Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jesteś zadowolony z tych opon co masz to bierz takie same bo rzeczywiście jest dobra cena. A nowe opony daj na tył, bo teoretycznie lepsze powinny być na tylnej osi. Po za tym za rok kupisz sobie kolejne dwie oponki i będziesz miał komplet bo te nowe, które założysz na tył będą prawie nie zniszczone. Ja osobiście mam zamiar właśnie tak zrobić, bo mam obecnie 2 opony używane w dobrym stanie, a kupiłem teraz dwie nowe Yokohamy A. Drive bo były w super cenie, a za rok mam zamiar dokupic jeszcze dwie takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwie opony Firestone z 2012r, ok 5mm.

 

5 mm to dla mnie szrot a nie opona. Kupuj 4 nowe kapcie. Pamiętaj nowe opony to 8 mm więc będzie spora różnica w przyczepności. Opona to bezpieczeństwo twoje i bliskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz nie wiem, czy dokupić do nich dwie takie same nowe (dobra cena), czy inne.

 

Ja bym dokupił takie same, jestem zwolennikiem czterech takich samych opon ze względu na bezpieczeństwo.

 

 

Nowe opony dać na przód czy na tył?

 

Wychodzę z założenia że przy przednim napędzie lepsze na tył a gorsze ( ale nie łyse ) na przód. Lepiej mieć samochód podsterowny niz nadsterowny i łatwiej go wyprowadzic z uslizgu ;)

 

Przy tylnym napędzie i 4x4 też na tył też zakładam lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zamawiam jeszcze dwa Firestone. Jedynie dwa a nie cztery bo, cztery na raz to trochę za duży wydatek :/ Czeka mnie wymiana tarcz, klocków i wahaczy, wiec na razie odpuszczę cztery :/ Ale na przyszły sezon na pewno wpadną jeszcze dwie nowe.

 

 

EDIT!

 

Brać opony te:

- http://www.oponeo.pl/dane-opony/firestone-fhsz90-225-45-r17-94-y-fr#50956691

- http://www.oponeo.pl/dane-opony/firestone-fhsz90-225-45-r17-94-w-xl-fr#51721331

 

Jest to samo, tylko jedne są XL (wzmacniana) a druga nie, brać ze wzmocnieniem? :)

Edytowane przez truchol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z założenia że przy przednim napędzie lepsze na tył a gorsze ( ale nie łyse ) na przód. Lepiej mieć samochód podsterowny niz nadsterowny i łatwiej go wyprowadzic z uslizgu ;)

 

Przy tylnym napędzie i 4x4 też na tył też zakładam lepsze.

 

 

Człowieku co Ty opowiadasz lepiej mieć auto podsterowne ??!! buhaha. Łatwiej to jest wyprowadzić auto które jest nadsterowne (zawsze masz nad nim panowanie). Dlatego zawsze kupuje 4x4. Pojazd podsterowny jest najgorszy ponieważ wypcha Cie przodem do rowu i pozamiatane, co Ty chcesz wyprowadzać z poślizgu jak już będziesz siedział w rowiku.:lol

 

Dla poszukujących Najlepszych aktualnie opon na lato Dunlop sp sport bluresponse

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Opony gorsze zawsze na oś kierowaną. Koniec kropka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał ktoś może do czynienia z chińskimi oponami?

marki takie jak INFINITI, ROCKSTONE, GOODRIDE czy TRACMAX, jest sens sie w to pakować?

max jaki mogę wydać to 1k PLN, a w tych pieniądzach mogę mieć kpl nowych chińczyków lub firmowych używek.

co wybrać?

 

Tak wiem, na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Nie chce słuchać wywodów że lepiej dołożyć i kupić droższe ale ja ju z nie mam z czego dołożyć ;) więc proszę o konkretną rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miał ktoś może do czynienia z chińskimi oponami?

marki takie jak INFINITI, ROCKSTONE, GOODRIDE czy TRACMAX, jest sens sie w to pakować?

max jaki mogę wydać to 1k PLN, a w tych pieniądzach mogę mieć kpl nowych chińczyków lub firmowych używek.

co wybrać?

 

Tak wiem, na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Nie chce słuchać wywodów że lepiej dołożyć i kupić droższe ale ja ju z nie mam z czego dołożyć ;) więc proszę o konkretną rade

 

Miałem do czynienia z nexenami. Po jednym sezonie były gorsze niż zdjęte wcześniej chyba dunlop-y. Z wymienionymi wyżej nie mialem do czynienia ale przypuszczam, że prezentują podobny poziom. Jeśli nie masz dużo kasy to pamiętaj o powiedzeniu: tanie mięso to psy jedzą.

Ja bym kupil używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z nowymi Hankookami czy jakoś tak to się piszę. Ogólnie wspominam je pozytywnie. Ale to koreańczyki prawdopodobnie. Dla kolegi mogę poradzić tylko dobrą używkę zamiast chińszczyzny. Sam kupiłem 7-7,5mm Fuldę Sport Control i jestem zadowolony. Nie uważam że, jest to jakaś super marka ale przynajmniej nie chińska. Uważać trzeba tylko żeby nie kupić opon wyząbkowanych.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc szukam używek, dzięki za opinie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hankook i kumho to dobre marki, daleko im do chińszczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
złowieku co Ty opowiadasz lepiej mieć auto podsterowne ??!! buhaha. Łatwiej to jest wyprowadzić auto które jest nadsterowne (zawsze masz nad nim panowanie). Dlatego zawsze kupuje 4x4. Pojazd podsterowny jest najgorszy ponieważ wypcha Cie przodem do rowu i pozamiatane, co Ty chcesz wyprowadzać z poślizgu jak już będziesz siedział w rowiku.

 

Uślizgu a nie poślizgu...

 

Poza tym jazdę samochodem zacząłem jak Ty uczyłes się chodzić, do tego mam uprawnienia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym i "kilka" godzin spędzone na torze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka z cyklu gdzie założyć "lepsze opny":

 

http://www.opony.com.pl/artykul/testy-michelin-adac-i-oamtc-lepsze-opony-na-tyl-czy-na-przod/?id=1069

 

 

Ja jestem zwolennikiem zakładania lepszych opon na oś napędzaną.

 

W przypadku 4x4:

 

>X-Drive >> lepsze na tył

>Quattro/4motion (torsen) >> lepsze na przód

>4matic >> lepsze na tył

> inne wynalazki np>> lepsze na przód

 

Wynika to z rozkładu procentowego przeniesienia napędu. Opony zużywają się na poszczególnych osiach nie równo. Dlatego co drugi sezon polecam zamienić miejscami przednie opony z tylnimi (chyba że mamy dwa różne rozmiary... to nie :P ). Nigdy nie mieszać "na krzyż" !! lub lewą z prawą stroną !!

 

pozder ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Dlatego też ADAC namawia, aby – jeśli już zaistnieje taka konieczność – lepsze opony montować tyłu. Bez względu na to, czy posiadamy samochodem z napędem przednim, tylnym czy 4x4. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uślizgu a nie poślizgu...

 

Tak kolego to ma bardzo duże znaczenie :manga

 

Nie ważne kiedy ja czułem się chodzić, a kiedy ty uczyłeś się jeździć. Chodzi tylko o to żeby nie pisać bzdur typu "lepsze opony na tył w aucie z przednim napędem" bo lepiej mieć auto podsterowne.:doh Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Koledzy:)

Mam pytanko jaki komplet opon letnich 225/40 R18 polecacie do 2100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeździł ktoś na Hankook Ventus Prime 2?

Myślę, czy kupić je w rozmiarze 225/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem, ale nie w pasku tylko w poprzednim aucie, nie miałem zastrzeżeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co sądzicie o Kleber Dynaxer 205/55/R16 ? Letnie? (jezdze glownie trasa, nie wiem czy ma to znaczenie)

Są to jedne z tańszych opon markowych, a mi zależy na zakupie nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Koledzy:)

Mam pytanko jaki komplet opon letnich 225/40 R18 polecacie do 2100?

 

Vredestein ultrac sessanta. Od czwartku zrobiłem ok 800 km i jestem zakochany w tych oponkach. Mogły by być ciut cichsze, ale mam nadzieję, że jak temperatura pójdzie w górę to oponki zmiękną i będą cichutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności