany

 

EDIT:

 

Wypróbowałem cos co przeczytalem na forum mianowicie kiedy przekrece kluczyk w drziach i przytrzymam w pozycji zamkniety to szyby sie domykaja a jak w pozycji otwarty to szyby sie pouszczaja, wiec pytanie czy moge uaktywnic domykanie szyb z pilota czy nie ?

Prosze o pomoc

Edytowane przez slowik84
Dodatkowe info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam z tego co się orientuje to ten czeski program działa na autach powyżej 2000 roku. W moim też nie zadziałał ( zadziałał natomiast u ojca 1,9 tdi AWX 2004r)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podepne sie do tematu, widzialem na YT ze ten czeski programik dziala, lecz niestety u mnie pokazuje taki blad :

szybyx.jpg

Passsat 2000R B5 modul komfortu 1J0 959 799 AH

 

jesli ktos mial podobny problem i udalo mu sie go rozwiazac to prosze o odpowiedz.

pozdrawiam

 

 

z tłumacza wynika ze komunikat to :

 

Funkcja aktywacji nie jest jeszcze obsługiwana dla tego komfortu model systemu sterowania.

 

ale czytalem ze ten modul jest obslugiwany

 

EDIT:

 

Wypróbowałem cos co przeczytalem na forum mianowicie kiedy przekrece kluczyk w drziach i przytrzymam w pozycji zamkniety to szyby sie domykaja a jak w pozycji otwarty to szyby sie pouszczaja, wiec pytanie czy moge uaktywnic domykanie szyb z pilota czy nie ?

Prosze o pomoc

 

Możesz uaktywnić domykanie szyb z pilota. TUTAJ masz wszystko opisane krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

podepnę się pod temat :)

posiadam centralkę w pilocie (B5 97r) ale szyby domykają się tylko po przekręceniu kluczyka

w ogóle nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tym modułem komfortu bo dopiero zaczynam przygodę z passatem

ale znalazłem coś takiego na allegro http://moto.allegro.pl/domykanie-szyb-vw-passat-b5-tuning-hit-i2560411117.html

co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze, że chyba nie ma sensu się szarpać z tym domykaniem :) ja przynajmniej sobie zrobiłem to 3 lata temu tym Czeskim programem i nie wiem czy użyłem tej funkcji z 5 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że często bym z tego korzystał bo jak jeżdżę po mieście to wolę uchylić sobie szybę niż na klimie jechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja myślę że często bym z tego korzystał bo jak jeżdżę po mieście to wolę uchylić sobie szybę niż na klimie jechać

 

W trakcie jazdy uzywac pilota zeby uchylic sobie okna??? Prawdopodobnie wczesniej wylaczysz samochod niz otworzysz okno. Praktyczniejsze i latwiejsze do wyjonania bedzie poprostu uzycie przycisku na drzwiach.

Ja uzywam tego tylko w lecie kiedy black magic sie nagrzeje na parkingu i trzeba opuscic pary zanim wsiadziesz. Ale prawda jest ze to tylko na show bo predzej czy pozniej przejdzie ci ochota na stanie w miare blisko zeby uchylic albo domknac szybke.. Lepszym rozwiazaniem bedzie zdalne odpalanie paska w zimie a zeby sie rozgrzal zanim wsiadziez za to chyba go bardziej pokochasz. Troche drozsze ale to robi robote.. Miski ktorzy skrabia szyby w zimie beda Cie chcieli spalic jak bedziesz wsiadal do cieplutkiego rozmarznietego skorkowanca no i ten szyderczy usmieszek na twarzy jak sie beda patrzec na ciebie z kopara do ziemi. Hahaha nie moge tego zapomniec...hahaha Mi sie przydaje jak cholera.. I to polecam na dobry poczatek...

Edytowane przez daniel.s21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trakcie jazdy uzywac pilota zeby uchylic sobie okna???
Myślę Daniel, że nie zrozumiałeś Kol. Mariusza... Chodziło tu raczej o to, że podczas jazdy ma przeważnie uchyloną szybę i funkcja ich zamkniecia z pilota byłaby mu bardzo przydatna.
Lepszym rozwiazaniem bedzie zdalne odpalanie paska w zimie a zeby sie rozgrzal
W jaki sposób masz to zrealizowane, bo żeby uruchomić silnik trzeba zbliżyć kluczyk(transponder) do stacyjki, immobilizer rozpoznaje właściwy klucz ?

Aby takie urządzenie mogło działać trzeba :

- od niewidocznej strony stacyjki przymocować/podkleić (!) drugi, zapasowy kluczyk lub sam transpoder Nierozsądne !

 

-wyłaczyć na stałe immo Nierozsądne !

 

posiadam centralkę w pilocie (B5 97r) ale szyby domykają się tylko po przekręceniu kluczyka

w ogóle nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tym modułem komfortu bo dopiero zaczynam przygodę z passatem

ale znalazłem coś takiego na allegro http://moto.allegro.pl/domykanie-szy...560411117.html

co o tym myślicie ?

Tak, możesz to kupić lub wykonać ze schematu podanego w pierwszym poście.

Jest to rozwiązanie o tyle lepsze od orginalnego, iż aby domknąć szyby, nie trzeba przytrzymywać przycisku pilota- naciskasz raz, zamek się zamyka, a szyby wędrują do góry.

Jest jeszcze jeden aspekt - otwierając auto szyby się nie opuszczają.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie transponder jest pod obudowa stacyjki. Nie ma znaczenia bo jak samochod jest zamkniety to i alarm jest uzbrojony a urzadzenie zdalne jest podpiete rownolegle do kluczyka i odpalanie jest z pilota albo na przycisk start na konsoli jak w civic-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie jest to lepsze rozwiązanie, mnie głównie wkurzał słaby zasięg pilota, jak z dalsza próbowałem dosuwać szyby to przerywało mi w trakcie bo zasięg pilot tracił. A wiadomo, żeby domknąć, trzeba chwile przytrzymać i tak jak osioł stałem nieraz i trzymałem guzik. Prościej było podejść i domknąć za pomocą zamka kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepszym rozwiazaniem bedzie zdalne odpalanie paska w zimie a zeby sie rozgrzal zanim wsiadziez za to chyba go bardziej pokochasz. Troche drozsze ale to robi robote

serio masz kluczyk pod stacyjka ? sam montowales ten bajer?? czy to cos takiego ??

http://allegro.pl/zdalne-odpalanie-pilotem-starter-atest-fvat-w-wa-i2582272829.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze Panowie pomyliłem się bo zamiast napisać że posiadam centralkę w kluczyku WV to napisałem że w pilocie %-)

ma to jakieś większe znaczenie ?

 

tomnik

niestety takie schematy dla mnie to czarna magia, nigdy ich nie rozumiałem i nie rozumiem :P

więc najwygodniej by mi było kupić takie coś jak w w/w przeze mnie linku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze Panowie pomyliłem się bo zamiast napisać że posiadam centralkę w kluczyku WV to napisałem że w pilocie %-)

ma to jakieś większe znaczenie ?

To znaczy, że nie posiadsz pilotów, czyli auto nie ma funkcji zdalnego sterowania .

Rozwiązaniem jest montaż urządzenia sterowania bezprzewodowego. Tu masz dwie opcje :

-centralka musi mieć możliwość(opcje) ustawienia długiego(najkrótszy to około 10s) sygnału zamknięcia, sygnal otwarcia ma być krótki, powiedziałbym standardowy dla tego typu urządzeń

-montujesz centralkę bez opcji ustawienia długiego impulsu zamknięcia ale dokładasz do tego moduł z linku, który podałeś

 

PS Ten moduł z linku przedłuża tylko impuls, który to dłuższy właśnie, potrzebny jest do zamknięcia szyb. Nie jest zdalnym(bezprzewodowym) sterowaniem.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli muszę zamontować centralkę z pilota ? czy znajdę gdzieś sam sterownik żeby go zamontować i mieć domykanie szyb w kluczyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności