Skocz do zawartości
przybora

Domykanie szyb - VW Passat B5 z pilota.

Rekomendowane odpowiedzi

A jest ktoś z Wawy kto mógłby aktywować tą spoko opcję w B5 1999 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 99 tego chyba nie da się aktywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktos cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo w golfie z tego roku śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 99 tego chyba nie da się aktywować.

 

Da się, tylko nie tym programem.VDC pro i kabel na RS232.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da się, tylko nie tym programem.VDC pro i kabel na RS232.

 

Dokładnie tak ale z małym zastrzeżeniem, jak chce się dopisać kolejny klucz do modułu komfortu (po tej zmianie w module) to trzeba zresetować do ustawień fabrycznych, inaczej nie pozwala (reset->save vag comem) i potem znów zmienić komórki pamięci VDS pro i kabel rs232

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://www.motordiag.cz/mkm ten program działa tylko z modułami komfortu które są po canie czyli 2000 r. +

wszystkie starsze po kline muszą przez VDS pro i kabel rs232 ( chyba że ktoś w samochodzie zmieniał na nowszy moduł komfortu)

 

http://www.cardiagnostics.be/-now/VAS%205052_bestanden/Windows%20roll%20up%20with%20VDS.htm - opis co i jak z VDS

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

podpowie ktos cos??

Nie powinno Ci nic wyskoczyć tu masz obrazek z aktywowania, zaznaczone co pokolei klikać w oknie aktywacyjnym, a później w w oknie programu w górnym prawym rogu powinno pisać registred

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez janekg16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDS nie połączy się z kablem pod usb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VDS nie połączy się z kablem pod usb?

Niestety nie kupiłem kabel rs232 + adapter COM-USB ale nic nie wyszło z tego, wziąłem starego pceta z COM i do auta z przedłużaczem i monitorem no i klawiatura

 

aaa i kabel musi być na układzie MAX232 inny może nie zadziałać, będzie łączyć w nieskończoność (kupowałem na viaken.pl, ale już jest nie dostępny tam)

allegro - http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-com-high-speed-max-232-polski-i6295454249.html

tu jest jakiś tańszy i nawet od viaken ale nie piszą czy na max232 - http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-rs232-kkl-we-wtyku-obd-i5030236379.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający napisał że kabel jest na max232 więc kupiłem.

Zobaczymy czy będzie działać jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek jak w opisie (kombi). Moduł komfortu 1C0 959 799 B kodowanie 0258. Cztery elektryczne szyby, domykanie działa z kluczyka (scyzoryk). Motordiag-em nie da rady aktywować domykania szyb z pilota (łączy się mogę sprawdzać inne opcje). Pytanie czy da się aktywować domykanie z pilota jakimś programem pod windows - posiadam obecnie VCDS -lite 1.2 i polski Vag 4.9? Wiem że można to zrobić VCD pro, ale nie mam możliwości skorzystać z niego. I pytanie dodatkowe - czy Motordiag można jeszcze zarejestrować na stronie - próbowałem kilka razy i kod nie przychodzi? I od razu drugie, czy w wersji niezarejestrowanej po odczekaniu tych 15 sekund i uruchomieniu go jest aktywna opcja domykania szyb?

Edytowane przez Artur_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy jest możliwość zmiany czasu po jakim szyby się otwierają? Bo u mnie jest tak że jak otwieram drzwi z kluczyka to po chwili dosłownie przytrxymania wszystkie szyby się otwierają. Czy gdzieś się zmienia ta długość "impulsu" że tak to nazwę?

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z wawy nie chciałby mi aktywować zamykania szyb z pilota :)? Passat z 2000r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Przekotłowałem całe forum i nie znalazlem tego co potrzebuje. Opisze swoj problem.

Passat b5 98r. 1,6 AHL, dwie przednie szyby w elektryce jak przytrzymam kluczyk lewo prawo to sie zamykaja/ otwieraja. Auto nie posiadało fabrycznie pilota, został zalożony alarm iles lat temu przez ojca i działa wszystko oprocz domkniecia szyb( po zamknieciu ida ze 2 cm w góre i stop) sygnal sterujacy z alarmu ustawiony na maxa. Z tego co wyczytałem nie da rady przprogramowac bo rocznik ponizej <<2000.

Chodzi mi o to aby szyby zamykały sie same po kazdym uzbrojeniu alarmu.

Dokupiłem taki moduł:

 

http://kaboauto.pl/modul-domykania-2-szyb-carprotect-maxicar-p-375.html

 

MIałem taki sam w adui 80 ząłożyłem go sami działał az miło a tu nie mam za bardzo pojęcia jak to zrobić poniewaz tam cały prad szedl przez włacznik szyby a tu jest inaczej.

Teraz pytanie jak to podłączyc albo jakiś inny pomysł. MOduł który pokazałem testowałem 3 lata w audi i działał super (żona czesto zostawia otwarte okno).

Jakies pomysły??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebował bym instrukcję jak zrobić domykanie szyb z pilota do passata b5,posiadam program VCDS lite,może pomożesz w temacie...z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam potrzebował bym instrukcję jak zrobić domykanie szyb z pilota do passata b5,posiadam program VCDS lite,może pomożesz w temacie...z góry dzięki

Jeśli auto z profilu,to tu masz jak zrobić czeskim programem http://forum.vw-passat.pl/threads/1128-Domykanie-szyb-z-pilota-(Modu%C5%82-Komfortu) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie domykanie ale zauważyłem ciekawą rzecz. Pilotem auto otwieram z naprawdę daleka ale żeby ruszyć szyby to już muszę stać parę metrów przy aucie. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, żeby otworzyć szyby trzeba mieć pilota przy samym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu tak się dzieje.  Czyżby auto miało kilka odbiorników sygnału i ten od szyb ma krótszy zasięg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden odbiornik pilota. Naciskając guzik na pilocie wysyłamy impulsy radiowe tak długo jak trzymamy guzik.  Różnica wynika z tego, że do otwarcia/zamknięcia drzwi wystarczy jeden impuls z pilota, a do sterowania szybami potrzebna jest cała, nieprzerwana seria impulsów.

Gdy stoimy w dalszej odległości od auta, sygnał radiowy docierający do odbiornika jest słabszy i często zakłucony więc sterownik nie interpretuje tego jako jedną serię (dłuższe podtrzymanie guzika) tylko kilka mniejszych i dlatego nie reaguje. 

Tak miałem w B5 i tak samo działa to w B7. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności