Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Vredestein SnowTrac3, a Fulda Kristall Montero 3, a lato Continental ContiSportContact 2 i ContiEcoContact 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Muszę kupić nowe letnie kapcie. Wulkanizator polecił mi Matador'y (którymi handluje).

 

Co sądzicie o tych Matadorach?

 

mój rozmiar 195/65/15

Ja jeżdżę na Hectora 2 225/45/17. Dla mnie b. Dobra opona. I na deszczu i na suchym. Oczywiscue w kombi musze czesciej zamieniać bo ząbkują. Fajna cena i dobra opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ząbkują to może trzeba geometrię skontrolować. Przy normalnej eksploatacji nie powinny się opony ząbkować. Bez różnicy czy to kombi czy sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vredestainy tez raz mialem, ńie pamietam modelu ale dobrze sie spisywaly. Dunlopy zima byly winter response, a lato spprt maxy, przyczepnosc letnich na mokrym jest rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ząbkują to może trzeba geometrię skontrolować. Przy normalnej eksploatacji nie powinny się opony ząbkować. Bez różnicy czy to kombi czy sedan.

Przy belce i wożeniu powietrza niestety to częsty przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Matadory Was już nie pytam bo widzę że nikt nie próbował tego słowackiego wynalazku...

 

Myślałem o Uniroyal RE3 ale jednak nie, pojawiają się krytyczne opinie do 3 (jak wszystko zresztą co jest następcą udanego poprzednika) sam jeździłem 6 lat na RE2 i było super ale RE3 chyba nie dorównuje poprzednikowi.

 

Mam takie typy:

Dunlop SP SPORT BLURESPONSE 195/65 R15 91 H i tu mam zagwozdkę, gdzie produkowane są te opony? Bo znalazłem prdukcję PL lub DE. Jest jakaś różnica?

 

Jeszcze w podobnej cenie można dostać Vredestein SPORTRAC 5 i teraz kolejne pytanie co robić :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O Matadory Was już nie pytam bo widzę że nikt nie próbował tego słowackiego wynalazku...

 

Myślałem o Uniroyal RE3 ale jednak nie, pojawiają się krytyczne opinie do 3 (jak wszystko zresztą co jest następcą udanego poprzednika) sam jeździłem 6 lat na RE2 i było super ale RE3 chyba nie dorównuje poprzednikowi.

 

Mam takie typy:

Dunlop SP SPORT BLURESPONSE 195/65 R15 91 H i tu mam zagwozdkę, gdzie produkowane są te opony? Bo znalazłem prdukcję PL lub DE. Jest jakaś różnica?

 

Jeszcze w podobnej cenie można dostać Vredestein SPORTRAC 5 i teraz kolejne pytanie co robić :hmm

slowenieskiego a nie slowackiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście mi pomogłeś. Z tego co wiem nie ma narodu slowenieskiego

 

Nikt nie doradzi? Doświadczeni użytkownicy pasków zaglądają tu jeszcze? Kurcze kiedyś to forum żyło i można było się czegoś konkretnego dowiedzieć :nuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie na ten sezon Hankooki ale w innym rozmiarze i jak na razie jestem zadowolony. Przejechałem obecnie okolo 3 000 km na nich i spisują sie bardzo dobrze. Patrząc na cene to wybór jest bardzo dobry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oponeo widziałem ostatnio w promocji Pirelli P7 Cinturato (czy jakoś tak) w rozmiarze 205/55 R16 za 249 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A plusem Hankooków jest jeszcze rant ochronny na felgę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś opony firmy Zeetex ZT 1000? czekam na opinie ja to się sprawuje, 205/55 R16

Interesuje mnie tez opinia o Zeetex ice - plus S100, 195/65 R15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowy rozmiar opon to i cena odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 225/45 to są zalecane przy 17", a Ty piszesz o 16-ach czyli zalecany rozmiar opon to 205/55. Przy 17" dobry zamiennik dla 225/45 to 205/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz 2kkm zrobiłem na hankook Ventus evo2. Opona naprawdę dobrze trzyma się drogi i świetnie odprowadza wodę. Do tego ma rant na felgę. No i przy rozmiarze 235/45R17 jest w świetnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam opony uniroyal rainsport 2 205/55/r16 i nie są złe, fajny mają wzór nie słychać ich w ogóle, drogi też się trzymają b. dobrze . Opinie ma również pozytywne. Zadna reklama ale sama prawda, ja mam u siebie napompowane 2.6 w kombi. Jazda na suchym i w deszczu to czysta bajka, dobrze mieć świadomość, że opona jest dobrze skonstruowana i można bezpiecznie dojechać do celu a przy tym trochę depnąć. Podobno te opony są skonstruowane do trudnych warunków pogodowych i nawet im to wyszło. Jak będę kupował następny komplet to najpewniej kupię rainsport 3. Uniroyal to znany na świecie producent świetnej jakości opon na deszcz.

 

http://www.oponeo.pl/model-opony/uniroyal-rainsport-2

 

"Niektórzy piszą, że jest za miękka, pływa, dziwnie się zachowuje. Mają rację, ale wystarczy napompować na 2,4 i wszystko się zmienia. Opona ma miękki bark i przez to wychyla się przy ostrym wejściu w zakręt, ale trzyma się rewelacyjnie. Na suchym jest bdb, na mokrym rewelacja. Nie znam innych opon które na mokrej nawierzchni tak dobrze się trzymają. Aquaplaning prawie nie występuje. Jeżeli szukasz opony, która bardzo dobrze się prowadzi, jest cicha i daje pełną kontrolę nad autem na suchej, ale przedewszystkim na mokrej nawierzchni, a do tego ma jeszcze ładny wygląd, to ja ze swojej strony polecam Uniroyal Rainsport2! "

 

2 opinia

 

"Bardzo dobra opona, zwłaszcza w deszczowe dni, kałuże nie robią na niej żadnego wrażenia. Na suchym zachowanie bardzo dobre, przy zbyt szybkim przejeżdżaniu zakrętu piszczą dając znać, żeby zwolnić (np. zjazd na jakimś ślimaku z autostrady). W deszczu opona bezkonkurencyjna, hamowanie, prowadzenie - super. Z 3mm bieżnikiem zdarzyło mi się jechać w ulewie 130km/h po autostradzie i wtedy dopiero zaczynało być czuć braki w głębokości bieżnika (aquaplaning). Ogólnie na oponach zrobiłem 70 000km (zostało 3mm bieżnika) i jeśli komuś nie przeszkadza hałas to są bardzo ok i tańsze od konkurencji. Niestety dla mnie były zbyt głośne, założenie zimówek sprawiało, że kół prawie nie było słychać - dla mnie to spora wada tej opony. "

 

 

Edytowane przez kertagg22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się spotkałem ostatnio z trochę mniej przychylnymi recenzjami. Ludzie pisali ze na RainSport 3 auto zaczęło ściągać w prawo przez specyficzną rzeźbę bieżnika (po obu stronach auta rowki skierowane w jedną stronę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje opinii o oponie NEXEN N6000 (interesuje mnie rozmiar 235/40r18)

Warto wybrać tą oponę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena robi swoje chlopaki co maja ten model na swoich bolidach zlego slowa nie powiedza

 

Klikniete z mojego Huawei Mate 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności