Skocz do zawartości
robert0

Przekaznik klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

tak , ma taki przekaznik po lewej stronie

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=9EOEphKdLKlP0M&tbnid=RrPmd6QjhICBZM:&ved=&url=http%3A%2F%2Ftablica.pl%2Foferta%2Fprzekaznik-wentylatorow-passat-b4-b3-CID5-ID2LtbF.html&ei=YoHUUZ-UEoG1O9OGgOAJ&bvm=bv.48705608,d.ZWU&psig=AFQjCNFV2KY6T7ZUA8LvLOfnJIZ6fxLiUw&ust=1372967650598315

 

a te czujniki to dla przypomnienia znajdując sie pod filtrem powietrza czy na tym jednym z dwoch zaworkow na przewowdzie aluminiowym jak pokazane jest w linku nizej?, bo gdzieś to czytalem ale zgubilem ten temat na forum, ewentualnie prosze o link.

 

 

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=MLy86UyNb1OuiM&tbnid=cMpowJBDFHGdOM:&ved=&url=http%3A%2F%2Fposzukaj.elektroda.pl%2Fszukaj%2Cciśnienie-klimatyzacji%2C120.html&ei=dIXUUZrRG4bkOsKdgeAN&bvm=bv.48705608,d.ZWU&psig=AFQjCNFeSb3JbPbMgY0sz67lAezrHWktYw&ust=1372968693012541

 

ps, ja ma te dwa zaworki ale nie mam na nim takiego czegos, tylko dwa czarne kapturki.

Edytowane przez Matt214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te czujniki

które czujniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pisalo cos na innych postach ze jeszcze jakies czujniki mam sprawdzic? nie mam pojecia, nie znam sie za bardzo .

 

ps. o jakie czynniki ci chodzi --> plyn, gaz ?, bo zapomnialem wczesniej dopisac

Edytowane przez Matt214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjechać do kogoś kto nabija klimę, sprawdzi Ci czy masz czynnik w układzie, sprawdzi szczelność i prawdopodobnie nabije. Jak nie masz o tym pojęcia to jedź do fachowca bo samemu będzie Ci ciężko wszystko sprawdzić.. Chyba że chcesz sam to pytaj, spróbuję Ci podpowiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no myslalem o fachowcu ale u mnie nie mam takich i sprawdzonych .

Jesli bys mogl to jakos podpowiedz bym prosil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć korki zaślepiające króćce od nabijania klimy, masz je przy podszybiu pasażera, są tam a'la zaworki jak w kołach, naciśnij jeden i jak będzie "ssyk" to czynnik-freon masz, jak nie to nie ma co dalej się rozpisywać.

No może jeszcze (nawet jak nie ma freonu) rozłącz wtyczkę od czujnika ciśnienia-presostatu który jest na rurce na prawym nadkolu, włącz zapłon + pierwszy bieg wentylatorów i włącz klimę-przycisk AC i zmostkuj we wtyczce po dwa zewnętrzne, powinno pstryknąć sprzęgło na kompresorze a na dwóch pozostałych powinien sie włączyć drugi bieg wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, spróbuje ostrożnie to porobić, dam znać wkrótce :)

Edytowane przez Matt214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku, o to moje objawy po sprawdzeniu

 

1-sze sprawdziłem te kurki , wciskałem w jednym i drugim tę kuleczkę i nic nie syczało (tam była jakaś w środku gumka, membrana czy co? balem sie to przebić.

2. wpiąłem sie w czujnik i faktycznie przy 1-szym mostkowaniu (1szy bieg) coś pstryknęło i włączyły się wolno wentylatory, a na drugim mostku - szybko (2gi bieg)

3. potem podpiąłem czujnik do węża , włączyłem AC na zapłonie i nic się nie działo. nic nie pstrykało

 

Czy to oznacza ze musi byc nabite żeby cokolwiek ruszyło i była klima? oraz ile kosztuje nabicie ze sprawdzeniem szczelności? tak na oko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to oznacza ze musi byc nabite

wszystko na to wskazuje że nie masz czynnika w układzie.

 

oraz ile kosztuje nabicie ze sprawdzeniem szczelności? tak na oko

ja płaciłem 130 zł. nabicie ze sprawdzeniem. Jak nie jesteś pewny szczelności to podjedź no właśnie... Tak patrzę w Twój opis... Do Jacu6x6, spec od klimy jakich mało w mieszka niedaleko bo w Sandomierzu. Pisz do niego PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko na to wskazuje że nie masz czynnika w układzie.

 

i myslisz ze dlatego jak klikam AC to nic sie nie zalacza, nie pyka?

 

ps. napisze do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i myslisz ze dlatego jak klikam AC to nic sie nie zalacza, nie pyka?

ja nie myślę, ja to wiem ;) bez czynnika nie załączy Ci się klima. Na 99% po nabiciu klima zacznie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki z góry za pomoc, odezwę sie po diagnostyce u osoby zajmującymi sie klimami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odezwę sie po diagnostyce u osoby

Bankowo skraplacz-chłodnica do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do Jacu6x6, spec od klimy jakich mało w mieszka niedaleko bo w Sandomierzu. Pisz do niego PW.

 

Żeby jasne było moja firma mieści się 600 m od tablicy tarnobrzeg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli dobrze zrozumiałem to piny 1 i 4 po zwarciu powinno włączyć się sprzęgło i wentylatory a po połączeniu 2 i 3 pinu włączą się wentylatory.

to u mnie po 1.4 włączają sie wentylatory lecz nie sprężarka a po 2 i 3 nie ma wcale żadnej reakcji.

gdzie szukać by sprężarka chciała się załączać??

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj spreżarkę podłączyć bezpośrednio do aku - na właczonym silniku oczywiscie. I zobacz czy wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba na włączonym silniku bo elektromagnes słychać jak się załącza na krótko do aku lecz na włączonym tez sprawdzałem. sprężarka jest sprawna

mam climatronica z vr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nie załączała mi się klima, przyczyna był spalony bezpiecznik w komorze silnika, ten przy sterowniku wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta blacha przykręcona na dwie śrubki?? jest cała kurde no nie wiem czy nie poprowadzić i zrobić dodatkowy przełącznik by załączać sprężarkę bo nie wiem co może być a który stycznik za sprężarkę odpowiada może on padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Climatroniki posiadają takie przekaźniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności