Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z Bluresponse 205/55/16?

W testach niby fajnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zresztą pokaż mi opony w rozmiarze 235/40/18 które pojeżdżą więcej niż 2-3 sezony (czy inaczej 40-45 kkm)

 

Niestety to prawda. Opony teraz jakoś szybciej się ścierają ;) Podobnie zresztą miałem z 17" w Oplu. Obojętnie czy Bridgestone czy Matador - u mnie po jednym sezonie (robię rocznie ok. 40-45tys km) było widać zużycie. Ja po prostu zmieniam opony co rok sprzedając "stare".

W tym roku do Passata kupiłem Uniroyal Rainsport 3 235/40/18 i zobaczę jak te będą wyglądały po sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko jakie na dzień dzisiejszy polecacie opony w rozmiarze 225/45/R17? jeździłem do tej pory na Continetalach Conti Sport Contakt 3 chyba i szybko zeszły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym podzielić się informacją odnośnie nowo zakupionych opon Continental.

Co prawda nie do passata a do Grande punto żony ale może ktoś będzie szukał opon do kolejnego auta w rodzinie.

Opony w rozmiarze 185/65/15 model ContiEcoContact 5. OPONA REWELACYJNA! z rabatem na oponeo cenowo konkurencyjnie do wszystkiego w tym rozmiarze.

Indeks B na mokrej nawierzchni i indeks B jeśli chodzi o spalanie sprawiają iż opona chyba najlepsza w swojej klasie.

Polecam gorąco wszystkim którzy potrzebują opon do autek miejskich, dodam że w porównaniu do ContiEcoContact 3 są też odrobinę cichsze i wygodniejsze.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam- te oponki miałem wcześniej w BMW, tyle że /18 -świetnie trzymają drogi,

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ciekaw jestem Zyga_wr Twojej opinii - bo sam szukam zestawu 235/40/18 do mojego Passata. Wcześniej miałem ten rozmiar w BMW- aby nie ścierały się boki za szybko to dawałem trochę więcej atmosfer i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zainwestowałem w Dunlopy w standardowym rozmiarze 16, dokładnie takie na jakich przejeździł ok. 50000 km od 2011 roku, to chyba niezły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - potrzebuję kupić opony klasy budżet NIE do Passata w rozmiarze 205/55R16 i mam do wyboru Dębica Presto i Kormorany Runpro B2 . Co byście wybrali , czy macie z tymi oponami jakieś doświadczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mogę się podzielić opinią na temat opon UNIROYAL RAINSPORT 1 195/55/15. Miałem je w passacię i spisywały się bardzo dobrze,szczerze powiem że to najlepsze opony na jakich jeździłem (a przejeździłem już trochę kompletów).

Teraz mam w innym aucię założone opony UNIROYAL RAINSPORT 2 w rozmiarze 195/45/15 i też są super lecz niestety mam do nich trochę za lekkie auto. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie - potrzebuję kupić opony klasy budżet NIE do Passata w rozmiarze 205/55R16 i mam do wyboru Dębica Presto i Kormorany Runpro B2 . Co byście wybrali , czy macie z tymi oponami jakieś doświadczenie?

 

a moze Barum bravuris 3hm ? poczytaj testy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://www.sklepopon.com/temp/fckeditor/fehehhbh.png

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

http://www.meinauto.de/pics/wpimages/2014/02/gtue-sommerreifen-test-2014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zyga_wr Jestem bardzo ciekawy opinii o tych nowych Uniroyalach. Jest to nowy model więc nie ma zbyt dużo opinii o tych oponach. Ciekawe jest to połączenie bieżnika kierunkowego z asymetrycznym. Co jak co ale Uniroyale przebijają chyba wszystkie opony w stosunku ceny do jakości.

Edytowane przez yarecki
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zyga_wr Jestem bardzo ciekawy opinii o tych nowych Uniroyalach. Jest to nowy model więc nie ma zbyt dużo opinii o tych oponach. Ciekawe jest to połączenie bieżnika kierunkowego z asymetrycznym. Co jak co ale Uniroyale przebijają chyba wszystkie opony w stosunku ceny do jakości.

 

W weekend mam nadzieję, że już na nich będę latał :) Dziś skończyłem już polerkę felg alu i jutro lub w piątek zawożę koła do ubrania i wyważenia.

Oczywiście podzielę się wrażeniami, bo zaraz po weekendzie czeka mnie wyjazd do Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakładam moje nówki sztuki Dunlopy, i też nie przepłaciłem, cena była bardzo dobra i gwarancja pięć lat.

 

A tu jest fajna stronka o oponach, gościu dobiera ci opony pod konkretny samochód, styl jazdy, obciążenie etc.

http://blog.8opon.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdze juz jakis czas na chinskich SAILUNach ktore kupilem za 224 euro z przesylka... co daje nie caly 1000zl. rozmiar 235/40 18". Na oponeo opinie tez pozytywne. Jak dla mnie bomba. Mimo ze wyrob chinski sa ciche i maja dobra przyczepnosc na suchym jak i na mokrym. Opony dostalem z koncowki roku 2013. Wczesniej mialem Michelinki PS3 wiec nieco czuc roznice ale jesli kupowac paro sezonowe markowe opony wole kupic nowe te. Nie wiem jak zachowuja sie inne chiniole ale Sailun daje rade. Polecam sprobowac.

 

Co do zuzycie zrobilem dopiero 2tys km. wiec nie wiele moge powiedziec.. ale jak nie zapomne dam znac w przyszlym roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezdze juz jakis czas na chinskich SAILUNach ktore kupilem za 224 euro z przesylka... co daje nie caly 1000zl. rozmiar 235/40 18". Na oponeo opinie tez pozytywne. Jak dla mnie bomba. Mimo ze wyrob chinski sa ciche i maja dobra przyczepnosc na suchym jak i na mokrym. Opony dostalem z koncowki roku 2013. Wczesniej mialem Michelinki PS3 wiec nieco czuc roznice ale jesli kupowac paro sezonowe markowe opony wole kupic nowe te. Nie wiem jak zachowuja sie inne chiniole ale Sailun daje rade. Polecam sprobowac.

 

Co do zuzycie zrobilem dopiero 2tys km. wiec nie wiele moge powiedziec.. ale jak nie zapomne dam znac w przyszlym roku ;)

 

W zeszłym roku zaraz po zakupie passata miałem podobny dylemat. Na opony miałem ok. 1200zł i albo markowa (podjechana) używka, albo nowe Nexen (rozmiar 225/45/18). Kupiłem Nexeny, niby koreańskie, ale na oponach China. Ogólnie nie było źle. Opony w miarę ciche, nie pływały. Zrobiłem na nich jakieś 6tys km i zmieniłem na stalówki z zimówkami.

Jestem też zdania, że co nowe to nowe, a później i tak można jakąś kasę odzyskać przy sprzedaży. Kwestia tylko poczytać opinie użytkowników ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wcześniej w tym wątku zadawałem pytanie dotyczące zakupu opon letnich. Niestety do zakup nie doszło. Mało jeździłem i doczekałem zimy. Kupiłem nowe opony zimowe. Teraz jednak odłożyłem trochę pieniędzy i czas na zakup opon letnich.

 

Samochód: Passat B5 1998r 74kW AHL

 

Fabryczny rozmiar 195/65/R15 (takie informacje uzyskałem)

 

Cena za komplet: max do 800zł

 

Ostatnim razem głównym faworytem stały się opony uniroyal rainexpert. Chciałbym się upewnić czy kupić te opony czy też poszukać czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lutym kupowałem opony w tym rozmiarze. Miałem kupić uniroyale, ale mieli tylko rocznik 2012. Kupiłem Dunlop Bluresponse - ma lepsze wyniki na etykiecie, jest trochę tańsza i jest już z 2014

 

Dunlop Bluresponse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etykiety same mowia za siebie ale sprawdzali w auto swiecie i poziom glosnosci byl zawsze wyzszy niz deklarowany przez producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yul dziękuję za informacje. Dunlop Bluresponse wydają się także dobrą propozycją troszku droższe ale jeśli warto dopłacić to czemu nie ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnim razem głównym faworytem stały się opony uniroyal rainexpert. Chciałbym się upewnić czy kupić te opony czy też poszukać czegoś innego.
ja ma takie tylko że w 16 i szersze i zrobiłem na nich prawie 30 kkm i jestem z nich zadowolony ale każdy ma swoją prywatną opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności