Skocz do zawartości
Gość koko72

Passat B6 3C po przeglądzie 60tys

Rekomendowane odpowiedzi

Gość koko72

Witam

Jestem po przeglądzie 60tys. koszt 1100 zł z wymiana wycieraczek (130zł).

 

Musze powiedzieć iż rozwiał on parę mitów poruszanych na forum i tak :

 

Sprawa porysowanych tarcz hamulcowych ( tracze porysowane od strony wewnętrznej)

Wg serwisu i to mimo osiewanej ostatnio na spocie teorii, wydaje się prawdą są to kamienie z polskiej drogi. Otóż pod przednim zderzakiem znajdują się tunele doprowadzające powietrze chłodzące do tarcz, nie posiadają one jednak żadnego zabezpieczenia (siatki osłony itp.) i powoduje to wciąganie różnych rzeczy i rzucanie bezpośrednio na tarcze, W wersjach z słabszymi silnikami vw pozwolił zamontować osłony, tu podobno serwis nie może, gdyż przegrzewają się hamulce. Sprawa dziwna wg mnie jest to bubel konstrukcyjny.

 

Nurtujące mnie stuki w zimnym silniku i ich zanik po rozgrzaniu, to awaria sprzęgła dwumasowego. Trochę z tym powalczyłem, nagrywałem zgłaszałem aż pozostawiłem auto na 2 dni serwisie i zatwierdzono jego wymiane. Teoria serwisu – zbyt sportowa jazda autem.

 

Najgorsze jednak to rodzaj „oszustwa” jakie uprawia serwis, na zgłoszenie stuków w zawieszeniu ( auto ma przejechane 60tys)i ściągania na jedna stronę, kazano mi zapłacić za zbieżność, mino iż wymieniono wszystkie „cztery gumy” na wahaczach!, na moja sugestie iż zbieżność i tak musieli by, wykonać po wymianie gum, stwierdzono iż była ona potrzebna do dokonania diagnozy !!! To już bandytyzm !! W nagrodę wręczono mi nic nie mówiący wydruk z geometrii przed i po, a na prośbę analizy tego, nikt mi nie potrafił nic powiedzieć bo różnice przed i po były niewielkie. ( ogólnie hała na maxa)! Koszt taki pokrywa vw tylko do 5tys i jest to wpisane w gwarancji. Ponieważ byłem nieustępliwy dopuszczono mnie do auta na podnośniku i pan mechanik „ breszką zademonstrował mi uszkodzenia gum wahaczy. Niestety nieodzowna breszka nie wyglądała na specjalistyczny przyrząd do geometrii, to i tak wciśnięto mi zapłatę 240 !!!! zł za badanie zbieżności !!! To skandal i nic nie pomogło tłumaczenie w serwisie iż nie zwraca vw za takie badanie i że to przesympatyczny Pan z serwisu będzie musiał ponieść koszty jeżeli ja za to nie zapłacę !!! Uważam to za OSZUSTWO i rodzaj rekompensaty kosztów serwisu wkalkulowany przy wymianie gum!

 

Sprawę stuków w klimatyzacji niestety pomimo końca kwietnia ( miało być w marcu) vw nie rozwiązał jeszcze, ale z opinii Pana serwisanta szykuje się następna akcja serwisowa i może wtedy !!!

 

Ogólnie po wymianie gum, znikły szumy i stuki z gum (jest ciszej i lepiej się prowadzi)

Dodam że koszt takiej gumy to < 50zł.

Podsumowując „psuć się to będzie, jeżeli części robi się w CHINACH” słowa pana Serwisanta.

 

Powodzonka i szerokiej drogi (bez dziur „może po EURO”) wszystkim użytkownikom forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies foty tych gum ?

I miejce lokalizacji w samochodzie ?

 

pozdr,

TC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly145

Jeszcze niedawno VW zwracał za geometrię dla serwisu po wymianie przednich tulejek wahaczy a teraz według Vw po wymianie gum geometria się nie zmienia co jest nieprawdą , tylko po wymianie tylnych gum nie trzeba robić geometrii więc właściciele b6 nie mają wyboru i płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koko72

ODP dla TC

Są to tuleje trzymające wahacz przedni 4szt po dwie na wahacz.

Niestety nie mam fotki, może zrobię za 3-4 dni bo będę z kołem i jak nie zapomnę aparatu to ci wyśle. Objawy to stuki, ale przy pokonywaniu jakiś nierówności, na niedziurawej drodze niezauważalne. ( z tym będzie problem, w serwisie trochę tego wymienili juz)

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności